شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲

Saturday, September 30, 2023 GMT +3:30

چگونه با برنامه Outlook ایمیل ارسال و دریافت کنیم؟

web-outlook-mail

بسیاری از مدیران وب تمایل دارند تا از آدرس ایمیل اختصاصی سرور خود جهت ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی استفاده کنند، روش ها و برنامه های زیادی نیز در این خصوص وجود دارد که این امکان را فراهم می کنند از جمله یکی از محبوب ترین این روش ها استفاده از برنامه Outlook شرکت مایکروسافت است که در صورت در اختیار داشتن اطلاعات سرویس ایمیل شخصی و حساب کاربری خود، می توانیم با اطلاعات آن حساب کاربری در این برنامه و انجام تنظیمات مورد نیاز نامه های الکترونیکی را ارسال و دریافت کنیم، اهمیت آشنایی با این موارد صرفا به استفاده از Outlook خلاصه نمی شود، تقریبا در تمام روش های دیگر نیز تنظیمات مشابه ای با آنچه خواهیم گفت وجود دارد، لذا اگر نحوه استفاده از اطلاعات حساب ایمیل در این برنامه را فرابگیریم در کار با سایر روش ها نیز با مشکل روبرو نخواهیم شد.

ایجاد حساب کاربری ایمیل در کنترل پنل سایت


قبل از اینکه بتوانیم از طریق برنامه Outlook ایمیلی ارسال یا دریافت کنیم، ابتدا باید یک حساب کاربری در کنترل پنل سایت خود ایجاد نمائیم چرا که برنامه Outlook صرفا به عنوان واسطه عمل می کند و به صورت مستقیم امکان دریافت و ارسال ایمیل را ندارد، به هر صورت برای این منظور در بیشتر سرورها امکانات ایجاد حساب کاربری ایمیل وجود دارد که کار با آن چندان سخت و پیچیده نیست، بخش های اصلی قسمت ایجاد حساب کاربری ایمیل در کنترل پنل های مختلف (cPanel, DirectAdmin و...) به شرح زیر است:
Mail Accounts: در این قسمت می توانیم کاربر و کلمه عبور برای حساب (های) ایمیل خود ایجاد کنیم، از این نام کاربری و کلمه عبور در هنگام اتصال به سرور ایمیل در برنامه Outlook استفاده می شود، نام کاربری معمولا همان عنوان آدرس ایمیل است، به طور مثال:
info@yoursite.com
Catch-All Mail: قسمت مربوط به Catch-All به معنی تنظیم آدرسی است که تمام ایمیل های دیگر را دریافت می کند (البته در بعضی سرورها تنها ایمیل هایی که به آدرس های نامعتبر فرستاده می شوند، به این آدرس ارسال می شود).
Forwarder: این قسمت برای تنظیم آدرسی جهت دریافت ایمیل فرستاده شده به یک کاربر، علاوه بر خود اوست، به فرض اگر می خواهیم نامه های ارسال شده به قسمت تبلیغات سایت، توسط مدیر نیز دیده شود، ایمیل Forwarder را بر روی آدرس مدیر سایت تنظیم می کنیم.
Autoresponder: با انجام تنظیمات این گزینه، می توانیم پاسخی به صورت خودکار به نامه های ارسال شده به آدرسمان ایجاد کنیم، به طور مثال متن "ایمیل شما دریافت شد و به زودی به آن پاسخ خواهیم داد" را به عنوان Autoresponder می توانیم تنظیم کنیم.
علاوه بر گزینه های فوق ممکن است مواردی مانند چک امنیتی و ضد اسپم، لیست ایمیل ها، برنامه های ارسال و دریافت ایمیل و... نیز بر روی سرور در دسترس باشند که هرکدام برای هدف خاص خود می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

