آگهی
article

تنظیم موقعیت در وسط و حذف حاشیه ها با CSS

css-body-div-center

اگر یک طراح وب حرفه ای یا علاقمند به طراحی قالب شخصی برای سایت یا وبلاگ خود باشید حتما با کدهای CSS آشنا هستید و بارها از آنها در شکل دهی فرم و ظاهر صفحات وب استفاده کرده اید، اگرچه کار با CSS به طور کلی چندان پیچیده و سخت نیست اما همواره جزئیات و ریزه کاری هایی وجود دارند که باعث می شوند نکاتی هرچند ساده به نظر مبهم و حل نشده باقی بمانند، در این مطلب می خواهیم یکی از شایع ترین این موارد را با هم مرور کنیم که تنظیم موقعیت عناصر HTML و به طور خاص بلاک های div در وسط بلاک والد یا در مرکز صفحه نمایش و همچنین حذف حاشیه ها از لبه های کناری مرورگر و صفحه نمایش به کمک CSS است، این نوع تکنیک ها معمولا در طراحی رابط کاربری وب و قالب هایی که از تمام ظرفیت صفحه نمایش استفاده می کنند مورد نیاز خواهند بود.

نحوه تنظیم بلاک در وسط بلاک والد با استفاده از CSS


در هنگام طراحی و کدنویسی قالب های وب معمولا تنظیم بلاک ها در سمت چپ یا راست بلاک والد به کمک عنصر float و مقادیر left, right یا استفاده از display با مقادیر inline-block و در نظر گرفتن margin مناسب به آسانی ممکن است، اما مشکل بیشتر کاربران تنظیم بلاک در وسط بلاک والد آن است که در تمام مرورگرها نیز یکسان باشد، در مثال زیر این کار را برای لایه div با کلاس فرضی center-block انجام داده ایم:
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
<title>وبگو | تنظیم بلاک در وسط بلاک والد با CSS</title>
<!-- Webgoo.ir -->
<style type="text/css">
html, body{
    margin:0px;
    padding:0px;
    font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif;
    font-size:12px;
    direction:rtl;
}
.parent-block{
    width:100%;
    height:200px;
    background-color:#C0C0C0;
    border:1px solid #F90004;    
}
.center-block{
    width:300px;
    height:200px;
    background-color:#CC3;
    margin-left:auto;
    margin-right:auto;
}
</style>
</head>
<body>
<div class="parent-block">
<div class="center-block"></div>
</div>
<hr>
برای تنظیم بلاک در وسط بلاک والد از margin-left و margin-right با مقادیر auto استفاده می کنیم، در نمونه کد بالا بلاک رنگی در وسط بلاک والد خود قرار گرفته و متمایز است.
</body>
</html>
پیش نمایش
همانطور که در کد ملاحظه می کنید از margin-left و margin-right با مقادیر auto استفاده کرده ایم، با این کار مرورگر بلاک مربوطه را در وسط بلاک والد آن تنظیم می کند، علاوه بر این می توانیم با مقادیر 
margin: 0 auto;
نیز یک بلاک را در وسط عنصر والد آن تنظیم کنیم.

