i
در حال برنامه نویسی و آماده سازی نسخه جدید «وبگو» هستیم، در این نسخه قابلیت ها و ظاهر سایت به کلی متفاوت و کاملتر خواهد بود، این فرآیند زمانبر و از مدتی پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد، روند پیشرفت پروژه در این قسمت به صورت درصدی مشخص است و به تناوب به روزرسانی می شود.
parsgreen.com
نکته:
با توجه به تاریخ نگارش آموزش های سایت و پیشرفت تکنولوژی های مرتبط با وب در سالیان اخیر، محتوای برخی از مطالب قدیمی ممکن است نیاز به ویرایش و به روزرسانی داشته باشند که این کار هم زمان با تهیه نسخه جدید «وبگو» به مرور در حال انجام است، لطفا در استفاده از مطالب سایت به این نکته دقت داشته و حتی المقدور از چند منبع مختلف استفاده نمائید.
article

چگونه سایت یا وبلاگ را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم؟

web-seo

یک سایت، وبلاگ یا هر فعالیت مرتبط دیگر در فضای وب که به صورت عمومی در دسترس باشد برای ادامه حیات و داشتن انگیزه کافی معمولا قبل از هر چیز به جلب بازدیدکننده و کاربر نیازمند است تا مخاطب کالا یا خدماتی را که عرضه می کند پیدا کرده و بازخورد فعالیت های خود را مشاهده کند، از طرفی در دنیای وب جستجو نقش کلیدی دارد و اغلب ما از این طریق با سایت ها، وبلاگ ها و در کل صفحات وب آشنا می شویم، قاعدتا ایجاد دیتابیس اطلاعاتی برای این نوع جستجو با توجه به حجم بسیار زیاد داده های موجود در فضای وب کار چندان ساده ای نیست و هر شخص یا شرکتی نمی تواند چنین سیستمی را پیاده سازی کند، از این رو شرکت های بزرگی چون گوگل ایجاد شده اند که با سرمایه گذاری کلان در این حوزه نیازهای کاربران را مرتفع می کنند، این شرکت ها که ما آنها را تحت عنوان موتورهای جستجو می شناسیم با الگوریتم ها و قوانین خاصی صفحات وب را بررسی کرده و به هر صفحه امتیاز و رتبه ای اختصاص می دهند، هرچه مجموع امتیاز یک صفحه بالاتر باشد احتمال نمایش آن صفحه در قسمت های ابتدایی جستجو بیشتر خواهد بود، لذا بسیار مهم است که بدانیم چگونه باید سایت یا وبلاگ خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم، در وب به این دانش SEO (مخفف Search Engine Optimisation) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو گفته می شود که در این مطلب به اختصار در این رابطه خواهیم گفت.

SEO چیست و در وب چه اهمیتی دارد؟


همان طور که اشاره شد فعالیت حرفه ای در دنیای وب به سیستم جستجو وابستگی زیادی دارد و از آنجایی که این سیستم توسط موتورهای جستجویی چون گوگل تعریف می شود، مهم است که سایت یا وبلاگمان را بر اساس اصول آنها پیاده سازی کنیم تا در دنیای رقابتی وب که کسب و کارهای مشابه در آن معمولا به تعداد زیاد وجود خواهند داشت، رتبه بهتر و بالاتری بدست آوریم، تجربه ثابت کرده که کاربران در هنگام جستجو معمولا بر روی نتایجی کلیک می کنند که در صفحات نخستین و در رده های ابتدایی باشد، لذا کسب جایگاه بهتر می تواند شانس دیده شدن فعالیتمان را به همان نسبت افزایش دهد،اما کسب این جایگاه به هیچ وجه اتفاقی نیست و برای آن الگوریتم ها و قوانین خاصی تعریف شده، هرچه ما صفحه وب خود را برای این الگوریتم ها بهینه سازی کنیم به همان نسبت نتیجه بهتری کسب خواهیم کرد و در واقع SEO دانشی است متشکل از مجموعه اصول و قوانینی که رعایت آنها سایت یا وبلاگمان را برای موتورهای جستجو بهینه سازی می کند، در ادامه به اختصار نکاتی گفته می شود که دانستن آنها برای هر کسب و کار تحت وبی لازم و ضروری است.