استفاده از اطلاعات حساب کاربری ایمیل در Outlook


پس ازایجاد حساب کاربری ایمیل در کنترل پنل سرور سایتمان، باید اطلاعات این حساب کاربری را در قسمت Add Acount نرم افزار Outlook ثبت نمائیم، شیوه دسترسی به این قسمت ممکن است در نسخه های مختلف کمی متفاوت باشد، اما در مجموع روش کار یکسان است، در نسخه های جدید برنامه Outlook از منوی File گزینه Add Acount را انتخاب می کنیم، در این قسمت معمولا دو حالت انجام تنظیمات خودکار و انجام تنظیمات به صورت دستی وجود دارد، برای آشنایی بیشتر با چند و چون کار بهتر است شیوه دستی (Manual setup or additional server types) را انتخاب کنیم، سپس دکمه Next را کلیک کرده و در مرحله بعد گزینه POP or IMAP را انتخاب می کنیم، فیلدهایی که در این قسمت باید تکمیل شوند به شرح زیر است:
Your Name: نام خود یا عنوان حساب ایمیلمان را وارد می کنیم، به طور مثال YourSite، اطلاعات این بخش به عنوان نام ارسال کننده ایمیل در صندوق دریافتی مخاطبانمان نمایش داده می شود.
Email Address: آدرس ایمیل مربوط به حساب کاربری، به طور مثال info@yoursite.com.
Account Type: یکی از گزینه های POP3 یا IMAP را بسته به نوع سرور ایمیل انتخاب می کنیم، در اغلب موارد این گزینه POP3 است.
- Mail Server: در برخی نسخه ها ممکن است این فیلد مورد نیاز باشد، Mail Server معمولا آدرس سرویس دهنده ایمیل است، به فرض: mail.yoursite.com.
- Incoming mail server: آدرس سرور ورودی ایمیل، معمولا همان آدرس Mail Server است، به فرض: mail.yoursite.com.
- Outgoing mail server (SMTP): آدرس سرور خروجی ایمیل، معمولا همان آدرس Mail Server یا SMTP Mail Server است، به فرض: mail.yoursite.com یا smtp.yoursite.com.
- User Name: این قسمت را با آدرس ایمیل خود (یا نام کاربری خود) تکمیل می کنیم، به طور مثال info@yoursite.com.
- Password: کلمه عبور حساب کاربری ایمیل خود را وارد می کنیم (این کلمه عبور ممکن است بر اساس تنظیمات ما با کلمه عبور اصلی که به کنترل پنل وارد می شویم، متفاوت باشد).
- اگر سایتمان نیاز به بررسی تصديق یا Authentication داشت (که در بییشتر سرورها این حالت فعال است)، قسمت Require logon using Secure Password Authentication (SPA) را نیز تیک می زنیم (در غیر اینصورت ایمیل ها ارسال نخواهند شد!)، متن مربوط به این گزینه در نسخه های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد.
اکنون در قسمت افزودن حساب کاربری ایمیل برنامه Outlook، پنجره ای شبیه به تصویر زیر خواهیم داشت:
Web Outlook Mail Server
نکته 1: توضیحات ارائه شده در این آموزش صرفا مختص برنامه Outlook نیست، در موارد دیگر مانند استفاده از برنامه دریافت ایمیل در تلفن همراه نیز به این تنظیمات نیاز خواهیم داشت.
نکته 2: برای جلوگیری از ارسال هرزنامه (Spam) به آدرس ایمیل، باید به خاطر داشته باشیم که هیچ گاه ایمیل خود را به طور مستقیم در وب منتشر نکنیم و در صورت نیاز از علائم خاص (مانند [@] یا (at)) و یا تصاویر جایگزین متن استفاده کنیم، سیستم های ارسال ایمیل تبلیغاتی، حاوی بدافزار و... ربات های خزنده ای دارند که صفحات وب را به دنبال آدرس های ایمیل کاوش می کنند و اگر ایمیلمان به صورت محافظت نشده در صفحات وب درج شده باشد به راحتی توسط این ربات های خزنده شناسایی شده و به بانک ایمیل آنها افزوده می شود، درج ایمیل در صفحاتی که آدرس ایمیل کاربران را منتشر نمی کنند یا با استفاده از تکنیک های خاص مانند کدهای جاوا اسکریپتی از ایمیل ها محافظت می کنند در این موضوع استثنا هستند.
دسته بندی: مهارتهای وب » دانستنی ها
related مطالب بیشتر:
IP چیست و چه کاربردی دارد؟
پروتکل امن HTTPS و رمزنگاری SSL چیست؟
جلوگیری از بلاک یا ارسال ایمیل به اسپم با SPF
آموزش کاربردی عبارات با قاعده (Regular Expressions)
حمله DDoS چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟
دیدگاه
more ۲۸ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.
more دیدگاه جدید بر اساس تاریخ ارسال در انتهای دیدگاه های موجود نمایش داده می شود.
معلمی
۰۹:۳۹ ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
با سلام.
در outlook express 6 که میخوام ایمیل چک کنم وقتی میزنم که recive & send که ایمیلها بیاد فقط تعداد ایمیلها رو نشون میده که میخواد بیاد ولی اتفاقی نمی افتد. 2 روزه این مشکل پیش اومده. لطفا اگه میتونید راهنمایی بفرمایید.