نحوه تنظیم بلاک در وسط صفحه با استفاده از CSS


در طراحی رابط کاربری وب ممکن است نیاز به نمایش بلاکی در وسط صفحه مرورگر باشد که معمولا جهت نمایش پنجره پاپ آپ سفارشی یا نمایش پیام تائید، ایجاد قسمت ورود به سایت و مواردی از این دست استفاده می شود، طراحی این قسمت نیز با کدنویسی HTML و تعیین استایل CSS مناسب ممکن است:
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
<title>وبگو | تنظیم بلاک در وسط صفحه نمایش با CSS</title>
<!-- Webgoo.ir -->
<style type="text/css">
html, body{
    margin:0px;
    padding:0px;
    font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif;
    font-size:12px;
    direction:rtl;
}
.popup-block{
    position:fixed;
    top:50%;
    left:50%;
    width:300px;
    height:200px;
    margin-top:-100px;
    margin-left:-150px;
    background-color:#318DAF;    
}
</style>
</head>
<body>
<div class="popup-block"></div>
<hr>
برای تنظیم بلاک در وسط صفحه نمایش از position با مقادیر fixed یا absolute استفاده می کنیم، همچنین خاصیت های top و left باید با مقدار 50 درصد تعریف شوند، نکته مهم دیگر اینکه متناسب با top و left باید margin-top و margin-left با نصف مقدار height و width به صورت منفی مقداردهی شوند.
</body>
</html>
پیش نمایش
از چند خاصیت در این تکنیک استفاده شده، ابتدا بلاک div را با اندازه پیکسلی مشخص ایجاد و با خاصیت position و مقادیر fixed یا absolute مقداردهی می کنیم، این کار باعث می شود بلاک ما به صورت مستقل از سایر عناصر والد خاصیت های CSS را اجرا کند، در گام دوم برای اینکه بلاک در وسط صفحه قرار بگیرد با خاصیت top و left (یا right) از بالای صفحه نمایش 50 درصد و از سمت چپ (یا راست) نیز 50 درصد حاشیه ایجاد می کنیم، با توجه به اینکه تاثیر مقادیر از لبه های کناری بلاک محاسبه می شود و عنصر دقیقا در وسط صفحه قرار نمی گیرد باید margin-top و margin-left با مقادیر منفی در نظر بگیریم تا دقیقا از وسط بلاک مقدار top و left محاسبه شود، قاعدتا برای این کار باید margin-top و margin-left را با نصف مقادیر height و width به صورت منفی در نظر بگیریم تا بلاک از موقعیت فعلی خود به سمت بالا و چپ حرکت کند و دقیقا در وسط صفحه نمایش قرار گیرد.