برای ایجاد محتوا وقت و حوصله صرف کنیم


نکته کلیدی و اساسی هر سایت یا وبلاگی وجود محتوای خوب و کاربرپسند است که وقت و حوصله کافی برای ایجاد آن صرف شده باشد، گام اول ما در رسیدن به هدفمان انتشار مطالب کاربردی و مفید است چرا که اولین رسالت ما و هدفی که کاربران به دنبال آن هستند معمولا کسب نتایج مورد انتظار از مراجعه به صفحه وبی است که روی آن کلیک می کنند، نوشتن در وب از اصول خاص خود پیروی می کند از جمله اینکه باید سعی کنیم تیتر و محتوای مطالبمان را مطابق نیاز کاربران انتخاب نمائیم و مختصر و مفید بنویسیم، در واقع باید تعادلی بین حجم اطلاعات و حوصله کاربران برقرار کنیم که شاید بدست آوردن این مهارت تا حدود زیادی به تجربه نیز بستگی داشته باشد.

رعایت استاندارد کدنویسی و معتبرسازی کدها


اگر قالب سایت یا وبلاگتان را خودتان طراحی می کنید حتما از ابزار های سنجش اعتبار (مثل سایت w3.org) استفاده کنید، البته خیلی از سایت ها هستند که با وجود داشتن رتبه ای خوب از استاندارد کدنویسی برخوردار نیستند، اما به یاد داشته باشیم که در دنیای رقابت وب، بین دو پایگاه یکسان از هر لحاظ آن سایتی بالاتر است که استانداردها را رعایت کرده باشد.

محتوای خود را به درستی ایجاد و منتشر نمائید


برای تصاویر حتما از متن جایگزین تصویر (alt) و اندازه طول و عرض استفاده کنید، از تغییر اندازه پیش فرض تصاویر خودداری کنید؛ برای عناصر موجود در فرم ها در حد امکان برچسب مرتبط مهیا کنید؛ از سرتیترها به حد نیاز استفاده نمایید، سرتیترها تگ های h1 تا h6 هستند.

از فیدها و نقشه سایت xml استاندارد، برای صفحه خود استفاده کنید


فید (خوراک) آر اس اس یکی از بهترین شیوه ها برای معرفی لینک های موجود در سایتتان به موتورهای جستجو است، علاوه بر این قابلیت اطلاع از به روزرسانی مطالب برای کاربرانتان فراهم می شود؛ از خوراک وب که بگذریم نقشه xml سایت نقشی عمده در علم بهینه سازی دارد، امروزه بیشتر موتورهای جستجوگر معروف از جمله گوگل (google)، بینگ (bing)، یاهو (yahoo) و... جزء پروتکلی به نام نقشه سایت یا Sitemap هستند و از شیوه ای استاندارد پیروی می کنند، با فراهم کردن یک نقشه از لینک های سایتتان اطمینان حاصل کنید که تمام آنها به درستی به موتورهای جستجو معرفی شده اند.

تکلیفتان را با لینک های داینامیک و استاتیک مشخص کنید!


بعضا شاهد این موضوع هستیم که توصیه می شود از لینک های استاتیک به جای آدرس های داینامیک (آدرس هایی که در آن علامت ؟ وجود دارد) استفاده کنیم، چرا که از لحاظ موتورهای جستجو بهینه تر هستند و قابلیتهای بیشتری در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند، به همین خاطر خیلی از مدیران سایتها و برخی از سیستم های مدیریت محتوا، از تکنیک هایی مانند دوباره نویسی (rewrite) آدرس ها در htaccess استفاده می کنند؛ اما واقعیت این است که فرق چندانی بین یک لینک داینامیک با پارامترهای کوتاه و کلیدواژه های خوب با یک لینک استاتیک وجود ندارد، چرا که امروزه دیگر الگوریتم های ربات های جستجوگر به حدی پیشرفت کرده است که به راحتی این نوع لینک ها را ایندکس می کنند، فقط مهم این است که لینک دارای پارامترهای هرچه کم تر (جهت کوتاه تر شدن لینک) و کلیدواژه های مناسب باشد؛ از طرفی سایت گوگل در یک مقاله رسمی توصیه می کند، در صورتی که مهارت لازم در مدیریت و تبدیل لینک های استاتیک را ندارید، از دوباره نویسی لینک های داینامیک خودداری کنید، چرا که ربات جستجوگر این سرویس، این نوع لینک ها را نیز به خوبی شناسایی و از اطلاعات موجود در آنها برای ایندکس بهتر استفاده می کند؛ از طرفی دوباره نویسی  (rewrite) لینک ها بعضا مشکلاتی ایجاد می کند، چرا که ایجاد و مدیریت صحیح لینک ها مخصوصا برای کاربران کم تر حرفه ای، کمی سخت تر می شود؛ در کل لینک های داینامیک استاندارد و یکتا (بدون ایجاد محتوای تکراری یکسان یا Duplicate Content) و با کلمات کلیدی مناسب و کوتاه در مقایسه با لینک های استاتیک مشابه، فرق چندانی در افزایش یا کاهش رتبه سایت شما ندارد، با این حال اگر مهارت لازم در کار با سرور و فایل htaccess را دارید، تبدیل لینک های داینامیک به استاتیک می تواند با رعایت سایر نکات بهینه سازی (seo)، انجام شود.