چند مورد را بررسی کنید:
- دقت کنید که تاریخ سیستم عامل به روز باشد (تاریخ دقیق میلادی).
- از کارکرد صحیح سرور ایمیل اطمینان حاصل کنید (برای این کار می توانید از محیط cpanel و...، از قسمت مدیریت ایمیل ها، وارد حساب خود شوید، اگر سرور دچار اشکال باشد، این برنامه ها نیز به درستی عمل نخواهند کرد).
- اطلاعات کاربری و آدرس سرور ایمیل خود را چک کنید.
- در صورت عدم رفع مشکل موضوع را با پشتیبانی هاستتان مطرح نمائید، ممکن است تغییری در تنظیمات ایمیل صورت گرفته باشد.
محمد رضايي
۱۵:۱۰ ۱۳۹۵/۰۶/۲۱
در outlook از يك شخص نمي توانم ايميل دريافت كنم ولي ميتوانم ايميل ارسال كنم چند روز اين اتفاق اتفاده بايد چكار كنم
این مشکل نیاز به بررسی دقیق دارد، ممکن است سرور سایت شما IP مربوط به سرویس دهده ایمیل کاربر را بلاک کرده باشد و یا مواردی از این دست!
محمد
۱۵:۱۹ ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
با سلام و خسته نباشید
ایمیل هایم ارسال نمیشوند و پیغام
The sent Items folder is unavailable
نمایش داده میشود راه حل این موضوع به چه صورت حل میشود ؟!
با تشکر
لطفا به این لینک مراجعه کنید، باید این دایرکتوری را به صورت دستی ایجاد کنید.
https://www.msoutlook.info/question/546
حسین وحیدی
۱۰:۴۶ ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
سلام
مشکلی در outlook دارم. خواهش می کنم راهنمایی کنید. بعد از نصب مجدد win و نرم افزار outlook ، این برنامه در هنگام باز شدن و لود شدن به دلیل آرشیو قبلی سنگین (فایل PST) قبلی نیم ساعت طول میکشه تا باز بشه. البته حجم فایل سنگینه (13GB). با این حال در win قبلی باز می کرد. با آرشیو کردن هم مشکل حل نشد. البته outlook سریع باز میشه ولی وقتی روی inbox قسمت آرشیو کلیک می کنیم با هم تا لود شدن تقریبا نیم ساعت طول میکشه.
خواهشمندم راهنمایی کنید.
با تشکر
حل اینگونه موارد نیاز به دسترسی به برنامه Outlook دارد با این حال راه حل زیر را امتحان نمائید.
در منوی File>Options>Add-ins بر روی دکمه GO کلیک کرده و از لیست Add-in های موجود به صورت آزمایش و خطا، یک یا چند گزینه را غیرفعال و مجددا Outlook را راه اندازی نمائید، در برخی موارد برنامه های آنتی ویروس یا پلاگین های خاصی می توانند باعث برورز کندی در بارگذاری فایل آرشیو شوند.
برای افزایش سرعت برنامه نیز مطالعه راه حل های ارائه شده در این آموزش مفید خواهد بود.
https://www.techrepublic.com/blog/10-things/10-tips-for-speeding-up-outlook/
Nafis NJ
۱۱:۲۸ ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
سلام میشه بدون داشتن وب سایت از اوت لوک استفاده کرد؟
بله، در صورت داشتن حساب در یک سرویس میزبان ایمیل (به طور مثال Gmail گوگل) و تنظیم اطلاعات اکانت SMTP آن می توانید از طریق برنامه Outlook به خدمات ایمیل دسترسی داشته باشید.
۱۷:۰۴ ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
ببخشید مزاحم شدم من وقتی می خواهم ایمیل شخص دیگری را وارد کنم و برایش نامه بفرستم برای هر شخص می نویسد مورد پیدا نشد لطفا جواب مرا بدهید
پیدا کردن علت خطا نیاز به تست برنامه در سیستمتان دارد یا حداقل اینکه چند اسکرین شات از مراحل کار و خطای دریافتی درج کنید تا موضوع قابل بررسی باشد، تنظیمات حسابتان را چک کنید، ببینید برنامه قادر به ارسال و دریافت ایمیل تست می باشد یا خیر، راه حل کلی در شرایطی که علتی برای مشکل پیدا نمی شود حذف و نصب مجدد برنامه Outlook است.
مجید هلاکوهی
۱۴:۱۵ ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
سلام
چگونه برای کسی که بعد @ outlook دارد ایمیل ارسال کنیم؟ با هرایمیلی که میفرستادم خطا نشان می دهد
باید مطمئن شوید که آدرس ایمیل معتبر است و وجود خارجی دارد، برای این کار از سرویس های متداول نظیر جیمیل به آدرس ایمیل مورد نظر یک پیام تستی ارسال کنید، اگر خطایی دریافت نکردید یعنی آدرس معتبر است و باید ایراد کار را در تنظیمات برنامه Outlook جستجو کنید، در غیر اینصورت قاعدتا ایراد از آدرس ایمیل است!
نگار
۱۸:۳۰ ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
برنامه outlook express رو تو کامپیوتر از کجا باز کنم پیدا نمی کنم ایا ممکنه هنگام نصب ویندوز کلا نصب نشده باشه؟؟
