article

چرا برخی سایت ها و وبلاگ ها رتبه الکسای بهتری دارند؟

web-alexa-rank

حتما تا به حال عنوان رتبه الکسا (Alexa) را بارها شنیده و به احتمال زیاد مطالبی در این خصوص خوانده اید، همان طور که می دانیم الکسا یک شرکت وابسته به سایت آمازون (Amazon.com) است که در زمینه جمع آوری و تحلیل اطلاعات آماری وبگاه ها و وبلاگ های مختلف فعالیت می کند که خواسته یا ناخواسته بین مدیران، کاربران و مخصوصا تبلیغ دهندگان شبکه جهانی وب از جایگاه به خصوصی برخوردار است، به همین دلیل در کنار فاکتوری دیگر به نام پیج رنک یا رتبه در گوگل (google pagerank)، فاکتور رتبه الکسا نیز به دغدغه های مدیران وبگاه ها و وبلاگ ها افزوده شده، هر چند که این آمار صد در صد مبتنی بر واقعیت نیست، با این حال نمی توان اهمیت آن را نادیده گرفت، به هر صورت بنا به درخواست برخی کاربران و طرح این سوال که چرا برخی وبلاگ و سایت ها رتبه بالاتری در الکسا دارند، قصد داریم در این مطلب از زوایای جدیدتری به این موضوع نگاه کنیم که شاید کم تر به آنها اشاره شده باشد.

منبع آمار الکسا (Alexa)


پیش از هر چیز باید بدانیم که منبع گردآوری اطلاعات آماری سایت الکسا چیست و رتبه بندی سایت ها و وبلاگ ها چگونه توسط این سرویس انجام می شود؟
پاسخ این است که بیشترین تکیه الگوریتم الکسا بر روی اطلاعاتی است که از تولبار (Toolbar) یا همان نوار ابزار خود که در مرورگر کاربران و توسط آنها نصب شده است بدست می آید، وقتی این تولبار در مرورگر نصب و فعال باشد، هر صفحه ای را که مشاهده کنید، اطلاعات آماری همزمان که به شما نشان داده می شود، برای سایت الکسا فرستاده شده و مورد پردازش قرار می گیرد، لذا فاکتور اصلی برای الکسا تعداد بازدید ها توسط کاربرانی است که این تولبار را نصب کرده اند، فاکتور بعدی که در رتبه بندی الکسا نقش دارد، میزان زمان صرف شده در هر صفحه و در کنار آن تعداد صفحاتی است که توسط کاربران بازدید می شود، در واقع این دو نکته از نظر الکسا سیگنال هایی برای سنجش میزان محبوبیت و کیفیت مطالب یک وبسایت یا وبلاگ است؛ اما باید توجه داشت که منبع اطلاعات الکسا تنها به تولبار آن ختم نمی شود.

ابزارک نمایش بازدید الکسا (Alexa Traffic Widget)


در کنار تولبار الکسا، یک منبع دیگر نیز توسط این سایت برای سنجش رتبه مورد استفاده قرار می گیرد که همان ابزارک یا Widget نام دارد، Widget به طور خلاصه به برنامه های کوچک قابل اجرا در صفحات وب گفته می شوند که با وجود سادگی و ظرافت، می توانند پردازش هایی را مدیریت یا اطلاعات آماری خاصی را جمع آوری کنند، این ابزارک توسط الکسا در آدرس زیر ارائه می شود:
http://www.alexa.com/siteowners/widgets
مزیتی که این روش در مقایسه با تولبار دارد این است که در اینجا نیازی نیست الزاما کاربر در مرورگر خود نوار ابزار الکسا را نصب کرده باشد، بلکه با بارگذاری صفحه، این ابزار به طور خودکار اجرا خواهد شد، لذا ملاحظه می کنید که با استفاده از آن بسیاری از بازدیدهایی که تا پیش از این خبری از آنها به الکسا نمی رسید، زیر ذره بین آن قرار می گیرند که این موجب افزایش رتبه سایت یا وبلاگ خواهد شد، البته باید توجه نمود که ظاهرا اطلاعات این ابزارک ها در درجه اهمیت کمتری از تولبار الکسا قرار دارد، به این معنی که الگوریتم الکسا به دلایلی (شاید به این دلیل که به نحوی عدالت و تعادل بین سایت ها و وبلاگ هایی که از ابزارک استفاده می کنند و آنهایی که این کار را نمی کنند، رعایت و برقرار شود و تحلیل ها چندان غیر واقعی به نظر نرسند)، اهمیت خیلی کمتری به آنها می دهد (طبق آخرین مقایسه ها چیزی در حدود حداکثر 25 درصد ممکن است افزایش رتبه مشاهده شود).
اما عیبی که این روش و به طور کلی قرار دادن ابزارهای سوم شخص (third party) در صفحات وب دارد، احتمال از دسترس خارج شدن یا بارگذاری طولانی مدت آنها است که در این صورت اگر کدها را به فرض در ابتدای قالب سایت یا وبلاگ خود کپی کرده باشید، به احتمال زیاد شاهد بارگذاری خیلی کند صفحه خود خواهید بود، همان طور که گفتیم این مشکل ممکن است برای سایر ابزار های مشابه نیز اتفاق بیفتد، البته برای حل آن روش هایی پیشنهاد شده است که شاید ساده ترین و موثر ترین آن، قرار دادن کدها در انتهای قالب باشد، به این صورت کدهای اصلی و محتوای صفحه ابتدا بارگذاری شده و سپس نوبت به ابزار ها می رسد.