لینک به سایتتان را جدی بگیرید!


سایت ها و صفحاتی که کاربران به آنها از سایت یا وبلاگشان به دلایل مختلف (و از همه مهمتر به خاطر مفید بودنشان) لینک می دهند، از جمله موفق ترین ها در عرصه وب هستند؛ موتورهای جستجو نیز برای این موضوع اهمیت زیادی قائل هستند و اعتبار و ارزش بیشتری به سایت یا وبلاگ ارجاع داده شده می دهند؛ پس جذب لینک برای سایتتان را جدی بگیرید.

برای وارد کردن کدهای جاوا اسکریپت و استایل های css از ایمپورت خارجی استفاده کنید


فایلهای css و جاوا اسکریپت (javascript) را به صورت فایل خارجی ایمپورت کنید تا علاوه بر افزایش سرعت بارگذاری صفحه، محتوای سایتتان بیشتر در معرض دید ربات های جستجوگر باشد.

استفاده از بلاک های div به جای table ها در طراحی قالب و صفحات


در طراحی صفحات و قالب ها توصیه می شود از بلاک های div به جای جداول استفاده کنید، البته این موضوع و اهمیت آن خود جای بحث دارد، اما به هرصورت استفاده و تسلط بر لایه های div مدتی است که تبدیل به استاندارد طراحی وب شده است و از جداول تنها برای نمایش مطالب خاصی استفاده می شود (که صرفا باید در جدول نشان داده شوند) مانند آمار و ارقام.
sectionدسته بندی: مهارتهای وب » بهینه سازی
related مطالب بیشتر:
» حل مشکل مطالب تکراری (duplicate content) در سایت
» چرا برخی سایت ها و وبلاگ ها رتبه الکسای بهتری دارند؟
» مقایسه خطای 404 و کد 301 ریدایرکت (redirect)
» نحوه دوباره نویسی لینک (url rewrite) در htaccess
» نحوه استفاده از فایل robots.txt در سایت
commentنظرات (۳۷ یادداشت برای این مطلب ارسال شده است)
نویسنده: حامد
زمان: ۰۱:۲۳:۲۶ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
سلام ممنون از سایت خوبتون. یه سوال در مورد جستجوی گوگل دارم. من در وبلاگم مطلبی گذاشته بودم (دانلود فیزیولوژی کاستیل) و وقتی از گوگل جستجو می شد اولین سایت وبلاگ من رو می آورد . ولی الان دیگه اصلا وبلاگ من رو پیدا نمی کنه. علتش چی می تونه باشه؟ ممنون.
پاسخ: 
سلام
دلایل زیادی ممکن است باعث تنزل یا حذف رتبه یک وبلاگ یا سایت در لیست جستجو شود، به اختصار:
- کپی بودن مطلب از وبلاگ ها یا سایت های دیگر.
- وجود مطالب مشابه فراوان با محتوای یکسان در مقایسه با مطلب شما.
- عدم رعایت اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو در وبلاگ، سایت و...
- وجود برنامه ها و ابزارهایی که از دید موتورهای جستجو ممکن است مخرب تشخیص داده شوند (مخصوصا ابزارهای جاوا اسکریپتی که از سایت های غیر معتبر درج می شوند) و در نتیجه بی اعتمادی به وبلاگ شما.
- به روز نبودن وبلاگ یا سایت در بازه زمانی حداقل هر یک ماه.
و...
نویسنده: حسنک!
زمان: ۱۴:۳۵:۴۰ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۵/۲۸
یک سوال: به کلماتی که تو آدرس لینک های سایت وجود داره توجهی میشه، مثلا به جای آی دی از تایتل موضوع تو آدرس استفاده بشه بهتره؟ یا مثلا من بخوام لیست سی پی یو های اینتل رو نشون بدم، آدرس
site.com/?list=2
بهتره یا
site.com/?list=intel
پاسخ: 
سلام
بله، به لحاظ بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) سه فاکتور برای لینک ها مهم است:
- هر چه کوتاه تر بهتر.
- حاوی کلمات کلیدی مرتبط باشد.
- ترجیحا به صورت استاتیک باشد (حاوی علامت ? نباشد).