در اغلب نسخه های ویندوز برنامه Outlook به همراه مجموعه نرم افزارهای Office ارائه می شود و باید به صورت جداگانه نصب شود.
raha
۲۰:۱۲ ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
سلام وقتتون بخیر ببخشید علامت @ در کل به چه معناست ممنون میشم پاسخ دهید
علامت @ یک کاراکتر انتخابی و قراردادی در آدرس های ایمیل است که نام کاربری را از آدرس سرویس دهنده ایمیل جدا می کند، به فرض:
user@example.com
که در این مثال user نام کاربری و example.com آدرس URL سرویس دهنده ایمیل است، کاراکتر @ در انگلیسی در واقع at sign یا علامت at است و به آن address sign یا نماد آدرس نیز گفته می شود، در مواردی این کاراکتر معنی each یا "هر" نیز می گیرد، به فرض:
4 books @ $5 = $20
که یعنی 4 کتاب هر کتابی 5 دلار در مجموع 20 دلار!
علی
۰۷:۳۶ ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
با سلام. من از طریق سایت یک مجله معتبر مقاله ای را ارسال کردم. برای ارسال در قسمت سابمیت در سایت مجله صفحه اوت لوکی باز شد. منتها بعد از ارسال بازخوردی نگرفتم. چطور مطمین بشم که مقاله را دریافت کردند و نحوه پیگیری چگونه باشد؟
برای ارسال ایمیل از طریق برنامه Outlook نیاز به حساب کاربری شخصی در سرور یک سایت دارید که در آموزش حاضر توضیح داده شده است، در واقع این برنامه صرفا بستر است و به خودی خود حساب ایمیل برایتان ایجاد نمی کند، در صورتی که سایت یا حساب ایمیل در سایت شخصی ندارید می توانید آدرسی که در برنامه در قسمت گیرنده پیام نمایش داده می شود (آدرس ایمیل مجله) را کپی کرده و در جیمیل یا یاهومیل یا هر سرویس دهنده ایمیلی که حساب کاربری دارید برای ارسال پیام به مجله استفاده کنید، به عبارتی صرف داشتن حساب ایمیل مجله برای ارسال پیام کفایت می کند تفاوتی بین روش ارسال (اوت لوک، جیمیل، یاهو و...) وجود ندارد.
جواد
۱۳:۵۹ ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
من ادد اکانت که میزنم باید ایمیل و پسورد بزنم نمیدونم چرا پسورد ایمیلم قبول نمیکه حتی رفتم پسورد عوض کردم ولی بازم قبول نکرد اکانتم جیمیل هست
دقت کنید که به آدرس جیمیلتان پیامی مبنی بر صدور مجوز برای استفاده از اکانت گوگل در نرم افزارهای دیگر نیامده باشد، اگر چنین پیامی وجود داشت باید مراحل تایید را انجام دهید تا امکان استفاده از حساب گوگل در اوت لوک فراهم شود، همچنین راهنمای این صفحه را هم مطالعه کنید:
https://support.office.com/en-us/article/add-a-gmail-account-to-outlook
رضا
۱۹:۴۸ ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
با عرض سلام و خسته نباشید ایا امکان این قضیه در outlook وجود دارد که ما ادرس فرستنده را از طریق آن بتوانیم پیدا کنیم.
منظورتان از آدرس فرستنده آدرس محل فیزیکی است؟ (آدرس فیزیکی از این طریق قابل تشخیص نیست) آدرس ایمیل ارسال کننده در قسمت اطلاعات و جزئیات Sender (From) مشخص است.
سعید
۱۷:۱۶ ۱۴۰۲/۰۶/۲۷
نمای ظاهری من مثل قبل که در اوت لوک میفرستادم در نیو ایمیل نیست یعنی تغییر کرده چطور میتونم برگردم به همون حالت اول خودش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
تغییر نمای ظاهری برنامه Outlook می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، در آموزش زیر علت ها و راه حل های رفع این مشکل به صورت تصویری آموزش داده شده:
https://www.technipages.com/outlook-email-view-changed/
more لطفا پیش از ارسال دیدگاه نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
- به سوالات کلی، زمانبر، مبهم و مشکلاتی که تلاشی برای رفع آنها نکرده باشید پاسخ مختصر داده شده یا به بخش برنامه نویسی اختصاصی ارجاع داده می شوند.
- کدها و اسکریپت های طولانی را ترجیحا در یک صفحه وب آنلاین یا به صورت حساب موقت و آزمایشی قرار دهید تا امکان بررسی دقیق مشکل و خطایابی میسر باشد.
- تمام دیدگاه های ارسالی خوانده شده و برای هر کاربر مدت زمان لازم جهت پاسخگویی در نظر گرفته می شود، لطفا از طرح سوالات متعدد در بازه زمانی کوتاه خودداری کنید. refresh
10 × 10
8 × 9
20 × 20
=
آخرین دیدگاه ها
more برای دسترسی سریع به یادداشت مربوطه می توانید از لینک مطلب در کادر زیر استفاده کنید.
javascript
سلام 🙌 توی جاوا اسکریپت چطور تگ آپشن رو پیش فرض بزاریم مثلا : تگ آپشن _استان محل صدور : همدان -...
۱۴۰۲/۰۷/۰۶

