آگهی
article

پیج رنک چیست و چگونه می توان آن را افزایش داد؟

web-page-rank

این واقعیت که با همه گیر شدن و گسترش دنیای وب و پیچیدگی های آن موفقیت یک سایت یا وبلاگ نیز به همان مقدار پیچیده شده است امری است که نمی توان آن را انکار کرد، مجموعه اصول و قوانینی که SEO (مخفف Search Engine Optimization) یا علم بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو نامیده می شود خواسته یا ناخواسته در جلب مخاطبان و بازدیدکننده و در نتیجه موفقیت بیشتر کسب و کارهای آنلاین سهم عمده ای دارد، سئو شامل فاکتورهای زیادی است که توضیح آنها از حوصله این بحث خارج است اما یکی از مهم ترین این فاکتورها پیج رنک (Page Rank) نام دارد که وبمسترها عموما آن را به پیج رنک گوگل (Google Page Rank) می شناسند، البته لااقل بر روی کاغذ این دو از هم متمایزند اما در عمل فرق چندانی ندارند چرا که در حال حاضر از شرکت گوگل می توان با عنوان غول جستجو در وب نام برد و بیشترین اهمیت را در ارجاع بازدیدکننده به صفحات وب دارد، از این رو در یادداشت پیش رو نگاهی خواهیم داشت به این موضوع و اهمیت آن در پیشرفت و موفقیت یک سایت یا وبلاگ و به این سوال که پیج رنک چیست و چگونه می توان آن را افزایش داد پاسخ خواهیم داد.

پیج رنک چیست؟


در بیانی ساده پیج رنک (Page Rank) مفهومی است که جایگاه صفحات وب را به لحاظ ارزشی که موتورهای جستجو برای آنها قائل هستند مشخص می کند، در این سیستم با الگوریتم های پیچیده میزان نفوذ و قدرت یک صفحه وب بر اساس معیارهایی که عمدتا بر میزان لینک های ورودی ارجاعی تکیه دارد محاسبه و امتیازی برای آن صفحه در نظر گرفته می شود، نحوه امتیازدهی و میزان امتیاز در موتورهای جستجوی مختلف متفاوت است، به طور مثال موتور جستجوی گوگل امتیاز را عددی بین 0 تا 10 نمایش می دهد، هر چند این سیستم ابتدا توسط گوگل پایه گذاری و به کار گرفته شد اما امروزه بیشتر موتورهای جستجوی معروف کم و بیش از آن پشتیبانی می کنند.

نحوه محاسبه پیج رنک چگونه است؟


الگوریتم های نحوه محاسبه پیج رنک در موتورهای جستجوی مختلف مخفی و متفاوت است اما در کل محاسبه پیج رنک بر اساس ارزش لینک های ورودی ارجاعی از سایت یا وبلاگ مبداء انجام می شود، به فرض اگر صد صفحه با پیج رنک 0 آدرس صفحه ما را لینک کنند شاید ارزش آن معادل دریافت یک لینک از یک صفحه با پیج رنک 2 باشد، لذا تعداد صفحاتی که لینک می دهند به تنهایی مهم نیست (در کل هر چه این مقدار بیشتر باشد در نهایت بهتر است)، معیار اصلی پیج رنک فعلی آنها است که باعث افزایش رتبه آدرس ما می شود، به یاد داشته باشیم صفحاتی که به تعداد زیاد لینک خروجی می دهند به همان نسبت ارزش لینک هایشان کاهش می یابد، به فرض اگر سایتی پیج رنک 6 داشته اما به تعداد زیادی صفحه دیگر لینک خروجی دهد ارزش ارجاع های آن برابر با سایت مشابه نیست که به طور مثال تنها به چند لینک بسنده کرده است (ارزش لینک های سایت اخیر خیلی بیشتر از سایت اولی است)، نکته دیگر اینکه ظاهرا الگوریتم های محاسبه پیج رنک به نحوی است که به فرض اگر سایتی از یکی از صفحات زیرمجوعه خود به صفحه ما لینک دهد، ارزش ارجاع بر اساس رنک همان صفحه زیرمجموعه محاسبه می شود نه رنک صفحه اصلی آن سایت، به فرض اگر رنک صفحه اصلی سایت فرضی test.com برابر 5 و رنک صفحه links آن برابر 2 باشد و این سایت در صفحه test.com/links به سایت ما ارجاع دهد، موتورهای جستجو رنک صفحه links را ملاک ارزش ارجاع می دانند نه رنک صفحه اصلی سایت مبداء را، اما این موضوع در خصوص سایت مقصد متفاوت است و تاثیر ارجاع علاوه بر صفحه ارجاع داده شده بر روی دامنه اصلی مبداء نیز موثر است، به فرض اگر ارجاع به صفحه mysite.com/news باشد تاثیر آن بر روی ارزش رنک هم شامل صفحه news می شود و هم شامل آدرس اصلی سایت ما یعنی mysite.com.