تاثیر تصاویر و فایل های جاوا اسکریپت در رتبه الکسا


تا اینجا صحبت از این بود که بازدیدکنندگان وارد سایت یا وبلاگ ما شده و آمار آنها بر رتبه الکسا تاثیر می گذارد، اما یک فرضیه دیگر را نیز می توان در این مورد مطرح کرد و آن وجود تصاویر یا فایل های جاوا اسکریپت مربوط به سایت ما در صفحات سایر سایت ها و وبلاگ ها است، به طور مثال سایت هایی که ابزارهای آنلاین ارائه داده و معمولا کدی در اختیار سایر کاربران قرار می دهند، عمدتا رتبه گوگل و الکسای بهتری دارند، علت اصلی این موضوع صرف نظر از کیفیت و کمیت خدمات آنها که مسلما در مجموع نقشی کلیدی دارد، می تواند (در مورد پیج رنک گوگل) وجود لینک به سایت مبدا در ابزار ها و (در مورد رتبه الکسا) به احتمال زیاد محاسبه شدن فایل هایی که از سرور سایت مبدا فراخوانی می شود، در رتبه سایت باشد، همین اتفاق ممکن است در مورد تصاویری که از سرور یک سایت در صفحات دیگر وب بارگذاری می شود رخ دهد، یعنی با بارگذاری هر فایل از سرور یک سایت و نمایش آن در صفحه ای دیگر، الکسا تاثیر مثبتی برای سایت مبدا قائل می شود که این در نهایت موجب بهبود رتبه کلی آن خواهد بود، در حالی که ممکن است بازدید مستقیم و واقعی از صفحات آن سایت به این اندازه صورت نگیرد.

تاثیر موضوع و نوع فعالیت سایت یا وبلاگ در رتبه الکسا


یک نکته دیگر که در تحلیل آمارهای الکسا باید به آن دقت شود، نوع فعالیت و موضوع سایت یا وبلاگ است، تجربه ثابت کرده، سایت ها و وبلاگ هایی که اکثر مخاطبان آنها از تجربه ای نسبی در وب برخوردارند، معمولا رتبه الکسای بهتری دارند که البته دلیل آن روشن است، چرا که تولبار الکسا برای بسیاری از کاربران عادی پدیده ای ناشناخته و بعضا نصب آن غیر ضروری است، لذا بیشتر، کاربرانی این تولبار را در مرورگر خود نصب شده دارند که با آن آشنا باشند، این کاربران نیز معمولا در وب به دنبال مطالب مورد علاقه خود هستند و اگر فعالیت و حوزه کاری یک سایت در ارتباط بیشتر با نوع نیازهای آنها باشد، مسلما رتبه الکسای بهتری نیز خواهد داشت، این در حالی است که ممکن است برخی سایت ها با بازدید واقعی بیشتر، رتبه کم تری در الکسا داشته باشند، البته این مطلب بیشتر در مورد سایت هایی با بازدید و شهرت متوسط می تواند صدق کند و سایت هایی که شناخته شده هستند معمولا توسط اکثر افراد دیده می شوند.

