article

مقایسه خطای 404 و کد 301 ریدایرکت (Redirect)

web-http-redirect-error

یکی از مهم ترین مسائل در سئو (seo یا Search Engine Optimization) این است که در پاسخ به موتورهای جستجو چه کد HTTP ای باید برای آنها ارسال شود، شاید برای کاربران عادی سایت ها و وبلاگ ها، چندان این مسئله فرقی نکند و مهم صفحه و محتوایی باشد که دریافت می شود، اما از نظر موتورهای جستجو اینکه یک سرور در پاسخ به درخواست آنها چه کدی ارسال می کند، می تواند نقش تعیین کننده ای در نحوه عملکرد آن داشته باشد، بعضا مشاهده می شود که به دلیل اشتباه یا ناآگاهی از نحوه عملکرد کدهای HTTP، حتی کلیه محتوای یک سایت که به ظاهر مشکلی هم نداشته، از لیست نتایج جستجو حذف شده است، از جمله مهم ترین این اشتباهات استفاده نادرست از کد خطای 404 به جای کد 301 ریدایرکت است، به همین دلیل در این مطلب می خواهیم این دو کد را با هم مقایسه کنیم تا با تفاوت های آنها بیشتر آشنا شویم.

کد ok 200 چیست؟


شاید قبل از اینکه بخواهیم خطای 404 را با کد 301 ریدایرکت مقایسه کنیم، باید اول ببینیم که پاسخ یک سرور در حالت عادی چگونه است و اصلا این کدها به چه معنی هستند!
طبق استاندارد ارتباط تحت وب، در تعامل بین واسطه های کاربری (user agent) و سرور (مثلا تعامل بین مرورگر و سرور) کدهایی به عنوان پاسخ به مرورگر ارسال می شود که وضعیت صفحه درخواست شده را نشان می دهد، این کد در حالت معمول با عدد 200 فرستاده می شود که نشان دهنده مرتب بودن اوضاع و سالم بودن سرور و صفحه درخواستی است، اما همیشه وضع به این منوال نیست و گاهی خواسته یا ناخواسته ممکن است مشکلی وجود داشته باشد و سرور نتواند صفحه را به درستی در پاسخ درخواست ارسال کند، در اینجاست که اهمیت کدهای خطا مشخص می شود، شاید یک کاربر معمولی برایش چندان فرقی نکند که چه کدی از طرف سرور ارسال شده است، اما موتورهای جستجو به دلیل ماهیتشان نمی توانند مثل انسان اوضاع را تجزیه تحلیل کنند و تنها به کدی که به آنها برگردانده می شود اهمیت می دهند، حال تصور کنید سایتی دچار مشکل شده است اما با این وجود در مقابل درخواست ربات جستجوگر کد 200 ok را برگرداند، واضح است که ربات فکر می کند همه چیز مرتب است و صفحه دارای مشکل را که بعضا ممکن است خالی هم باشد یا پیام خطا در آن نشان داده شده باشد، ایندکس (ذخیره) کند؛ برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات از کدهای خطای 404 و 301 ریدایرکت استفاده می کنند که البته هر کدام موارد استفاده جداگانه ای دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

خطای 404، صفحه مورد نظر پیدا نشد!


خطای 404 یا Not Found به معنی این است که سرور نمی تواند صفحه یا فایل درخواستی شما را پیدا کند، دلیل خطای 404 یا Not Found می تواند حذف یک لینک، مطلب یا فایل باشد، گاهی مواقع برای اینکه به ربات های جستجوگر بگوییم که یک لینک یا فایل دیگر وجود ندارد و آن را از لیست جستجو حذف کن، باید با کد 404 به درخواست آنها پاسخ دهیم، معمولا سرورها در حالت عادی این کار را برای لینک ها و فایل هایی که واقعا وجود ندارند به صورت خودکار انجام می دهند اما گاهی نیاز به این داریم که به صورت آگاهانه ای این کد رابه اصطلاح برگردانیم، مثلا برای دایرکتوری هایی که از نظر ما حساس هستند و نمی خواهیم ربات، آنها را پیدا کند و یا در مورد لینک های داینامیک که ممکن است سرور به جای خطای 404،  صفحه اصلی سایت را نمایش دهد، در این حالت ها یک کد خطای 404 تنظیم می کنیم و خواهیم دید که خزنده های جستجوگر بعد از چند بار مراجعه، نهایتا منصرف خواهند شد و آن لینک را به عنوان لینک مُرده فرض می کنند.