پیج رنک چقدر اهمیت دارد؟


اینکه پیج رنک چقدر اهمیت دارد موضوعی است که هنوز جای بحث و بررسی دارد، مدتها پیش که این سیستم توسط گوگل به کار گرفته شد اهمیت آن خیلی بیشتر از زمان حاضر بود به طوری که این عامل باعث به راه افتادن بازار سیاه بین صاحبان رنک بالا و مشتاقان کسب رنک بالاتر می شد، اما به مرور و در نبرد بین گوگل و این انحصارگرایان وب، الگوریتم های محاسبه پیج رنک به سوی هوشمندتر شدن پیش رفت و امروزه صرف دریافت لینک از یک سایت معتبر به خودی خود عامل تعیین کننده نیست و صرفا یکی از فاکتورهای موفقیت محسوب می شود، از طرفی صفحاتی که به طور غیر عادی افزایش لینک دریافتی دارند (که معمولا ناشی از خریداری شدن لینک ها یا استفاده از سیستم های لینک دهنده است) ممکن است از طرف گوگل شناسایی، تنبیه یا در نهایت از لیست جستجو حذف گردنند، لذا به نظر می رسد تلاش در جهت ایجاد محتوایی مناسب و در پیش گرفتن روش های جوانمردانه به جای روش های متقلبانه و بی ارزش، گزینه مناسب تری باشد.

چگونه از پیج رنک سایت یا وبلاگ خود مطلع شویم؟


بهترین توصیه ای که می شود در این خصوص کرد، استفاده از نوار ابزار (تولبار) گوگل است که به صورت پلاگین هایی بر روی مرورگرهای مختلف قابل نصب است، به طور مثال مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم امکانات خوبی در این خصوص در اختیارمان می گذارند که معمولا از قسمت اکستنش ها یا پلاگین ها قابل دریافت و نصب است، استفاده از ابزارهای وبلاگی نیز در صورتی که در بارگذاری صفحه خللی ایجاد نکنند و لینک های غیر استاندارد (پنهانی و تبلیغاتی) در خود نداشته باشند، می تواند انتخاب دوم باشد، لازم به یادآوری است سایت گوگل در سالیان اخیر بارها اقدام به غیرفعال سازی سرویس نمایش رنک صفحات مختلف به صورت عمومی نموده و با توجه به اطلاعیه این شرکت ممکن است این امکان در حال حاضر فعال نباشد، البته احتمالا این الگوریتم همچنان توسط گوگل به کار گرفته می شود و صرفا برای مقابله با بازار سیاه و سوء استفاده های احتمالی ترجیح بر این بوده که قابلیت نمایش عمومی را غیرفعال کند، لذا تلاش در جهت کسب لینک ورودی بیشتر و با ارزشتر همچنان یکی از فاکتورهای مثبت در سئو می باشد.