رتبه وبلاگ ها و ساب دامین ها در الکسا


آخرین نکته ای که در این مطلب قصد پرداختن به آن را داریم، این مورد است که الکسا برای وبلاگ های برخی سرویس دهنده ها و ساب دامین ها (دامنه های زیر مجموعه)، به جای نمایش رتبه اصلی آن صفحه، رتبه صفحه اول را نمایش می دهد، به فرض اگر سایت سرویس دهنده با آدرس yoursite.com دارای رتبه فرضی 123 باشد، ممکن است برای آدرس زیر دامنه ای یا ساب دامین blog.yoursite.com نیز رتبه 123 نمایش داده شود، البته این موضوع در مورد سایت ها چندان مسئله ی مهمی به نظر نمی رسد، اما برای وبلاگ ها باعث می شود تا امکان نمایش رتبه حقیقی از آنها گرفته شده و بعضا برخی از کاربران با شگفتی مواجه شوند!
sectionدسته بندی: مهارتهای وب » بهینه سازی
related مطالب بیشتر:
» حل مشکل محتوای تکراری (Duplicate Content) در سایت
» دوباره نویسی آدرس های اینترنتی (URL Rewrite) در htaccess
» پیج رنک چیست و چگونه می توان آن را افزایش داد؟
» مقایسه خطای 404 و کد 301 ریدایرکت (Redirect)
» رتبه بندی الکسا (Alexa) چیست و چقدر اهمیت دارد؟!
commentنظرات (۱۹ یادداشت برای این مطلب ارسال شده است)
more یادداشت های جدید بر اساس تاریخ ارسال در انتهای یادداشت های موجود نمایش داده می شوند.
نویسنده: محمدحسین زارع
۲۲:۳۶ ۱۳۹۱/۰۹/۰۲
رتبه این وبلاگ چند است
پاسخ: 
کدام وبلاگ؟!
۱۰:۳۲ ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
سلام
اخيرا الكسا محاسبه رتبه سايتها بر اساس استفاده كنندگان از تولبار خودش رو حذف كرده است. لطفا مطلب را ويرايش نماييد.
با تشكر
پاسخ: 
سلام
ممنون از توجه شما، ولی چنین چیزی از سوی الکسا مطرح نشده است، تولبار معروف ترین و شاید تنها مرجع اصلی الکسا است:
http://www.alexa.com/toolbar
اگر در پائین صفحه دقت کنید:
Alexa could not exist without the participation of the Alexa Toolbar community...
خود الکسا معترف است که بدون تولبار قادر به فعالیت نیست.
نویسنده: نوید
۰۱:۳۴ ۱۳۹۲/۰۵/۳۰
سلام خداقوت
رتبه الکسا تاثیری هم در بازدید داره ؟
مثلا اگه بالا باشه توی جستجوهای گوگل رتبه بهتری می گیریم یا صرفا آمار بازدید رو نشون میده ؟
پاسخ: 
سلام
از آنجایی که در حال حاضر الکسا جزء سایت های مرجع محسوب می شود، احتمال اینکه در الگوریتم های جستجو امتیازی نیز به رتبه الکسا اختصاص داده شود زیاد است، اما به جهت محرمانه بودن الگوریتم ها نمی توان به یقین در مورد آن قضاوت کرد، در عمل روند پیشرفت یک سایت به کمیت و کیفیت مطالب آن بیشترین وابستگی را دارد تا به چیزهای دیگر، اگر این جنبه را بهبود ببخشید، سایر فاکتورها وابسته به آن هستند و در پی آن افزایش پیدا می کنند.
نویسنده: مسلم
۱۸:۵۰ ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
سلام . اگر در رتبه الکسا بهبودی حاصل شود آیا ماندگار خواهد بود؟ آیا با کمتر شدن بازدیدها از سایت رتبه به همان سرعت افت نخواهد داشت؟ منظورم بیشتر این است که آیا سابقه زمانی یک سایت از رتبه آن سایت در الکسا هیچ حمایتی نمی کند؟ و بهبود رتبه صرفا به بازدیدهای بیشتر و عواملی که فرموده اید بستگی دارد؟
پاسخ: 