حذف حاشیه ها از لبه های کناری با استفاده از CSS


به طور معمول مرورگرهای وب خاصیت هایی را با مقادیر مشخص به صورت پیش فرض روی عناصر موجود در صفحه وب اعمال می کنند که یکی از این موارد در نظر گرفتن مقدار padding و margin برای تگ html یا body است که موجب می شود اندک فضای خالی در گوشه ها و لبه های کناری مرورگر و صفحه نمایش ایجاد شود، خوشبختانه برای حذف این حاشیه هایی که شاید مد نظر ما نباشند می توانیم در قسمت استایل CSS برای این دو تگ padding و margin اختصاصی با مقدار 0 تعریف کنیم تا قالب به اصطلاح به طور کامل به گوشه های پنجره مرورگر بچسبد و تمام فضای موجود را پوشش دهد، به طور مثال:
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
<title>وبگو | حذف حاشیه ها از لبه های کناری با استفاده از CSS</title>
<!-- Webgoo.ir -->
<style type="text/css">
html, body{
    margin:0px;
    padding:0px;
    font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif;
    font-size:12px;
    direction:rtl;
}
.top-block{
    width:auto;
    height:200px;
    background-color:#CC3;
}
</style>
</head>
<body>
<div class="top-block"></div>
<hr>
 با استفاده از ویژگی های padding و margin و در نظر گرفتن مقدار 0 برای تگ html و body، فاصله پیش فرض حاشیه های صفحه نمایش از تگ والد قالب حذف می شود.
</body>
</html>
پیش نمایش
در مثال بالا بلاکی با کلاس فرضی top-block را بین تگ body ایجاد کرده ایم که حاشیه آن 0 است و برای body و html نیز از مقادیر padding و margin با مقدار 0 استفاده کرده ایم، به این ترتیب هیچ حاشیه اضافه ای بین قالب وب و صفحه نمایش ایجاد نمی شود و می توانیم از تمام فضای موجود استفاده کنیم، این شیوه امروزه یک روش مرسوم در بین طراحان وب و به خصوص در طراحی قالب های واکنشگرا (Responsive) است، برخی طراحان نیز از فایل هایی تحت عنوان Reset استفاده می کنند که با این روش تمام خاصیت های پیش فرض CSS مرورگرها را نادیده می گیرند.
نکته: با وجود اینکه در استانداردهای جدید کنسرسیوم جهانی وب W3C تگ html نباید padding و margin پیش فرض داشته باشد، با این حال برخی مرورگرها همچنان رویه خاص خودشان را دارند و بهتر است که در کنار تگ body برای تگ html نیز padding و margin را برابر 0 قرار دهیم.
sectionدسته بندی: آموزش کاربردی » CSS
related مطالب بیشتر:
» ساخت منوی کشویی با تگ ul li و CSS
» ایجاد منو برای سایت یا وبلاگ با استفاده از CSS
» ایجاد بلاک و تصویر شفاف (Transparent) با استفاده از CSS3
» حذف اسکرول افقی (Horizontal Scroll) با CSS
» چسبیدن فوتر قالب به پائین صفحه با CSS
commentنظرات (۲۷ یادداشت برای این مطلب ارسال شده است)
more یادداشت های جدید بر اساس تاریخ ارسال در انتهای یادداشت های موجود نمایش داده می شوند.
نویسنده: میلاد
زمان: ۱۴:۳۲:۳۹ - تاریخ: ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
سلام بر استادان سایت وبگو
استاد اول بخاطر این سایت خیلی خیلی خوب از شما تشکر میکنم دوم استاد من میخوام یه سایت مثل سایت شما با استفاده از html و css بسازم منو راهنمایی کنید.
آموزش های css رو ادامه بدین من کل اینترنت رو گشتم ولی سایتی مثل سایت شما پیدا نکردم.
پاسخ: 
نظر لطف شماست دوست گرامی، سایت های بسیار خوبی به زبان فارسی در وب فعالیت می کنند، تلاش ما بر این است که جزء یکی از خوب ها باشیم.
در مورد ایجاد سایت با HTML و CSS واقعیت این است که انجام این کار علاوه بر موارد گفته شده نیازمند آشنایی با یکی از زبان های سمت سرور مثل PHP ،ASP و... است، البته این موضوع بستگی به هدف شما نیز دارد، چرا که سیستم های مدیریت محتوا (CMS) متن باز (Open Source) زیادی برای ایجاد سایت قابل استفاده است مانند جوملا، وردپرس و... که عموما نیاز های وبمسترها را برآورده می کنند، اما اگر می خواهید همه چیز باب میل خودتان باشد، لازمه آن تسلط و تجربه نسبی در وب است و جز این چاره ای نیست.
نویسنده: فریبا
زمان: ۲۲:۲۹:۱۰ - تاریخ: ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
سلام
بابت مطالب عالی سایتتون یه دنیا از تون ممنونم.
یه سوال: چطور میشه داخل یک div دو تا div دیگر گذاشت یعنی یه div برای کل سایت که داخلش یه div برای هدر یه div برای فوتر یه div برای محتوا که داخل این div دو تا div دیگه یکی برای منوهای عمودی یکی هم برای متن.
پاسخ: 