چگونه می توانیم پیج رنک سایت یا وبلاگمان را افزایش دهیم؟


هر چند پاسخ این سوال را به طور پراکنده در مطالب بالا گفته ایم، اما برای یادآوری باید بگوییم که افزایش پیج رنک در درجه اول به کسب اعتبار برای سایت یا وبلاگمان بستگی دارد که این موضوع خود برمی گردد به خدمات و محتوایی که در اختیار بازدیدکننده گان قرار می گیرد، علاوه بر این رعایت استانداردهای وب از جمله در کدنویسی، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و متاتگ ها نیز فاکتوری تعیین کننده است، در مجموع می توان گفت سخت کوشی در تهیه محتوای مفید و تلاش در جهت افزایش دانش وب می تواند در نهایت باعث افزایش رنک صفحات سایت یا وبلاگمان به صورت تدریجی شود، نکته آخر اینکه در حال حاضر گوگل رنک صفحات را به صورت متناوب و معمولا در بازه های چند ماهه به روزرسانی می کند که ممکن است این مدت زمان در آینده دستخوش تغییراتی گردد.
sectionدسته بندی: مهارتهای وب » بهینه سازی
related مطالب بیشتر:
» مقایسه خطای 404 و کد 301 ریدایرکت (Redirect)
» نحوه استفاده از فایل robots.txt در سایت
» حل مشکل محتوای تکراری (Duplicate Content) در سایت
» مشکلات رایج در کدنویسی معتبر و رفع آنها
» چگونه سایت یا وبلاگ را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم؟
commentنظرات (۲۸ یادداشت برای این مطلب ارسال شده است)
more یادداشت های جدید بر اساس تاریخ ارسال در انتهای یادداشت های موجود نمایش داده می شوند.
نویسنده: غریبه
زمان: ۱۸:۴۰:۰۸ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
ممنون.خواهش میکنم توضیح کاملتری درباره ی روش آگاهی از میزان پیج رنک بدهید.
پاسخ: 
برای آگاهی از پیج رنک چند روش وجود دارد، می توانید از پلاگین های مربوط به مرورگر خود (فایرفاکس، گوگل کروم و...) اضافه کنید، این پلاگین ها از قسمت Add-ons قابل دریافت و نصب هستند.
روش دیگر استفاده از ابزارهای وبلاگی و سایت های مرتبط است، کافی است در وب عبارت "ابزار نمایش پیج رنک" را جستجو کنید.
نویسنده: مهدی
زمان: ۲۲:۰۰:۰۸ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
سلام برای مشاهده پیج رنک گوگل و رتبه الکسا یک سایت ایرانی هست که پیشنهاد میکنم اونو تو سایت قرار بدین.
چون سایت سریع ، سبک و مفیدیه.
http://multipagerank.ir
نویسنده: میلاد زلفی
زمان: ۱۹:۱۳:۲۹ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۰۶
با سلام؛
سایتی دارم که از حدود 1 سال پیش دامین آن رزرو شده بود. 2 ماه پیش این دامین را خریداری کرده و به هاستی وصل کردم. وقتی پیج رنگ گوگل را چک می کنم، پاسخی مبنی بر غیر فعال (Not Available) بودن دریافت می کنم!
مشکل از کجاست؟ برای فعال سازی چه کاری باید انجام دهم؟ لطفاً راهنمایی کنید.
با سپاس فراوان ...
پاسخ: 
برای اینکه گوگل به وبسایت شما رتبه ای (حتی صفر) اختصاص دهد باید مدت زمانی از فعالیت آن در وب بگذرد (یعنی سایت به یک سرور متصل و در دسترس باشد، صرف فعال بودن دامنه آن کافی نیست)، و از همه مهم تر اینکه تعدادی سایت یا وبلاگ شما را لینک کرده باشند.
نویسنده: میلاد زلفی
زمان: ۱۴:۵۸:۵۶ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۰۷
ممنون از توجه شما.