چگونه خطای 404 را تنظیم کنیم؟


تنظیم خطای 404 بسته به اینکه هدفتان چه باشد می تواند کار ساده و در عین حال حساسی باشد، اشتباه در اینکار می تواند به قیمت حذف سایت یا صفحه شما از لیست نتایج جستجو باشد، با این وجود برای اینکار معمولا دو راه پرکاربرد وجود دارد، استفاده از فایل htaccess. و یا زبان های سمت سرور مثل PHP یا ASP، در مثال های زیر روش استفاده از فایل htaccess. و PHP را ملاحظه می کنید.

تنظیم خطای 404 با فایل htaccess.


در سرورهای Apache معمولا می توان با ایجاد فایلی با نام htaccess. در ریشه سایت، بر روی اینگونه عملکردهای سرور کنترل داشت (در این رابطه باید از پشتیبانی هاست خود سوال کنید)، همانطور که گفتیم سرورها در حالت معمول به طور خودکار خطای 404 را برای صفحات و فایل هایی که پیدا نشوند نشان خواهند داد، اما برای تنظیم یک صفحه سفارشی که کاربر را پس از دریافت خطا، راهنمایی کند یا او را به آدرس دیگری منتقل نماید، می توان از کدی مشابه کد زیر استفاده کرد.
ErrorDocument 404 /404errorpage.html
کافی است کد بالا را در فایل htaccess. قرار دهید (اگر این فایل در سرور وجود ندارد می توانید به راحتی با notepad آن را بسازید)، از این به بعد سرور به جای نمایش صفحه پیش فرض، صفحه موجود در ریشه سایت با نام 404errorpage.html را نشان خواهد داد، همچنین می توان این صفحه را در یک فولدر دیگر نیز قرار دارد.
ErrorDocument 404 /error/404errorpage.html
دقت کنید که حتما آدرس ها باید به شکل بالا در یک خط و به صورت دایرکتوری تنظیم شده باشند، به فرض تنظیم به صورت http://www.example.com/error/404errorpage.html صحیح نیست؛ از طرفی می توانید درون صفحه 404 سفارشی، از متاتگ های robots و مقادیر noindex استفاده کنید تا از عدم ذخیره صفحه توسط ربات ها اطمینان حاصل نمائید.
<meta name="robots" content="noindex" />
این متاتگ را باید در قسمت هِدر صفحه 404، بین تگ های head قرار دهید.

تنظیم خطای 404 با کد php http header


علاوه بر htaccess می توان با کدهای php نیز خطاهای 404 را مدیریت کرد، بدین منظور کافی است با استفاده از توابع header کد 404 را در پاسخ درخواست به سرور، ارسال کنید.
<?php
header('HTTP/1.0 404 Not Found');
?>
دقت کنید که کدهای مربوط به header در php باید قبل از ارسال هر نوع خروجی html، ارسال شوند، در غیر اینصورت با خطا ی header already sent مواجه خواهید شد.
علاوه بر خطای 404 رسمی، نوعی خطای 404 موسوم به Soft 404 error وجود دارد که در اینجا فقط صفحه خطا به کاربر حقیقی نشان داده می شود، بدون اینکه کد هِدر 404 از طرف سرور ارسال شود (در عوض کد 200 ارسال می شود)، این کار می تواند در مواقع خیلی خاصی که نیاز به غیر فعال کردن موقت یک صفحه یا لینک، صرفا از دید کاربران (و نه موتورهای جستجو) است مفید باشد.