هر کدام از فاکتورهای بالا را رعایت کنید، لینک های بهینه تری خواهید داشت و امتیاز بهتری از این لحاظ در موتورهای جستجو کسب می کنید، البته این مبحث نیاز به ارائه مقدمات و آموزش های بیشتری دارد و نمی توان تمام موارد و جزئیات را در اینجا خلاصه کرد.
نویسنده: سمیرا
زمان: ۱۰:۳۷:۱۲ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۵/۳۱
با سلام
وبلاگ من که برای بلاگره بازدید خیلی خوبی داشت میانگینش 2500 می شد. الان قالبش رو عوض کردم و همه ی پست ها را ادیت کردم رسیده به 700
به نظرتون مشکل از کجا می تونه باشه؟ توی web master هم تعداد صفحات بلاک شده ام 2600 تا است.
پاسخ: 
سلام
علت بلاک شدن صفحاتتان چیست؟ به عبارتی چه کد وضعیت HTTP برای صفحات بلاک شده ثبت شده است (به طور مثال 404، 403 و...).
ممکن است کاهش بازدید ناشی از محدود کردن پورت های VPN و... نیز باشد، چون در حال حاضر وبلاگ های بلاگر به کلی مسدود هستند.
نویسنده: مهدی
زمان: ۲۳:۰۷:۲۶ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱۱
سلام. ممنون از پاسخگویی خوب شما. من 20 تا از مطالبم تو گوگل ایندکس شده ولی متاسفانه تو گوگل هر چی می گردم سایتم پیدا نمیشه. حتی اسم سایتمم به فارسی زدم و کل صفحات نتایج گوگل رو گشتم ولی سایتم پیدا نشد. ولی اسم کامل سایت رو به لاتین می زنم میاد ولی وقتی به فارسی می زنم نمیاد و نتایج گوگل رو می گردم اصلا پیدا نمی کنه. عنوان سایتم می نویسم بازم نمیتونم تو نتایج گوگل پیداش کنم. آیا مشکلی وجود داره؟ چرا با وجود ایندکس شدن من سایتم رو تو گوگل پیدا نمی کنم؟ آیا باید همچنان صبر کنم؟ لطفا راهنماییم کنید.
پاسخ: 
سلام
صرف ایندکس یک سایت دلیل بر نمایش در صفحات نتایج جستجو نیست، موتورهای جستجو و به خصوص گوگل از الگوریتم های پیچیده و مخفی ای پیروی می کنند که طبق آنها میزان محتوای متنی، فواصل زمانی به روزرسانی، رعایت اصول بهینه سازی و سئو در کدنویسی، قدمت و اعتبار سایت، سرعت بارگذاری و... می تواند در رتبه نهایی موثر باشد.
در کل بهتر است در آدرس زیر (ابزار وبمستر گوگل) سایت خود را ثبت و از خدمات آن استفاده نمائید:
http://www.google.com/webmasters
و سعی کنید محتوای متنی بیشتری مرتبط با موضوع سایتتان منتشر کنید، به مرور زمان صفحات سایتتان در لیست جستجو ظاهر خواهند شد.
نویسنده: مهدی
زمان: ۱۲:۱۷:۲۲ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
با سلام. از کجا متوجه شم که سئو سایتم از نظر محتوا و ساختار خوب است؟ آیا راهی وجود داره؟ آیا سئو درصد خوب بودن سایت رو نشون می ده؟ سایت های فروشگاهی رو چطور می شه رتبش رو بهبود داد تا تو نتایج گوگل ظاهر بشه؟
پاسخ: 
سلام
سئو مجموعه ای از قوانین و نکات مختلف است که در نهایت به ایجاد صفحه وبی استاندارد (از لحاظ محتوا، کدنویسی و...) منتهی می شود، لذا برای هر فاکتور باید از ابزار خاص آن استفاده کنید، به طور مثال برای سنجش استاندارد بودن کدنویسی از سایت مرجع
validator.w3.org
برای موارد مربوط به موتورهای جستجو نیز در آدرس زیر سایت خود را ثبت کنید:
http://www.google.com/webmasters
و در نهایت با مطالعه منابع مربوط به SEO اطلاعات خود را افزایش دهید.
نویسنده: مهدی
زمان: ۱۸:۱۶:۲۸ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
مرسی از پاسخگویی خوب شما. لطفا راجب سایت های فروشگاهی هم توضیح دهید. چطور تو نتایج گوگل رتبش رو بهتر کنم؟
پاسخ: 