در صورت امکان بفرمائید که چه مدت پس از اینکه سایت در دسترس قرار گرفت، گوگل رتبه ای به آن اختصاص میدهد؟
لازم به ذکر هست که از حدود 2 ماه پیش بیش از 20 سایت و وبلاگ تبلیغات متنی داشتم و حداقل 10 تبلیغ بنری.
ممنون.
پاسخ: 
صرف وجود لینک ها آن هم از نوع تبلیغی (که ممکن است به صورت nofollow درج شده باشند) باعث رتبه دادن به یک سایت نمی شود، اصلی ترین مورد بحث کیفیت محتوای (عموما متنی) سایت و تعداد صفحات ایندکس شده در موتورهای جستجو و لینک های غیر تبلیغاتی از سایت ها یا وبلاگ های دیگر است، به عبارتی هر چند تبلیغات می تواند به شناخته شدن سایت شما کمک کند اما بر طبق استاندارد های جدید و با افزودن خاصیت nofollow موتورهای جستجو می توانند تبلیغی بودن لینک را شناسایی کرده و در نتیجه از نظر پیج رنک ارزشی به آن ندهند.
راه حل: باید محتوای بیشتری به سایت خود اضافه کنید و همچنین آن را در ابزار وبمستر گوگل ثبت نمائید، در صورت امکان اطلاعات خود در زمینه سئو را نیز افزایش دهید، بعد از مدتی (بین 1 تا 5 ماه) حداقل رتبه به آن تعلق خواهد گرفت.
نکته: بنا بر تجربه و در حال حاضر پیج رنگ گوگل هر سه ماه به روز می شود.
نویسنده: میلاد زلفی
زمان: ۰۱:۴۶:۳۶ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۰۹
از پاسخگویی و راهنمایی بی نظیرتان بسیار ممنون.
پیروز باشید...
نویسنده: مسلم
زمان: ۱۸:۱۸:۳۲ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
سلام آیا خریدن تعدادی دامین و پارک کردن آنها بر روی سایتم تاثیری در رنکینگ گوگل خواهد داشت؟ البته دامین هایی که موضوعیت قابل توجه و محتوای جداگانه ای در داخل سایتم داشته باشند؟
پاسخ: 
هر دامنه از دید موتورهای جستجو یک سایت و هویت جداگانه محسوب می شود، هرچند که به یک صفحه ختم شود (مگر اینکه از کدهای HTTP استاندارد مانند 301 و ... استفاده کنید)، لذا رنکینگ هر دامنه به صورت مجزا محاسبه خواهد شد و اگر مطالب به یک شکل باشند، برچسب همسان بودن خواهند گرفت (که از نظر سئو امتیاز منفی حساب می شود)، اما اگر دامنه ها به صورت مستقل هستند و محتوای آنها به هم مربوط نیست، مشکلی از این نظر پیش نخواهد آمد (جزء اینکه هر دامنه برای خودش یک سایت مستقل محسوب می شود).
نویسنده: milad
زمان: ۲۰:۲۵:۳۴ - تاریخ: ۱۳۹۲/۱۱/۲۵
مرسی
نویسنده: farid
زمان: ۱۶:۱۹:۴۸ - تاریخ: ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
سلام
من یک پروژه دارم مبنی بر ساخت رنکر برای یک موتور جستجو اما هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم و متاسفانه توی سایت های دیگه هم مطلبی پیدا نکردم. میشه کمی منو راهنمایی کنید ؟؟ مثلا اینکه باید از کجا شروع کنم؟؟؟؟
پاسخ: 
هر چند صرف عبارت "رنکر" خیلی واضح نیست و نمی دانیم دقیقا چه کاری می خواهید انجام دهید، اما قاعدتا به هر زبانی (PHP، ASP و...) که بخواهید برنامه بنویسید باید از مقدمات تا حد متوسط به بالا با آن آشنا باشید، هیچ روش معجزه گونه ای وجود ندارد، باید تمرین کرده و تجربه کسب کنید.
نکته: یادگیری PHP و... خود نیازمند آشنایی با دیگر مباحث وب (مبانی وب، HTML، CSS و...) است.
نویسنده: omid
زمان: ۱۷:۵۵:۰۹ - تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