این کار چندان سخت نیست، منتها اگر با CSS و خاصیت های عناصر آن آشنا باشید، در html کافی است بلاک های div را تو در تو و طبق قاعده تگ ها، با توجه به نیاز خود در طراحی، ایجاد کنید، به فرض مثال زیر را ملاحظه کنید:
<div><!-- شروع بلاک اصلی -->
<div></div><!-- بلاک هدر -->
<div></div><!-- بلاک منوی سایت -->
<div><!-- شروع بلاک محتوا -->
<div></div><!-- سایدبار سمت راست -->
<div></div><!-- محتوای وسط صفحه -->
<div></div><!-- سایدبار سمت چپ -->
</div><!-- پایان بلاک محتوا -->
</div><!-- پایان بلاک اصلی -->
به این حالت در اصطلاح بلاک های آشیانه ای می گویند، در کل محدودیتی به لحاظ تعداد بلاک های تو در تو نیست، اما به طور طبیعی میزان استانداردی از آنها، قالب های معمول وب را فرم می دهند و نیازی نیست که الزاما از تعداد زیادی div استفاده کنیم، پس از قرار دادن div ها، بخش مهم کار، استایل نویسی و نسبت دادن کلاس های css به آنها است که لازمه آن، آشنایی و تجربه نسبی در این خصوص است.
نویسنده: سعید
زمان: ۰۳:۰۰:۰۵ - تاریخ: ۱۳۹۱/۰۷/۱۲
مرسی از آموزشهای خوبتون. یه سوال: اگر بخوایم موقع تغییر اندازه صفحه شکل تگهای دیو ثابت بمونه باید چه روشی رو پیش بگیریم؟
پاسخ: 
برای اینکه اندازه تگ های div مقادیر ثابت باشد باید از مقدار دهی پیکسلی (px) استفاده کنید، دقت کنید که اگر بلاک div زیرمجموعه بلاک دیگری باشد، بلاک اصلی هم باید به صورت پیکسلی مقدار دهی شود.
نویسنده: ahmad
زمان: ۰۱:۴۰:۰۱ - تاریخ: ۱۳۹۱/۱۱/۱۷
واقعا عالیه در حد لالیگا
نویسنده: Mehran
زمان: ۱۱:۵۲:۳۰ - تاریخ: ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
یه دنیا ممنون...
نویسنده: فريبا
زمان: ۱۷:۳۱:۲۳ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
سلام
اگه ممكنه در مورد فريم ورك هاي CSS هم توضيح بدين؟
ممنون
پاسخ: 
اگر منظورتان آموزش نحوه طراحی فریم ورک های CSS است، به جهت مفصل و پیشرفته بودن مبحث در آینده به آن خواهیم پرداخت، اما به اختصار مانند سایر زبان های برنامه نویسی، در CSS نیز برای اهداف زیر از فریم ورک استفاده می شود:
- یک بار نویسی و چندین بار استفاده.
- توسعه پذیری.
- یکپارچگی.
- و...
به عبارت دیگر فریم ورک در اینجا چیزی نیست جزء مجموعه ای منظم از کلاس ها و الگوهای آماده در یک یا چند فایل CSS که می توان در پروژه های مختلف (بدون نیاز به نوشتن کدها و اعمال تغییرات جدید) از آنها استفاده کرد، این شیوه بیشتر مورد استفاده افراد و شرکت هایی است که به طور اختصاصی در زمینه طراحی وب فعال هستند و مهم ترین مزیت آن افزایش سرعت در انجام کارها است.
نویسنده: amirhossein
زمان: ۱۳:۰۳:۲۳ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
خیلی گلی داداش ممنون من به max-height توجه نکرده بودم :دی
نویسنده: amirhossein
زمان: ۱۴:۱۰:۵۸ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
سلام
من کل مطالب آموزشی سی اس اس ها رو خوندم خیلی عالی بود بی نهایت تشکر میکنم همیشه موفق باشید و امیدوارم این اموزش ها ادامه داشته باشه
اگه امکانش هست واسم یه باکس درست کنید و با یه دکمه که روی آن دکمه کلیک کنی ارتفاع باکس دو یا سه برابر بشه آیا امکان نوشتن همچین ابزاری با سی اس اس هست؟ ممنون
پاسخ: 
نظر لطف شما است، در مورد نوشتن باکس که با کلیک تغییر اندازه دهد، متاسفانه به دلیل فرصت کم امکان نوشتن کد نیست، ضمن اینکه در CSS رویداد خاصی برای onclick وجود ندارد، تنها مورد مشابه selector active است که با onclick فرق می کند، حالت active زمانی اجرا می شود که ماوس در حالت نگهداشته شده باشد، مثال:
#block {
width:100px;
height:50px;
}
#block:active {
width:300px;
height:150px;
}
برای onclick باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید.
نویسنده: amirhossein
زمان: ۱۷:۴۷:۲۲ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title><-BlogAndPostTitle-></title>
<meta name="description" CONTENT="<-BlogAndPostTitle-> - <-BlogDescription->" />
<meta name="keywords" content="<-BlogAndPostTitle->, <-BlogId->" />
<meta http-equiv="Cache-control" content="public" />
<meta name="generator" content="blogfa.com" />
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="<-BlogTitle->" href="<-BlogXmlLink->" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="author" content="<-PostAuthor->" />
<meta name="copyright" content="Copyright (C) 2013" />
<meta name="designer" content="قالب های پاتوق باز طرح | patoghbaz.ir" />