سلام
رتبه الکسا یک فرآیند مستمر است و هر چند روز بر اساس آخرین اطلاعات به روز می شود، البته محاسبه میانگین معمولا از بازه زمانی یک ماه تا سه ماه صورت می گیرد (الگوریتم الکسا مخفی است)، بنابراین اگر سایتی افت بازدید داشته باشد، بر روی معدل کل آن موثر است و رفته رفته در رتبه آن تاثیر منفی خواهد داشت (هر چه بازدید کمتر، افت نیز محسوس تر)، در مورد افزایش رتبه نیز این موضوع صدق می کند، لذا سابقه سایت تنها بر میانگین موثر است و در بلند مدت امتیازی محسوب نمی شود.
نویسنده: رضا
۱۸:۴۹ ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
با سلام
می خواستم بدونم گذاشتن iframe باعث بالا رفتن رتبه الکسا می شود؟؟؟
پاسخ: 
سلام
سوالتان مبهم است! iframe به خودی خود تنها صفحه دیگری را فراخوانی و نمایش می دهد و قاعدتا آمار آن باید توسط الکسا محاسبه شود، البته استفاده از این شیوه به روش های متقلبانه توصیه نمی شود و ممکن است باعث شناسایی سایت یا وبلاگتان به عنوان spam شود.
نویسنده: تقی
۰۳:۰۱ ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
با سلام. مدت زیادی است که دیگر الکسا رتبه سایت مرا نشان نمی دهد و می گوید قابل دسترسی نیست. قبلا نشان می داد و ضمنا تعداد بازدیدکنندگان کم نشده که بیشتر هم شده است. متشکر می شوم اگر پاسخی بدهید.
پاسخ: 
سلام
از آنجایی که این سایت هر از چندگاهی در رود کاری خود تغییراتی ایجاد می کند، این احتمال وجود دارد که شمارش آمار برای وبلاگ ها محدود شده باشد یا به لحاظ فنی الکسا قادر به این کار نباشد!
در هر صورت به نظر مشکل به خود الکسا مربوط است نه از جانب شما (برای اطمینان چند وبلاگ دیگر از سرویس دهنده خود را تست کنید).
نویسنده: اندرویدک
۰۰:۱۷ ۱۳۹۳/۰۹/۰۹
عالی بود ممنون
نویسنده: امینی
۱۷:۲۷ ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
با سلام
من سایتم رتبه الکسا 1.132.000 است و در ایران 39.000 اما سایت دیگری را دیدم که الکسا 2.790.000 اما در ایران رتبه 30.200 دارد چرا با انکه الکسای جهانی سایت من خیلی کمتر است اما الکسا ایران من خیلی بیشتر و بدتر از سایت دیگر است
ممنون از راهنماییتون
پاسخ: 
سلام
رتبه کشوری الکسا بر مبنای تعداد بازدیدها با IP یک کشور خاص است، لذا این احتمال وجود دارد که نسبت بیشتری از کاربران سایت شما از کشوری به جزء ایران (یا با استفاده از برنامه های پراکسی) از سایتتان دیدن می کنند!
نویسنده: شبکه اجتماعی
۱۵:۰۱ ۱۳۹۴/۰۲/۱۳
سلام
ممنون عالی بود
الان منظورتون اینه که آپلودسنتر عکس برای یه سایت میتونه خوب باشه؟
اگه آره چقدر؟
برای هاست اشتراکی مشکل ایجاد نمیکنه؟
پاسخ: 
سلام
اگر از این نظر (افزایش رتبه الکسا) به این موضوع نگاه کنیم، بله! هرچقدر فایل های بیشتری توسط سرویس شما میزبانی و در صفحات وب فراخوانی شوند، به همان نسبت رتبه شما در الکسا افزایش پیدا خواهد کرد، البته این نوع سرویس ها در صورتی که بخواهند شکل حرفه ای و با کاربر بالا داشته باشند، معمولا به سرورهایی با قدرتی فراتر از موارد اشتراکی، مجازی و... نیازمند هستند.
نویسنده: رضا
۱۶:۰۴ ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