در زمینه رعایت اصول سئو در این نوع سایت ها می توان به وجود محتوای متنی مرتبط با محصولات به اندازه کافی، به روز بودن به صورت متناوب، استفاده از کلیدواژه های مرتبط با موضوعات سایت، استفاده از سرتیترها، بهره مندی از سیستم مدیریتی (CMS) قوی در زمینه سئو و... اشاره کرد، در کل صفحات وب صرف نظر از زمینه فعالیت باید در تعامل با موتورهای جستجو از استانداردهای خاصی پیروی کنند که در مجموع به آنها سئو می گویند.
نویسنده: محمدحسین
زمان: ۰۸:۲۲:۵۴ - تاریخ: ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
سلام اگه میشه لطف کنید و مقاله ای هم درباره سازگاری با انواع مرورگرها قرار بدید
پاسخ: 
سلام
سازگاری با مرورگرها مباحث خیلی پراکنده ای دارد که بسته به مورد و در هنگام طراحی استایل CSS ممکن است به آنها نیاز داشته باشید، قابل پیش بینی و جمع در یک مطلب نیست!
نویسنده: mansoori
زمان: ۰۹:۱۷:۲۲ - تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
خیلی خوب بود.
ممنون
نویسنده: محمد
زمان: ۱۹:۲۴:۰۵ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
سلام
من بحثم زیاد ربطی به این موضوع نداره چون پستی با موضوع سوالم پیدا نکردم اینجا پرسیدم.
من کلاسی نوشتم که که میشه قالب پایه ی وبسایت رو بهش داد و مقادیر هر صفحه خاص (مثلا درباره ما یا ارتباط با ما یا . . .) در فایل پی اچ پی مورد نظرش نوشته میشه و به قالب اصلی ارسال میشه ولی با توجه به اینکه تو php نمی شه دستور html نوشت تگ های html رو تو فایل php چاپ میکنم (echo) و ارسال می کنم به داخل قالب اصلی
ولی یکی بهم گفت اینجوری سرعت میاد پایین!
سوال یک : آیا سرعت میاد پایین؟
با استفاده از این کلاس میشه به راحتی برای یک سایت چندین قالب متفاوت به صفحات مختلفش اختصاص داد
اگه بخوام به خاطر مسئله سرعت این این کلاس رو کنار بذارم و ساده کدنویسی کنم هم کارم سخت میشه هم دیگه نمیتونم به راحتی چندین قالب برای یک وبسایت بدم و بسیاری امکانات دیگه که میخواستم به مرور به این کلاس اضافه کنم
سوال دوم : cms هایی که امکان درست کردن یک سایت بدون دانش فنی ارائه میکنن مثل وردپرس و یا نمونه های دیگه چجوری این کار رو میکنن؟
قطعا از کلاس نویسی استفاده میکنن؟ نمیکنن؟ اگه استفاده نمیکنن پس چیکار میکنن؟ اگه کلاس استفاده کنن اونام باید تو فایل php تگهاشون رو echo کنن
بحث سرعت چی میشه پس؟
-------------------------------------
اگه امکانش هست لطف کنید یه پست درباره تکنیک های بالابردن سرعت سایت بذارید
پاسخ: 
سلام
صرف اینکه کلاسی نوشته اید به تنهایی نه عامل افزایش سرعت است نه کاهش! سورس کدها باید بررسی شوند تا مشخص شود چه جاهایی را بی مورد یا اشتباه نوشته اید، اینکه گفته می شود فلان روش برنامه نویسی (به فرض شی گراء) کندتر است به هیچ وجه دلیل بر استفاده نکردن از آن نیست، کندتر است اما تا چه اندازه؟! معمولا در حدی که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود! از طرفی کند بودن یا سریع بودن یک کد بیش از هر چیز بستگی به نحوه نوشتن ساختار و استفاده از دستورات دارد، وگرنه می توان به روش معمول هم کدهایی نوشت که رکورد کندترین ها را بشکند!
از طرفی دقت کنید که ایجاد ساختار مد نظر شما الزاما نباید به شکل کلاس باشد، به روش عادی هم می توان آن را نوشت (چیزی نیست که روش شی گرا بتواند و معمولی نه، این دو فقط روش هستند و قدرت اصلی به مفسر PHP مربوط است)، منتها استفاده از حالت شی گراء راحت تر است و برای پروژه های بزرگ توصیه می شود، بحث سرعت نیز عملا منتفی است و خیلی تفاوتی نمی کند.