Fateme
سلام مطالب عالی و استفاده می کنم دستتان درد نکنه . سوال من این هست چطور میتونم تاریخ تولد را وارد کنم سن شخص رو...
۱۴۰۲/۰۷/۰۵

مجتهدزاده
سلام من در لاراول سعی دارم تا با یک لینک رو اجرا کنم تا یک اس ام اس به شماره ای که در...
۱۴۰۲/۰۷/۰۳

پـــرتو
سلام جناب خسته نباشید شرمنده مزاحم میشم عه جناب ببخشید من دو سه تا وبلاگ دارم که یکیش یا دوتاشون هک میشن یعنی...
۱۴۰۲/۰۷/۰۳

فاطمه سیداحمدی
با سلام و خسته نباشید من میخوام با استفاده از جاوااسکریپت یه کدی داشته باشم که وقتی کاربر چیزی رو از توی سایت من...
۱۴۰۲/۰۷/۰۲

رضا جهانیان
درود برشما من تو گوگل که اسم سایت حراجستون را سرچ می کنم اسم دامنه نوشته شده به انگلیسی کدهای زیادی هم استفاده کردم...
۱۴۰۲/۰۶/۳۱

سعید
نمای ظاهری من مثل قبل که در اوت لوک میفرستادم در نیو ایمیل نیست یعنی تغییر کرده چطور میتونم برگردم به همون حالت اول خودش...
۱۴۰۲/۰۶/۲۷

سینا
با سلام و خسته نباشید من برای ترجمه متن از گوگل ترانسلیت استفاده می کنم یه مشکلی که دارم اینکه وقتی متنی رو برام...
۱۴۰۲/۰۶/۲۵

امین رحیمی
عالی بود ممنون
۱۴۰۲/۰۶/۲۴

کوروش
سلام خسته نباشید توضیح : سایتی که تگ های select option ها و همه div ها و label ها ( کلاس های...
۱۴۰۲/۰۶/۲۴

عدم اجرای فونت فیس در تب منو
سلام برای تب منو فونت فیس برای تب اول کار میکند اما تب های بعدی اعمال نمیشود چکار باید کرد
۱۴۰۲/۰۶/۲۲