عالی بود ممنون خیلی خیلی ممنون ممنون
نویسنده: gilan
زمان: ۱۹:۵۹:۳۸ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۱/۰۷
با سلام
من این وب رو 2 سالی میشه ثبت کردم
آماره خوبی داره
ورودی گوگل واقعی حدود روزی 100 الی 200 تا داره
آمارشم میانگین 1900 تا هستش
لینک از سایتای با رنک بالاهم داره
چرا باز پیج رنکم 0 هستش
پاسخ: 
معیارهای گوگل برای دادن رتبه به سایت ها خیلی پیچیده است و صرفا به لینک شدن یک سایت مربوط نمی شود، در هر صورت به نظر می رسد در آینده نزدیک رتبه 1 به سایتتان تعلق گیرد (البته کیفیت و میزان تکرار لینک های دریافتی بررسی نشده)، همچنین باید اصول سئو (SEO) را بیشتر رعایت کنید.
نویسنده: سعید
زمان: ۲۰:۵۹:۳۹ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۲/۰۹
تشکر از شما ... مفید بود ... ولی فکر کنم مهمترین عامل در رنک گوگل و الکسا میزان بازدیدکنندگان باشه ... آیا مطالب تکراری ( مطالبی که از دیگر سایت ها برداشته می شود) در بد شدن رنک موثر است؟
پاسخ: 
به نظر کمی مباحث را مخلوط کرده اید!
مهمترین عامل برای رنک گوگل --> تعداد و کیفیت بک لینک ها
مهمترین عامل برای رنک الکسا --> تعداد بازدیدکننده و صفحات بازدید شده + زمان صرف شده در هر بازدید و...
مواردی مانند مطالب تکراری در سئو کلی سایت موثر است که این مورد بیشتر به تعداد بازدیدها و به صورت غیر مستقیم به کم شدن رنک سایت (کمتر دیده شدن و لذا کمتر لینک شدن) می انجامد.
نویسنده: ابراهیم
زمان: ۲۱:۰۷:۰۵ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
ممنون از مطالب مفیدتون، استفاده کردم
نویسنده: azar
زمان: ۱۶:۲۹:۱۱ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۵/۲۵
سلام, اول بابت پاسخ گویی و سایت خوبتون ممنون, سوالم اینه که اگه سایتی رو باز کنیم و این پنجره تا یه مدت طولانی باز باشه و ما در پنجره های دیگه مشغول بازدید باشیم, آیا در رتبه الکسای اون سایت موثر هست یا نه؟
پاسخ: 
الگوریتم به کار رفته توسط الکسا مخفی است، با این حال به نظر هر چه بیشتر یک صفحه در مرورگر باز باشد، در کیفیت بازدید و در نتیجه افزایش رنک الکسا موثر است.
نویسنده: funbig
زمان: ۱۶:۲۱:۳۴ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
سلام. من ساب دامین هام رو واگذار میکنم . آیا مشکل امنیتی به وجود نمیاد؟
پاسخ: 
سوالتان کلی است، بدون بررسی دقیق نمی توان جواب خاصی داد!
نویسنده: سامان
زمان: ۰۰:۰۰:۰۸ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۷/۰۲
سایتت عالیه
more لطفا پیش از ارسال یادداشت نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
- مواردی که به کلی خارج از موضوع این مطلب هستند را در فرم منوی "تماس با ما" مطرح و پاسخ را از طریق ایمیل دریافت کنید.
- به سوالات کلی، مبهم، غیرضروری و مشکلاتی که تلاشی برای رفع آن نکرده باشید پاسخ کوتاه و مختصر داده خواهد شد!
- کدها و اسکریپت های طولانی را ترجیحا در یک صفحه وب آنلاین قرار دهید تا امکان تست و بررسی وجود داشته باشد.
- تمام یادداشت ها بررسی و برای هر کاربر زمان مشخصی جهت پاسخگویی در نظر گرفته می شود، لطفا از طرح سوالات متعدد در بازه زمانی کوتاه خودداری کنید.