نکته: نیاز نیست به دفعات از echo استفاده کنید، با تعریف یک ساختار منسجم می توانید پس از اعمال تغییرات مورد نظر، تنها خروجی نهایی را با echo به مرورگر ارسال کنید، ارسال خط به خط نیاز نیست (قاعدتا باید تجربه لازم در برنامه نویسی داشته باشید).
نویسنده: مهدی
زمان: ۱۸:۱۸:۲۷ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
سلام من یه وبلاگ درست کردم و اون رو توی گوگل ثبت کردم ولی عنوان مطلبی رو که تو وبلاگم هست وقتی سرچ می کنم توی نتایج گوگل نیست ازتون خواهش می کنم به من تازه وارد کمک کنید.
پاسخ: 
سلام
نمایش مطالب وبلاگ در موتورهای جستجو نیاز به گذشت زمان، تلاش و ایجاد محتوای خوب دارد، در مجموع توصیه می کنیم منبعی در رابطه با سئو (SEO) مطالعه کنید.
نویسنده: مولایی
زمان: ۲۲:۲۲:۲۰ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۶/۱۸
سلام من عنوان وب خود را تغییر دادم اما هنوز در گوگل با همان عنوان است راهنمایی کنید چکار کنم
پاسخ: 
سلام
تغییر اطلاعات موجود در موتورهای جستجو نیاز به گذشت زمان (بین چند روز تا حتی یک ماه) دارد، تنها باید صبور باشد!
نویسنده: علی
زمان: ۲۳:۰۳:۵۱ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۶/۲۰
سلام
خوببین
من یه سوال در مورد برچسب
من مطلب میزارم وبم بعد چند روز
بر چسب میزنم ایا اشتباه است یا مشکلی دارد
لطفا جواب منو بدید مرسی
پاسخ: 
سلام
مشکل خاصی نیست، قاعدتا ایندکس مجدد مطلب به همراه برچسب آن در موتورهای جستجو در این حالت بیشتر طول خواهد کشید.
نویسنده: وکالت
زمان: ۱۳:۴۳:۰۳ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
خیلی استفاده کردم ممنونم
نویسنده: saeid
زمان: ۱۶:۳۶:۳۶ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
سلام ببخشید یه سوال داشتم من دارم سایت دانلود فیلم طراحی میکتم و میخوام مطالبم رو توی دیتابیس mysql ذخیره کنم (مثلا شرح و توضیحات فیلم حتی اسم و عنوان فیلم) و وقتی سایتم بالا بیاد مطالب از بانک خوانده بشه و لود بشه میخواستم بدونم این مشکلی برای موتورهای جستجو نداره ؟ موتورهای جستجو میتونن از بانک دیتابیس لطفا زود به سوالم جواب بدین چون منتظر جوابتونم تا شروع کنم به طراحی سایتم
پاسخ: 
سلام
تقریبا اکثر سایت های وب به همین ترتیب عمل می کنند، یعنی اطلاعات در دیتابیس ذخیره می شود و در موقع لزوم در قالب متن + کدهای HTML خروجی داده می شود! لذا هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد، مگر اینکه به فرض با برنامه نویسی سمت سرور (PHP + MySQL) آشنا نباشید و خروجی HTML استاندارد نداشته باشید.
نویسنده: پژمان
زمان: ۱۰:۳۶:۴۴ - تاریخ: ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
مفید بود ممنون
paged صفحه 1 از 3
more لطفا دقت کنید که یادداشت های زیر منتشر نشده و حذف خواهند شد:
- یادداشت های خارج از موضوع این مطلب.
- سوالات کلی، غیر ضروری و مشکلاتی که هیچ تلاشی برای رفع آن نکرده باشید.
- نظرات حاوی کدها و اسکریپت های خیلی طولانی (به طور مثال کد کامل قالب وبلاگ).

8 × 3
 refresh
آگهی
رنگین کمان عکس
Ranginkamaan.com

آرشیو عکس های باکیفیت با موضوعات متنوع...
پرشین آی تی
Persianit.net

آموزش و دانلود پروژه های برنامه نویسی سی شارپ (#C)