کد 301 ریدایرکت چیست؟


گفتیم که خطای 404 برای صفحات و لینک هایی مناسب است که می خواهیم از لیست جستجو حذف شوند یا دیگر مورد درخواست ربات های خزنده واقع نشوند، اما فرض کنید به تازگی سایت خود را از یک دامنه، به آدرس دیگری منتقل یا تغییراتی در ساختار لینک های خود اعمال کرده باشید، مسلم است که اگر بدون اطلاع موتورهای جستجو این کار را انجام دهید تمام تلاش های شما و اعتبار کسب شده برای آن سایت و لینک های قبلی، به هَدَر خواهد رفت، اما اگر یک کد 301 ریدایرکت را به درستی تنظیم نمائید، موتورهای جستجو و کاربران به راحتی و بدون از دست رفتن اعتبار قبلی، به آدرس جدید هدایت می شوند، در مورد موتورهای جستجو وقتی آنها در پاسخ درخواستشان، کد 301 را دریافت می کنند، لینک قدیمی را با آدرس جدید جایگزین کرده و تمام وِیژگی ها، رنک و امتیازات را انتقال می دهند (البته معمولا این کار مدت کوتاهی طول می کشد)، در مورد کاربران نیز به طور خودکار به لینک جدید هدایت می شوند (حتی ممکن است سرعت انتقال در حدی باشد که آنها متوجه نشوند).

تنظیم کد 301 ریدایرکت در فایل htaccess.


مانند خطای 404 می توان کد 301 ریدایرکت را هم در فایل htaccess. تنظیم کرد، به فرض در مثال زیر ما اینکار را برای فایل index.html انجام داده ایم و کاربر را به صفحه اصلی هدایت کرده ایم.
RewriteEngine On
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9} /index.html
RewriteRule ^index.html$ https://webgoo.ir [R=301,L]
دقت کنید که ممکن است برخی سرورها قابلیت کنترل با  فایل htaccess. را غیر فعال کرده باشند (معمولا این کار را نمی کنند)، در اینگونه موارد باید با پشتیبان هاست خود صحبت کنید.

تنظیم کد 301 ریدایرکت با php http header


با استفاده از دستورا php http header و تنظیم یک آدرس جهت انتقال، می توان یک لینک را به اصطلاح برای همیشه منتقل کرد، این کار را در مثال زیر انجام داده ایم.
<?php
header('HTTP/1.1 301 Moved Permanently');    
header('Location: https://webgoo.ir');
die();
?>
ملاحظه می کنید که شرایط و موقعیت های استفاده از خطای 404 با 301 ریدایرکت فرق می کند و باید هوشمندانه و به جا از این کدها استفاده نمود.