6 × 3
 refresh
آخرین دیدگاه ها
more برای دسترسی سریع به یادداشت مربوطه می توانید از لینک مطلب در کادر زیر استفاده کنید.
form مهدی
در:
سلام من از کد زیر استفاده کردم ولی وقتی که اعمال میشه کل css های سایتم میپره.. چه باید بکنم
۰۹:۵۵:۵۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳

form سلماسی
در:
سلام ایا اگر از وبسایت شخصی کسی بازدید کنیم صاحب وبسایت شماره ی ما را می بیند
۲۱:۳۱:۵۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

form mahdi
در:
سلام استاد اگه براتون زحمتی نیست یه نگاه دیگه بهش بندازید ، الان ریموو ادیت درست هستن فقط برای نمایش کلیشون که وقتی رفرش میکنیم...
۱۹:۱۳:۱۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

form mahdi
در:
سلام استاد عزیز ، میتونید یه نمونه که فقط با جاوا اسکریپت کار شده نه با فریمورکاش بهم معرفی کنید ببینم؟ من هرچی گشتم پیدا...
۱۴:۴۶:۲۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

form mahdi
در:
سلام استاد عزیز و گرامی ، یه دفتر چه یادداشت با localstorage میخوام بنویسم ولی مشکل دارم، دو تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم...
۱۲:۰۵:۰۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

form اریا
در:
سلام و درود بزرگوار چه دستوری باید بنویسیم تا فقط مقدارهای خاصی از ارایه بتونیم نمایش بدیم. مثلا یک ارایه 6 خونه ای...
۱۶:۴۷:۳۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

form کافه کتاب
در:
سپاس خیلی وقت بود دنبالش بودم مرسی از سایت عالیتون
۱۴:۵۱:۴۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

form سجاد
در:
دمتون گرم. خیلی زحمت کشیدید
۱۳:۴۳:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

form KhashayarPrk
در:
سلام. میخوام الگو تمام کلمات داخل پرانتز رو بدون پرانتز بریزه ارایه با این کد فقط یک پرانتز رو جواب میده.
۱۳:۱۳:۴۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

form Oliver
در:
چطوری دستور background رو برای جدلمون عکسش رو تنظیم کنیم و بهش طول و عرض بدیم
۱۶:۰۷:۱۷ ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

form محمد
در:
با عرض سلام ببخشید چطوری میتونم واسه اشتراک کاربر انقضا بزارم مثلا یک ماه داخل دیتابیس ردیف تایم رو درست کردم البته تاریخ رو تبدیل...
۱۹:۱۴:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

form آیدا
در:
سلام من در حال طراحی با html هستم اما طبق فیلم آموزشی پیش میرم از یه جایی به بعد هم تغییرات اعمال نمیشه...
۲۲:۴۷:۴۴ ۱۳۹۹/۰۴/۱۴

form علی
در:
سلام اگه میشه یه تکه کدی بفرستید که کاربر نتونه عکس مورد نظر رو دانلود کنه و با نگه داشتن روی عکس فقط لینکو ببینه...
۰۹:۳۰:۴۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۴

form sina2000
در:
با سلام و خسته نباشید طبق کد زیر استفاده میگه متغیر Pdc برای PDO است لطفا نمونه کد برای لایبرری...
۱۵:۰۳:۵۱ ۱۳۹۹/۰۴/۱۳