با سلام
چرا شما در سایت خود از ابزارک نمایش بازدید الکسا استفاده نکردید؟
آیا استفاده از ابزارک نمایش بازدید الکسا ممکن است باعث کاهش رتبه الکسا شود؟
پاسخ: 
سلام
خیر، اتفاقا درج این ابزارک تا حدودی باعث بالا رفتن رتبه الکسا خواهد شد، منتها الزامی برای درج آن نیست!
نویسنده: هاشم غوابشی
۱۵:۲۲ ۱۳۹۴/۰۵/۰۹
سلام
من رتبه الکسام الان روی 6000 ایران هست میخوام کمترش کنی ایا امکانش هست براتون؟
پاسخ: 
سلام
کاهش رتبه سایت در الکسا به روش های غیرواقعی کار حرفه ای نیست و در درازمدت جزء هزینه اضافه برای شما سودی نخواهد داشت و وضعیت به روال اولیه بازگشت خواهد نمود!
نویسنده: کوروش
۱۲:۲۳ ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
سلام من چند وقته سایتم رو درست کردم ولی الکسا اصلا به سایتم رتبه نمیده نه جهانی و نه ایران دلیل این مشکل چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
ادرس سایت
http://web-designs.ir
پاسخ: 
سلام
احتمالا بازدیدهای سایت شما به اندازه ای نیست که الکسا بتواند اطلاعات لازم برای رتبه دادن به سایتتان را داشته باشد!
نویسنده: محمد خاموشی
۰۰:۰۳ ۱۳۹۴/۰۷/۱۷
سلام من یک فروشگاه ساز دارم که تحت سابدامین به کاربران فروشگاه میده ولی رتبه الکسا برای تمام سابدامینها یکی است, در صورتی که در وبسایت بلاگفا و غیره از همون ابتدا رتبه 0 رو برای وبلاگ تازه ساز نشون میده , چه کدی رو باید به سایتم اضافه کنم؟
پاسخ: 
سلام
تا آنجا که اطلاع داریم هیچ کد خاصی برای ایجاد رتبه بندی جداگانه در زیردامنه ها وجود ندارد!، در حال حاضر الگوریتم های الکسا به نحوی است که احتمالا وقتی تعداد زیردامنه های یک سایت از میزان بخصوصی فراتر می رود، به صورت خودکار رتبه بندی جداگانه برای آنها قائل می شود، البته این امکان وجود دارد که در آینده بدون در نظر گرفتن تعداد زیردامنه های یک سایت، رتبه بندی مجزا برای تمام آنها نمایش داده شود.
نویسنده: sam
۰۱:۰۷ ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
در مورد تاثیر تصاویر و فایل های جاوا اسکریپت در رتبه الکسا اگه خودمون تصاویر رو آپ کنیم بهتره یا از مبدا کپی کنیم؟
پاسخ: 
بهترین حالت این است که تصاویر بر روی دامنه (هاست) شما آپلود شده باشند، در غیر اینصورت هیچ نقشی در رتبه الکسای سایت شما ندارند!
نویسنده: علی
۱۱:۳۳ ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
مطلب بسیار خوبی بود ممنون
more لطفا پیش از ارسال یادداشت نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
- مواردی که به کلی خارج از موضوع این مطلب هستند را در فرم منوی "تماس با ما" مطرح و پاسخ را از طریق ایمیل دریافت کنید.
- به سوالات کلی، مبهم، غیرضروری و مشکلاتی که تلاشی برای رفع آن نکرده باشید پاسخ کوتاه و مختصر داده خواهد شد!
- کدها و اسکریپت های طولانی را ترجیحا در یک صفحه وب آنلاین قرار دهید تا امکان تست و بررسی وجود داشته باشد.
- تمام یادداشت ها بررسی و برای هر کاربر زمان مشخصی جهت پاسخگویی در نظر گرفته می شود، لطفا از طرح سوالات متعدد در بازه زمانی کوتاه خودداری کنید.