چگونه کدهای دریافتی از سرور را بررسی کنیم؟


شاید برای شما هم این سوال مطرح باشد که چگونه می توان فهمید یک سرور در پاسخ درخواست ها چه کدی را برمی گرداند، جواب بسیار ساده است، در مرورگرهایی نظیر فایرفاکس، گوگل کروم و... (مخصوصا در ورژن های جدیدتر) قسمتی معمولا تحت عنوان web developer یا عباراتی شبیه به این وجود دارد که در آنها ابزارهای بسیار خوبی برای برنامه نویسان وب و مدیران سایت ها ارائه می شود، مثلا هنگام ورود به یک سایت یا صفحه، جزئیات کاملی از پاسخ های سرور نشان داده می شود، علاوه بر این، گوگل نیز در ابزار وبمستر خود امکانی تحت عنوان Fetch as Googlebot دارد که با آن می توانید صفحات خود را با ربات گوگل دریافت و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید، این خدمات گوگل در آدرس https://www.google.com/webmasters ارائه می شود.
sectionدسته بندی: مهارتهای وب » بهینه سازی
related مطالب بیشتر:
» مشکلات رایج در کدنویسی معتبر و رفع آنها
» حل مشکل محتوای تکراری (Duplicate Content) در سایت
» نحوه استفاده از فایل robots.txt در سایت
» رتبه بندی الکسا (Alexa) چیست و چقدر اهمیت دارد؟!
» پیج رنک چیست و چگونه می توان آن را افزایش داد؟
commentنظرات (۲۱ یادداشت برای این مطلب ارسال شده است)
more یادداشت های جدید بر اساس تاریخ ارسال در انتهای یادداشت های موجود نمایش داده می شوند.
نویسنده: میزبانی وب
زمان: ۰۹:۰۸:۲۴ - تاریخ: ۱۳۹۱/۰۵/۲۰
با تشکر از مطالب آموزنده تان
نویسنده: Pouya
زمان: ۲۲:۳۲:۱۴ - تاریخ: ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
ممنون از شما. :D
زمان: ۱۰:۴۴:۴۹ - تاریخ: ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
سلام
اگر سايت ما مثلا يك سايت آگهي باشد و بخواهيم دامنه اين سايت را برداشته و با حفظ رنك و رتبه به سايتي اختصاص دهيم كه ارتباطي با آگهي ندارد مثلا يك سايت تفريحي است چكاري بايد انجام بديم؟
ممنون
پاسخ: 
سلام
ریدایرکت 301 بیشتر و به طور استاندارد در مواقعی به کار می رود که محتوا تغییری نکند، اما محدودیتی نیز برای سایر موارد نیست، می توانید از آدرس قدیمی برای سایت جدید استفاده کنید و رنک دامنه حداقل در کوتاه مدت حفظ خواهد شد، هر چند ممکن است به تدریج افزایش یا کاهش داشته باشد که این بستگی به لینک های دریافتی، کیفیت مطالب و... دارد.
نویسنده: دوربین عکاسی
زمان: ۱۸:۲۹:۰۲ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۵/۰۲
به علت تغییر ساختار سایت تعداد زیادی ارور 404 در گوگل وبمستر ایجاد شد. این ارورها مربوط به صفحاتی است که دیگر وجود ندارند و کد 404 هم نشان داده می شود. پس چرا این صفحات از ایندکس حذف نمی شود؟
پاسخ: 
فرآیند حذف لینک از لیست جستجو مدتی زمان خواهد برد، ربات خزنده چند بار باید به لینک مراجعه و هر بار خطای 404 دریافت کند تا نهایتا آن لینک از لیست جستجو حذف شود، دقت کنید سایت شما باید کد HTTP 404 تنظیم کند، صرف مشاهده صفحه 404 ممکن است کافی نباشد، برای اطمینان از ابزارهای Developer موجود در مرورگرها استفاده کرده و سربرگ های HTTP سایت خود را بررسی کنید.
نویسنده: نوید
زمان: ۲۳:۴۳:۲۹ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
سلام خسته نباشید
من قصد دارم انجمن سایتم رو که در روت نصب شده به فولدر forum منتقل کنم و در روت وردپرس نصب کنم، برای اینکه سایت از طرف گوگل ضربه نخوره چطور از کد 301 استفاده کنم ؟
ادرس فعلی :
www.happydays.ir
آدرس جدید :
www.happydays.ir/forum
خیلی ممنون میشم کد را ویرایش کنید و صحیحش رو در این نظرات قرار بدید ،
من مرتب این صفحه رو چک میکنم.
ضمنا به جز قرار دادن کد 301 و تغییر آدرس در وبمستر تولز کار دیگه ای باید انجام شود ؟
منتظر راهنمایی شما هستم
سپاس فراوان
پاسخ: 
سلام
انتقال لینک ها باید طوری انجام شود که شامل تمام موارد باشد، یعنی برای تمام حالت ها الگوی ریدایرکت تعریف کنید که این کار حساسی است و نیاز به بررسی دقیق ساختار تمام لینک های سایت دارد، به طور مثال کد زیر لینک های با الگوی
thread-3589-lastpost.htm
l را به دایرکتوری forum منتقل می کند (تست نشده):
RewriteRule ^([0-9]+)-lastpost\.html /forum/$1-lastpost\.html [NC,L]