محبوبه قاسم پور
سلام وقتتون بخیر برای منوهای کشویی سایت، اگر خاصیت overflow:hidden باشد، زیرمنوها نمایش داده نمی شود، از طرفی اگر این خاصیت فعال نباشد...
۱۴۰۲/۰۶/۱۸

mehdi
سلام من امتحان کردم نشد
۱۴۰۲/۰۶/۱۵

پـــرتو
سلام فکنم در یادداشت ها ارسال شده بود و تاریخشم یادم نیست ولی من واقعا نمی دونم کامنتش کجاست که برم برش دارم ...
۱۴۰۲/۰۶/۱۴

پـــرتو
سلام خسته نباشید ببخشید مزاحم شدم می خواستم بگم که یه کدی داده بودین قبلا برای بلاگفا که آی پی کسایی که بهمون توهین می...
۱۴۰۲/۰۶/۱۱

امیرحسین رستمی
سلام مجدد وقت بخیر لطفا لینک زیر را ببینید میخوام تمام متن های فارسی که اینجا انتخاب کردم رو با عبارت با قائده انتخاب...
۱۴۰۲/۰۶/۱۱

امیرحسین رستمی
سلام وقت بخیر من این متنو دارم: میخوام فقط متن های فارسی رو انتخاب کنم با preg_match و متن جایگزین براش بزارم قبلا...
۱۴۰۲/۰۶/۱۱

امیرحسین رستمی
در رابطه با دوتا سوال قبلی من این کد رو نوشتم شما بررسی کنید ببینید اگه مشکل دیگه ای نداره ، درست داره کار میکنه...
۱۴۰۲/۰۶/۰۹

امیرحسین رستمی
سلام وقت بخیر من یک عبارات با قائده ای میخوام که این متن رو : من همچین عبارتی در نظرم هست ولی ...
۱۴۰۲/۰۶/۰۹

hossein
سلام مجدد، ممنون از پاسخگویی شما از وردپرس استفاده میکنم و قالب وودمارت، هدر هم با هدر ساز قالب ساخته شده با اینکه...
۱۴۰۲/۰۶/۰۹

امیرحسین
سلام وقت بخیر من یک برنامه نوشتم که از ایپی ای گوگل کمک میگیره و متن میدم بهش و ترجمه میکنه : شما فرض...
۱۴۰۲/۰۶/۰۹

hossein
سلام وقت شما بخیر باشه ابتدا جا داره از شما تشکر کنم میخوام یک آیکن لینک دار توی هدر سایتم را از دید...
۱۴۰۲/۰۶/۰۹

علی
سلام و با تشکر از راهنمایی شما بنده یک وب سرویس ارسال پیامک دارم که از طریق آن برای کابرانم پیامک ارسال می کنم....
۱۴۰۲/۰۶/۰۷

مهدی
سلا چطوری میتونم کدام تو مرورگر دقیق نمایش بدم حتی >< تگ هام نمایش داده بشه در html تگ کد را هم معرف نکنید چون...
۱۴۰۲/۰۶/۰۴

محمدرضا
سلام و خدا قوت حضور شما بزرگوار. اول یه تشکر و قدردانی از شما دارم که زمان میزارید و جواب همه دوستان رو میدید....
۱۴۰۲/۰۶/۰۳

محمدرضا
سلام وقت شما بخیر لطف بفرمائید با switch و default کدی رو بنویسید که: اگه متغیر a یک باشد متغیر b دو...
۱۴۰۲/۰۶/۰۱

پـــرتو
سلام بابت جواب به سوالم در مورد بلاگفا ممنون من خودم با پشتیبانی بلاگفا تماس گرفتم گفنن نمیشه اینکار ولی یه سوال دیگه ازتون داشتم...
۱۴۰۲/۰۵/۲۸

fatima
سلام. خسته نباشید. ما با responsive هم میتوانیم اسکرول افقی را حذف کنیم؟
۱۴۰۲/۰۵/۲۸

عاطفه
ممنون از پاسخگوییتون. اگر ممکنه این سوال رو هم جواب بدید ممنون میشم. معنی این ارور ها و راه حل رفع اونها رو میخواستم بدونم....
۱۴۰۲/۰۵/۲۶

عاطفه
سلام، وقت بخیر. من چندتا مشکل سایتم داره که نمیدونم چطور باید برطرفشون کنم. یکی اینکه وقت لینکای شکسته رو چک میکنم برای لینکدین و...
۱۴۰۲/۰۵/۲۵
  در انتظار بررسی: ۰
 پاسخگویی به سوالات ممکن است تا ۲۴ ساعت زمان ببرد.