3 × 8
 refresh
آخرین دیدگاه ها
more برای دسترسی سریع به یادداشت مربوطه می توانید از لینک مطلب در کادر زیر استفاده کنید.
form نبی
در:
‏asc و desc رو جابجا نوشتی
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

form ساناز محمدی
در:
سلام مرسی از کدی که گذاشتید ♥
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

form mahtab
در:
سلام خسته نباشین ببخشید میخواستم بپرسم که چجوری میتونیم یه کلیپ رو از کامپیوتر از انیستا دانلود کنیم ؟؟ اها اینم بگم...
۱۳۹۹/۰۷/۰۲

form سعید
در:
سلام دستتون درد نکنه از پروژه شما استفاده کردم فقط یه مشکل اگه در یک صفحه دو تا لیست کشویی داشته باشیم چطوری...
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

form Iman Mafakheri
در:
سلام من یه قالب خارجی اوردم راست چینش کردم حتی فونتشم تغییر دادم اما متاسفانه وقتی متن فارسی مینویسم حروف رو جدا جدا مینویسه نمیدونم...
۱۳۹۹/۰۶/۳۰

form میثم صدیق
در:
سلام برای اضافه کردن یک المان با (append) من یک کلید گذاشتم اضافه میشه ولی با هر بار کلیک کردن اضافه میشود اگر بخواییم یک...
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

form amin
در:
سلام و خسته نباشید می خواستم Slash ( / ) رو به صورت اتوماتیک از تمامی URL ها حذف کنم البته با کمک htaccess...
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

form محمد
در:
سلام وقت بخیر من یه همچین کدی دارم میشه لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه؟ سپاسگزارم
۱۳۹۹/۰۶/۲۴

form سروش
در:
سلام . من اطلاعات را از دیتابیس دریافت میکنم و در جدول میبینم . میخوام مثلا 6 مورد آخر را در یک ردیف ببینم و...
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

form Behdad kanani
در:
سلام اصلا نمی شه اینکارو انجام داد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

form جعفری
در:
سلام قبل از تبدیل تاریخ نوشتید مثلا خب این مقدار تاریخ برای من در دیتابیس در جدولی بنام startedtm بصورت یونیکس...
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

form احمد
در:
با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید برای فایل دانلودی باید از چه دستوری استفاده کنم فایل با پسوند pdf رو میخوام بزارم اگر امکانش...
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

form شیما
در:
سلام آیا وقتی در قسمت وبلاگ دوستان وبلاگی رو ثبت میکنیم صاحب وبلاگ با استفاده از برنامه های خاصی میتونه متوجه بشه ؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹

form mahtab
در:
سلام خسته نباشین من نمیدونم چرا مدیریت وبم برام باز میشه اما وقتی میزنم مشاهده وب رو میزنم نمیاره واسم فقط امیدوارم هک...
۱۳۹۹/۰۶/۱۸

form ساناز محمدی
در:
سلام دوباره این ساب دامین بنده هست اگر یکی از مطالب را مشاهده کنید هر محصولی که ارسال شده داخل از طریق مدیریت یک...
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
form محسن
در:
سلام و عرض ادب مجدد کد زیر هم کار نمیکنه مشکل چی میتونه باشه ؟!
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
form ساناز محمدي
در:
سلام بنده یه ساب دامین دارم با دامنه شخصی حالا داخل این ساب دامین طرف آدرس سایت خودش رو داخل ساب دامین بنده میذاره مثلآ...
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
form محسن
در:
سلام و عرض ادب لطفا راهنمایی کنید مشکل کد زیر چیه
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
form احمد
در:
با عرض سلام ببخشید من با دستور append میخوام یه سطری رو به سبدم اضافه کنم ولی چطوری باید داخل append تگ ها رو بنویسم...
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
form احمد
در:
با عرض سلام مجدد و خسته نباشید ببخشید طبق فرمایش شما من قبل از دستور else دستور if را نوشته بودم تا جایی که اطلاع...
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
form احمد
در:
با سلام ببخشید طریقه استفاده از دستور else در ایجکس به چه صورت هست ایا باید دوباره فانکشن دان رو در هنگام شرط گذاشتن بزارم....
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
form مجتهد
در:
سلام ابتدائا از سایت مفیدتون تشکر می کنم. من خیلی از آموزه هام رو از سایت شما یاد گرفتم. یه سوال دارم...
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
form محمد حسین
در:
سلام لینک های من وقتی کلیک شوند اررور 404 تولید میکنند. علت چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
form حسین
در:
سلام بر شما و با تشکر از سایت خوبتون. من ابتدا با تابع mail پیش رفتم و یک if ایجاد کردم که اگر ایمیل...
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
form mehdi
در:
خطای -22 مربوط به چیه؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  در انتظار بررسی: ۱
 پاسخگویی به سوالات ممکن است تا 24 ساعت زمان ببرد.