مسلما لینک هایی با ساختار متفاوت نیاز به دستورات متفاوت دارند تا همه موارد به درستی منتقل شوند، لذا باید با عبارات باقاعده و دستورات htaccess آشنا باشید.
در مورد سوال دوم: خیر، نیاز به کار دیگری نیست، مهم این است که لینک های قبلی با کد HTTP 301 آدرس جدید را به گوگل معرفی کنند.
نویسنده: نوید
زمان: ۰۳:۱۱:۵۲ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۵/۲۷
ممنون از راهنمایی شما ،
از اونجایی که ممکنه این کار حساس هست شاید یه دامین دیگه گرفتم و وردپرس رو اونجا نصب کردم ،
در صورتی که انجمن رو منتقل کردم از راهنمایی شما استفاده می کنم و نتیجه رو در همین صفحه گزازش می کنم،
سپاس فراوان از شما
نویسنده: تنهاامامي
زمان: ۰۳:۵۳:۵۷ - تاریخ: ۱۳۹۲/۰۸/۱۱
سلام. و تشكر بابت مطالب بسيار مفيد و كاربردي شما
بنده وب سايتي دارم با يك چيزي حدود پنج هزار صفحه، كه به دليل تغيير زبان برنامه نويسي كليه لينكهاي قبلي نامعتبر خواهند شد.
ايا بحث redirect 301 را براي اين پنج هزار صفحه بايد دونه به دونه انجام داد يا راه حلي وجود دارد كه با يه الگوريتم يا فرمول براي همه انجام داد؟ و كلا اين موضوع چقدر زمانبر است؟ اگر راهنمايي كنيد كمك بزرگي به ما خواهد شد.
با تشكر
تنهاامامي
پاسخ: 
سلام
سیستم سایت از چه زبانی و به چه زبانی تغییر می کند؟
در هر صورت ایجاد برنامه انتقال خودکار امکانپذیر است، هر چند زمان طراحی آن بسته به میزان تفاوت ساختار و پارامترهای لینک ها می تواند متفاوت باشد.
نویسنده: Ali Zeus
زمان: ۲۳:۰۱:۱۴ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
با سلام و خسته نباشید
چطور میشه یک پوشه با خطای 403 ساخت؟ به گونه ای که چند نوع پسوند (مثلا عکس png jpg gif) و در صورت موجود بودن اجرا شوند و در غیر اینصورت خطای 403 فوربیدن نمایش داده شود (دسترسی به دیگر فایلها غیر ممکن باشد)
//در ضمن فایل نمایش دهنده خطا در پوشه ای بصورتی که تمامی خطاها (404 403 500 و غیره) به یک فایل پی اچ پی ارسال میکنم و با
$_SERVER["REDIRECT_STATUS"]
برای هر خطا یک پیام تعین کردم
پاسخ: 
سلام
دقیق متوجه سوالتان نشدیم، اما برای تنظیم یک فایل سفارشی جهت نمایش پیام های خطای سرور، می توانید در فایل htaccess نمونه دستورات زیر را قرار دهید:
ErrorDocument 500 /path/500.php
ErrorDocument 406 /path/406.php
ErrorDocument 404 /path/404.php
ErrorDocument 403 /path/403.php
ErrorDocument 400 /path/400.php
نکته: در این مثال فایل های خطا در دایرکتوری path قرار دارند و فایل htaccess در ریشه سایت.
نویسنده: Ali Zeus
زمان: ۱۳:۱۸:۴۸ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۶/۰۱
با سلام و تشکر
بله سوالم رو نا مفهوم پرسیدم
منظورم اینه که میخوام یه پوشه بسازم برای عکس بطوری که فقط تصاویر توش اجرا بشه و در صورت اجرای فایل هایی غیر از عکس، خطای 403 فوربیدن نمایش داده بشه
یعنی مثلا فقط پسوند های jpg gif png قابل اجرا باشه
//مثلا اگر کاربر یک فایل مثلا پی اچ پی موجود در اون پوشه رو اجرا کنه، خطای 403 نمایش داده شه
ممنون
پاسخ: 
برای محدود کردن فرمت های مجاز در یک دایرکتوری می توانید درون فایل htaccess در آن دایرکتوری، دستورات زیر را قرار دهید:
order allow,deny
deny from all
<Files ~ "\.(jpq|jpeg|png|gif)$">
order deny,allow
allow from all
</Files>
نویسنده: Ali Zeus
زمان: ۱۹:۴۲:۱۳ - تاریخ: ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
با سلام
یه دنیا ممنون
مشکلم حل شد
نویسنده: 404 تستر
زمان: ۰۳:۲۴:۵۱ - تاریخ: ۱۳۹۴/۰۲/۰۵
با سلام
با استفاده از ابزار 404 تستر می تونید چک کنید که صفحه 404 سایت به درستی تنظیم شده یا نه.
آدرس ابزار 404 تستر:
http://www.seosem.ir/tool/404tester
با تشکر
نویسنده: مهدی
زمان: ۰۴:۵۹:۳۹ - تاریخ: ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
سلام اقا به داد ما برسید من انجمنم با دو ادرس باز میشه
forum.site.com
site.com/forum
مطالب نه اما بخش مختلف انجمن هم دو ادرسه هست بهترین کد انتقال برای انجمن چیه 301 ؟
میشه یه کد استاندارد بدید برای انجمن مای بی بی
پاسخ: 
سلام