form محمد امین
در:
سلام ممنون از مطلبتون ببخشید من یه سایتی با شی گرایی کامل زدم الان میخوام آدرسشو بهینه کنم آدرس الان من به این صورته:...
۱۸:۲۸:۲۴ ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
form ترنم
در:
سلام وقتتون بخیر ببخشید من کدهای مربوط منو و زیر منو رو نوشتم ولی موقع اجرا منوی اصلی رو میاره ولی زیر منوها رو...
۱۱:۰۶:۲۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
form ا
در:
سلام چرا وقتی مطالب مربوط که تو وبلاگم هست رو جستجو میکنم نمیاره ؟؟؟
۲۰:۳۱:۰۸ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
form amir
در:
سلام من اگه بخوام با وارد کردن یه id داخل یک text کل اون ردیف پاک بشن باید چه کنم مثلا یک text دریافت میکنم...
۰۱:۴۸:۰۵ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
form محمدباقر حسیبیان
در:
من این مشکل برام پیش اومده که موقع ورود به پروژه م توی لوکال هاست wamp صفحه سفیده و هیچی رو نشون نمیده و کد...
۱۶:۴۲:۳۸ ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
form ...
در:
سلام دو سایت نوشته ای مربوط به من رو چند سال قبل لینک دانلود قرار دادن من ازشون خواستم بردارنش ولی اینکارو نکردن سایت...
۱۷:۲۶:۴۲ ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
form مجتبی
در:
سلام میشه یک کد جاوا رو به php تبدیل کرد تا لود سایت سریع تر بشه؟
۱۳:۰۴:۲۳ ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
form متین
در:
سلام ؛ من تازه شروع به یادگیری کردم ؛ مطلب بسیار کاربردی بود ؛ ممنون از شما دوست عزیز.
۰۱:۵۰:۰۵ ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
form mahdi
در:
سلام استاد عزیز و گرامی امیدوارم که حالتون خوب باشه ، اگه براتون ممکنه لطفا یه آموزش خوب در زمینه وردپرس بهم معرفی کنید ،...
۲۱:۴۸:۱۳ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
form امید
در:
در برنامه نویسی کاربر با چه دستوری میتواند به صفحه اصلی برگردد
۱۹:۰۶:۵۶ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
form ali
در:
با سلام من یک پروژه طراحی کردم میخوام که وقتی کاربر روی ادامه مطلب کلیک کرد در خود صفحه بقیه مطالب را ببینه...
۱۸:۴۷:۲۲ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
form علی
در:
سلام و تشکر از زحمات ارزشمند شما احتراما بنده امروز از یک شماره تلفن ثابت از طریق یک رایانه و یک موبایل به طور...
۱۸:۰۱:۱۰ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
form oscar
در:
درود. اگر بخوایم در نمایش تاریخ و زمان که به صورت لحظه ای خودش در صفحه رفرش میشه، فقط عبارت " Mon Jun 22 2020...
۱۵:۵۹:۳۲ ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
form علی
در:
با سلام چطور میشه فقط یک صفحه مورد نظرمون رفرش بشه نه همه صفحات سایت
۰۰:۰۳:۴۱ ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
form Farzad
در:
الان وقتی فایل رو میخواد دانلود بکنه از خودش فایل میسازه ، به این صورت یعنی بعد از پوشه file هر پوشه ای باشه...
۱۸:۵۶:۲۱ ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
form Farzad
در:
سلام ، خسته نباشید من فایل هایی که در هاست میزارم به این شکل هست: یعنی مشخص نیست فایل ها تو چه پوشه...
۱۳:۳۳:۴۰ ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
form شیما طیبی
در:
سلام خیلی مطلب مفیدی بود . همیشه به وبلاگ نویسی به چشم یه کار خسته کننده نگاه میکردم ولی خب یه مقدار نظرم تغییر کرد....
۲۳:۵۲:۳۲ ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
form احسان
در:
سلام من یک کد اسکریپت دارم که به صورت عددی تبدیل شده است. میخواستم بپرسم چطوری میتونم اسکریپت به حالت اولیه نوشته شده برگردانم و...
۲۱:۰۲:۱۳ ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
form علی
در:
ممنون از پاسختون اما روش بالا جهت دانلود فایل کاربرد داره . من میخواستم به صورت استریم ویدئو پخش بشه اما آدرس مستقیم ویدئو...
۰۰:۳۷:۴۶ ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
form محمد
در:
سلام مجدد ببخشید طبق فرمایش شما من در دیتابیس جدولی ساخته بودم فقط مشکلم اینجاست چطوری میتونم توسط کوکی یا سیشن با تابع دیت انقضا...
۲۲:۳۸:۰۳ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
form محمد
در:
با عرض سلام ببخشید چطوری میشه واسه اشتراک خریدن زمان ۱ ماهه گذاشت که بعد از گذشت ۱ ماه پیام بده دوباره اشتراک تهیه کنید...
۱۳:۱۳:۵۵ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
در انتظار بررسی: ۴