<link rel="shortcut icon" href="http://s2.picofile.com/file/7708795050/img1.gif" />
<link href="style.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>
<body>
</body>
</html>
این متا تگ ها مشکلی ندارند؟
پاسخ: 
مشکل خاصی دیده نمی شود!
نکته: لطفا حتی الامکان سوالات را در مطالب مرتبط مطرح نمائید.
نویسنده: amirhossein
زمان: ۲۱:۱۶:۳۳ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
چشم داداش عذر میخوام مزاحم شدم بازم مزاحم میشم اگه مشکلی نباشه ممنون بابت جواب موفق باشید
نویسنده: شقایق
زمان: ۱۷:۵۳:۲۸ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۲۲
مرسی مرسی مرسی
نویسنده: hosein
زمان: ۱۹:۵۵:۳۷ - تاریخ: ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
سلام
ممنون از آموزشهاي css
من يه مشكل دارم و اونم نحوه اولويت بندي بلاك هاي css در صفحه هست يعني چطوري ميتونم تعيين كنم كه كدوم بلاك روي بلاك ديگه نمايش داده شه.
مثلا ّبلاك منو و بلاك اسلايدر خبري
من ميخوام بلاك منو روي بلاك اسلايدر نمايش داده بشه؟
پاسخ: 
برای این موارد باید بر خاصیت های مختلف CSS و اثر آنها در تنظیم عناصر HTML، با تمرین و تکرار زیاد مسلط شوید، پاسخ ساده ای برای سوالتان وجود ندارد!
نویسنده: مژگان
زمان: ۱۲:۳۹:۴۰ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
سلام. سایتت خیلی عالیه. خیلی ممنون بابت مطالب مفیدی که میذاری تو سایت.
یه سوال دارم کدی که میذارم رو ببین. میخوام که یه دایو 100% پهنا داشته باشه و داخل اون 3 تا دایو داشته باشم که هر کدوم 33% پهنا داشته باشه. این کد رو نوشتم ولی در تغییر سایز ستون سوم میره خط بعد.
<html>
<head>
<meta charset="utf-8"/>
<title>
test
</title>
</head>
<style>
.main{
width:100%;
height:100%;
display: inline-block;
}
.col1{
width:33%;
height:100%;
display: inline-block;
background-color:#fa1;
}
.col2{
width:33%;
height:100%;
display: inline-block;
background-color:#bb8;
}
.col3{
width:33%;
height:100%;
display: inline-block;
background-color:#f88;
}
</style>
<body>
<div class="main">
<div class="col1">
ستون اول
</div>
<div class="col2">
ستون دوم
</div>
<div class="col3">
ستون سوم
</div>
</div>
</body>
</html>
پاسخ: 
برای مشکل به هم ریخته شدن بلاک ها در هنگام Zoom مرورگر چاره استانداردی وجود ندارد، تنها راه حل این است که طوری فرمت بندی کنید که یک فضای خالی برای بلاک ها وجود داشته باشد، به طور مثال به جای 33 از 32 درصد استفاده کنید، سایت های زیادی در وب در قسمتی این مشکل را دارند و لذا این حالت خیلی عجیب نیست!
نویسنده: مژگان
زمان: ۲۱:۲۲:۴۷ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
اما من اگه 32 هم میدم بازم وقتی صفحه رو خیلی کوچیک کنم باز ستون سوم میاد خط بعد!؟!؟
پاسخ: 
32 یک مثال بود! باید طوری فرمت بندی کنید که به اینگونه مشکلات بر نخورید، به طور مثال ساختار تو در توی بهتری ایجاد کنید، یا بدون اینکه در ظاهر کار خللی ایجاد شود، در موارد لازم فاصله های خالی در بین بلاک های قالبتان داشته باشید (در کل رفع اینگونه مشکلات تا حدود زیادی به داشتن تجربه کار با CSS برمی گردد و فرمول ثابتی وجود ندارد!).
نویسنده: تیمور
زمان: ۱۰:۳۸:۳۷ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۴/۰۸
سلام
من مشکل مژگان رو خوندم و تست کردم
من به جای استفاده از div از span استفاده کردم
هنوز اول کارم ولی فکر کنم یه جا خونده بودم که div یک تگ outline و span یک تگ inline هست که باعث میشه ستون ها توی یه خط قرار بگیرن..
پاسخ: 
ضمن تشکر از شما به خاطر شرکت در بحث، البته مشکل این کاربر به حالت Zoom صفحه مربوط می شود که حتی در حالت inline باعث به هم ریخته شدن بلاک های در یک ردیف می شود.
more لطفا پیش از ارسال یادداشت نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
- مواردی که به کلی خارج از موضوع این مطلب هستند را در فرم منوی "تماس با ما" مطرح و پاسخ را از طریق ایمیل دریافت کنید.
- به سوالات کلی، مبهم، غیرضروری و مشکلاتی که تلاشی برای رفع آن نکرده باشید پاسخ کوتاه و مختصر داده خواهد شد!
- کدها و اسکریپت های طولانی را ترجیحا در یک صفحه وب آنلاین قرار دهید تا امکان تست و بررسی وجود داشته باشد.
- تمام یادداشت ها بررسی و برای هر کاربر زمان مشخصی جهت پاسخگویی در نظر گرفته می شود، لطفا از طرح سوالات متعدد در بازه زمانی کوتاه خودداری کنید.