ریدایرکت 301 یک روش استاندارد با هدفی مشخص است، بهترین حالت بستگی به هدف شما دارد، اگر یک آدرس به آدرس دیگر ترجیح دارد، ضمن حذف قایلیت دسترسی به صفحات از آدرس فرعی، آدرس های قبلی را به آدرس اصلی با کد 301 ریدایرکت کنید (انجام بخش کدنویسی این کار باید توسط فردی انجام شود که با سیستم انجمن ساز شما آشنایی کافی داشته باشد!).
نویسنده: سیما
زمان: ۱۸:۲۶:۱۳ - تاریخ: ۱۳۹۴/۰۶/۲۶
سلام کدهای که گفتید استفاده کردم اما هیچ کدوم کار نکرد
در سایتم مطالب حذف کردم و در وب مستر تولز ارور 404 چجوری میتونم همه مطالب حذف شده به صحفه اصلی ریدایکت کنم که ارور 404 و soft 404 error نده؟
پاسخ: 
سلام
کدهای توضیح داده شده روش های استاندارد حال حاضر وب هستند (نظر شخصی نویسنده مطلب نیستند!)، صرف درج این دستورات کافی نیست، اینکه واقعا آدرس های درخواستی سایت شما چه کد HTTP برگردانند نیاز به تست و بررسی دارد، اینکه تصور کنید آدرسی کد HTTP خاصی برمی گرداند کافی نیست، باید با ابزارهایی دقیق، پاسخ سرور را در سربرگ های HTTP مشاهده کنید، ضمن اینکه فرآیند حذف خطاها از گوگل وبمستر زمانبر است و به فرض هر هفته یک بار می توان انتظار تغییر در نتایج را داشت!، در کل با کد 301 می توان هر محتوایی را بدون از دست دادن ارزش لینک به محتوای دیگر منتقل کرد.
نویسنده: محمد رضا
زمان: ۱۹:۰۶:۰۶ - تاریخ: ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
سلام . خسته نباشید .
برای مثال یک وب سایت دارم
میخوایم به طور دائم با آدرس همراه با www باز بشه برای اینکار باید چیکار کنیم یعنی هرکس آدرس
http://test.com
رو زد
http://www.test.com
باز شه و همه ی صفحاتشم با www باز بشه ..
لطفا کمک کنید خیلی واجبه ممنون از سایت خوبتون ...
پاسخ: 
می توانید دستور htaccess زیر را در ریشه سایت قرار دهید:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]
اگر از HTTPS استفاده می کنید:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS}s ^on(s)|
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http%1://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]
نویسنده: ریدایرکت 301
زمان: ۰۱:۵۵:۳۱ - تاریخ: ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
درباره ریدایرکت ۳۰۱ سوال داشتم
چه چیزی باعث میشه ریدایرکت ۳۰۱ زده شده که از وبمستر هم چند اف ادرس زده شده سریع تر صورت بگیره؟
شنیدم وقتی مثال دامین فیلتر میشه و ریدایرکت میزنیم اگر برای دامین فیلترمون ای پی بخریم (ای پی بدیم بهش) سریعتر ریدایرکت میشه اگر میشه راهنمایی کنید که چجوری میشه کاری کرد که دامین کمتر از ۲ روز ریدایرکتش انجام بشه
یا اینکه سریعتر باشه ریدایرکت
ممنون میشم کمک کنید بهم
پاسخ: 
سوالتان مبهم است! اگر منظورتان تسریع در روند دسترسی به دامنه تازه ثبت شده و فعال شدن DNS ها است، این موضوع در اختیار کاربر یا تنظیمات سرور نیست، بلکه به کارگذار دامنه (به طور مثال سایت nic.ir برای دامنه های کشوری ایران) ارتباط دارد و هر کارگذاری سیاست های خاص خودش را در این زمینه اعمال می کند.
more لطفا پیش از ارسال یادداشت نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
- مواردی که به کلی خارج از موضوع این مطلب هستند را در فرم منوی "تماس با ما" مطرح و پاسخ را از طریق ایمیل دریافت کنید.
- به سوالات کلی، مبهم، غیرضروری و مشکلاتی که تلاشی برای رفع آن نکرده باشید پاسخ خاصی داده نخواهد شد.
- کدها و اسکریپت های طولانی را ترجیحا در یک صفحه وب آنلاین قرار دهید تا امکان تست و بررسی وجود داشته باشد.
- تمام یادداشت ها بررسی و برای هر کاربر زمان مشخصی جهت پاسخگویی در نظر گرفته می شود، لذا از طرح سوالات متعدد در بازه زمانی کوتاه خودداری کنید.
3 × 4
 refresh
نکته:
با توجه به تاریخ نگارش آموزش های سایت و پیشرفت تکنولوژی های مرتبط با وب در سالیان اخیر، محتوای برخی از مطالب قدیمی ممکن است نیاز به ویرایش و به روزرسانی داشته باشد که این کار هم زمان با تهیه نسخه جدید «وبگو» به مرور در حال انجام است، لطفا در استفاده از مطالب سایت به این نکته دقت داشته و حتی المقدور از چند منبع مختلف استفاده نمائید.
آخرین دیدگاه ها
form زهرا
در:
سلام وقت بخیر من برای وبلاگم کد ماوس رو کپی میکنم طبق دستورهایی که هست ولی شکل ماوس من در وبلاگ تغییر نمیکند ممنون میشم...
۲۰:۰۰:۲۵ ۱۳۹۸/۰۶/۲۳