5 × 1
 refresh
آخرین دیدگاه ها
more برای دسترسی سریع به یادداشت مربوطه می توانید از لینک مطلب در کادر زیر استفاده کنید.
form اریا
در:
سلام و درود بزرگوار چه دستوری باید بنویسیم تا فقط مقدارهای خاصی از ارایه بتونیم نمایش بدیم. مثلا یک ارایه 6 خونه ای...
۱۶:۴۷:۳۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

form کافه کتاب
در:
سپاس خیلی وقت بود دنبالش بودم مرسی از سایت عالیتون
۱۴:۵۱:۴۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

form سجاد
در:
دمتون گرم. خیلی زحمت کشیدید
۱۳:۴۳:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

form KhashayarPrk
در:
سلام. میخوام الگو تمام کلمات داخل پرانتز رو بدون پرانتز بریزه ارایه با این کد فقط یک پرانتز رو جواب میده.
۱۳:۱۳:۴۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

form Oliver
در:
چطوری دستور background رو برای جدلمون عکسش رو تنظیم کنیم و بهش طول و عرض بدیم
۱۶:۰۷:۱۷ ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

form محمد
در:
با عرض سلام ببخشید چطوری میتونم واسه اشتراک کاربر انقضا بزارم مثلا یک ماه داخل دیتابیس ردیف تایم رو درست کردم البته تاریخ رو تبدیل...
۱۹:۱۴:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

form آیدا
در:
سلام من در حال طراحی با html هستم اما طبق فیلم آموزشی پیش میرم از یه جایی به بعد هم تغییرات اعمال نمیشه...
۲۲:۴۷:۴۴ ۱۳۹۹/۰۴/۱۴

form علی
در:
سلام اگه میشه یه تکه کدی بفرستید که کاربر نتونه عکس مورد نظر رو دانلود کنه و با نگه داشتن روی عکس فقط لینکو ببینه...
۰۹:۳۰:۴۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۴

form sina2000
در:
با سلام و خسته نباشید طبق کد زیر استفاده میگه متغیر Pdc برای PDO است لطفا نمونه کد برای لایبرری...
۱۵:۰۳:۵۱ ۱۳۹۹/۰۴/۱۳

form محمد امین
در:
سلام ممنون از مطلبتون ببخشید من یه سایتی با شی گرایی کامل زدم الان میخوام آدرسشو بهینه کنم آدرس الان من به این صورته:...
۱۸:۲۸:۲۴ ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

form ترنم
در:
سلام وقتتون بخیر ببخشید من کدهای مربوط منو و زیر منو رو نوشتم ولی موقع اجرا منوی اصلی رو میاره ولی زیر منوها رو...
۱۱:۰۶:۲۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

form ا
در:
سلام چرا وقتی مطالب مربوط که تو وبلاگم هست رو جستجو میکنم نمیاره ؟؟؟
۲۰:۳۱:۰۸ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷

form amir
در:
سلام من اگه بخوام با وارد کردن یه id داخل یک text کل اون ردیف پاک بشن باید چه کنم مثلا یک text دریافت میکنم...
۰۱:۴۸:۰۵ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷

form محمدباقر حسیبیان
در:
من این مشکل برام پیش اومده که موقع ورود به پروژه م توی لوکال هاست wamp صفحه سفیده و هیچی رو نشون نمیده و کد...
۱۶:۴۲:۳۸ ۱۳۹۹/۰۴/۰۶