form نانا
در:
سلام! ممنون از سایت خوبتون.. راستش من توی اتوپلی کردن موزیک مشکل داشتم.. این بخش موزیکمه:
حذف شد
فکر کنم یه ذره قاطی شد.....
۱۶:۵۰:۱۰ ۱۳۹۸/۰۶/۲۱

form Fatemeh
در:
سلام لطفا یکی جواب منو بده میخام ۴۰ تا ایمیل بسازم و با ۴۰ ایمیل عضو یه سایت بشم ولی ارور میده و میگه شما...
۱۵:۵۷:۰۱ ۱۳۹۸/۰۶/۱۶

form احمدی
در:
سلام ببخشید مثال اول که نوشتید بر اساس مسیر فایلی که من دارم به چه شکل میشه؟
http://localhost/up/one_info/personal /one_info_personal_1425.png
در...
۱۴:۵۲:۳۴ ۱۳۹۸/۰۶/۱۰

form sareh
در:
سلام در مورد فرم ها سوال داشتم . اگر من دو فرم مستقل از هم داشته باشم چه طوری میتونم این فرم ها...
۱۴:۰۷:۴۰ ۱۳۹۸/۰۶/۱۰

form مهسا
در:
سلام وقت بخیر من یک فرم طراحی کردم input ها به صورت دو ستونه گذاشتم. میخواستم با زدن تب از input اولی در...
۱۳:۰۱:۴۶ ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

form behzad
در:
مرسی خوب بود
۱۲:۱۵:۱۴ ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

form zeynab
در:
سلام یه سوال دارم برای اینکه بتونم رنگ رو ذخیره کنم تو جدولم در قسمت پایگاه داده چیکار باید کنم ؟؟ من...
۱۷:۰۶:۳۵ ۱۳۹۸/۰۵/۲۸

form علی
در:
سلام من میخوام تو صفحه html همچین طرحی رو بندازم میشه راهنماییم کنید (به صورت جداگانه یعنی هر کدوم توی یه صفحه) ***** ...
۱۶:۴۶:۳۶ ۱۳۹۸/۰۵/۲۷

form Zeynab
در:
سلام . وقت بخیر . من از کدهای htaccess برای سایت استفاده کردم . روی لوکال هاست مشکلی ندارم اجرا میشن . ...
۲۲:۴۲:۵۴ ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

form bahman
در:
عالی
۲۲:۱۵:۵۰ ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

form Abbas rahmati
در:
سلام همه چی توی قسمت اینکه اس اس ال چطور کار میکنه درست بود فقط اخرشو درست نگفتید
۱۴:۱۶:۴۰ ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

form مهدی فراهانی
در:
در آکولاد if، می خواهم پس از صحت پرداخت کاربر، کاربر به یک صفحه html برای دانلود فایل لینک شود. چه دستوری در حلقه if...
۱۲:۰۸:۳۲ ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

form احسایدر
در:
شما از چه روشی برای لینک دادن به قسمت‌های نوشته استفاده کردید که با کلیک کردن چیزی به آدرس نوشته اضافه نمیشه؟
۱۸:۵۷:۰۵ ۱۳۹۸/۰۵/۲۲

form Mahyar
در:
سلام خسته نباشید اگه بخواهیم که یک pop up با کلیک به خارج از کادر pop up یا کلیک به روی دکمه esc...
۱۱:۴۸:۵۶ ۱۳۹۸/۰۵/۱۹