form ...
در:
سلام دو سایت نوشته ای مربوط به من رو چند سال قبل لینک دانلود قرار دادن من ازشون خواستم بردارنش ولی اینکارو نکردن سایت...
۱۷:۲۶:۴۲ ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
form مجتبی
در:
سلام میشه یک کد جاوا رو به php تبدیل کرد تا لود سایت سریع تر بشه؟
۱۳:۰۴:۲۳ ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
form متین
در:
سلام ؛ من تازه شروع به یادگیری کردم ؛ مطلب بسیار کاربردی بود ؛ ممنون از شما دوست عزیز.
۰۱:۵۰:۰۵ ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
form mahdi
در:
سلام استاد عزیز و گرامی امیدوارم که حالتون خوب باشه ، اگه براتون ممکنه لطفا یه آموزش خوب در زمینه وردپرس بهم معرفی کنید ،...
۲۱:۴۸:۱۳ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
form امید
در:
در برنامه نویسی کاربر با چه دستوری میتواند به صفحه اصلی برگردد
۱۹:۰۶:۵۶ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
form ali
در:
با سلام من یک پروژه طراحی کردم میخوام که وقتی کاربر روی ادامه مطلب کلیک کرد در خود صفحه بقیه مطالب را ببینه...
۱۸:۴۷:۲۲ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
form علی
در:
سلام و تشکر از زحمات ارزشمند شما احتراما بنده امروز از یک شماره تلفن ثابت از طریق یک رایانه و یک موبایل به طور...
۱۸:۰۱:۱۰ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
form oscar
در:
درود. اگر بخوایم در نمایش تاریخ و زمان که به صورت لحظه ای خودش در صفحه رفرش میشه، فقط عبارت " Mon Jun 22 2020...
۱۵:۵۹:۳۲ ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
form علی
در:
با سلام چطور میشه فقط یک صفحه مورد نظرمون رفرش بشه نه همه صفحات سایت
۰۰:۰۳:۴۱ ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
form Farzad
در:
الان وقتی فایل رو میخواد دانلود بکنه از خودش فایل میسازه ، به این صورت یعنی بعد از پوشه file هر پوشه ای باشه...
۱۸:۵۶:۲۱ ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
form Farzad
در:
سلام ، خسته نباشید من فایل هایی که در هاست میزارم به این شکل هست: یعنی مشخص نیست فایل ها تو چه پوشه...
۱۳:۳۳:۴۰ ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
form شیما طیبی
در:
سلام خیلی مطلب مفیدی بود . همیشه به وبلاگ نویسی به چشم یه کار خسته کننده نگاه میکردم ولی خب یه مقدار نظرم تغییر کرد....
۲۳:۵۲:۳۲ ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
form احسان
در:
سلام من یک کد اسکریپت دارم که به صورت عددی تبدیل شده است. میخواستم بپرسم چطوری میتونم اسکریپت به حالت اولیه نوشته شده برگردانم و...
۲۱:۰۲:۱۳ ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
form علی
در:
ممنون از پاسختون اما روش بالا جهت دانلود فایل کاربرد داره . من میخواستم به صورت استریم ویدئو پخش بشه اما آدرس مستقیم ویدئو...
۰۰:۳۷:۴۶ ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
form محمد
در:
سلام مجدد ببخشید طبق فرمایش شما من در دیتابیس جدولی ساخته بودم فقط مشکلم اینجاست چطوری میتونم توسط کوکی یا سیشن با تابع دیت انقضا...
۲۲:۳۸:۰۳ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
form محمد
در:
با عرض سلام ببخشید چطوری میشه واسه اشتراک خریدن زمان ۱ ماهه گذاشت که بعد از گذشت ۱ ماه پیام بده دوباره اشتراک تهیه کنید...
۱۳:۱۳:۵۵ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
form ehsan
در:
سلام و خسته نباشید. من قالب جدید تهیه کردم ولی ایکن هاش کار نمیکنن. اگه وبلاگم نگا کنین متوجه میشین. ایکن شبکه های اجتماعی...
۱۷:۱۹:۴۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
در انتظار بررسی: ۰