آگهی
article

محافظت از مطالب وبلاگ در مقابل کپی غیر مجاز!

web-blog-copy-right

شاید یکی از دغدغه های همیشگی وبلاگ نویسان حرفه ای و مدیران سایت هایی که حاصل دسترنج خودشان را می خورند و اهل کپی غیر مجاز یا به عبارتی سرقت تحت وب نیستند حفاظت از مطالبی باشد که بعضا حاصل صرف ساعت ها وقت و کار فکری است، متاسفانه این نوع مسائل حال به هر دلیلی در بین برخی افراد بسیار رایج است و همیشه برخی در پی آنند که نابرده رنج گنج میسر کنند! جالب است که حتی پس از کپی بی نقص مطالب نامی هم از نویسنده، مرجع مطلب و لینک آن ذکر نمی شود و برخی نیز از این فراتر رفته و عنوان یا لوگوی خود را بر روی مطلب کپی شده جعل می کنند! اگرچه این نوع رفتارها دلایل مختلف و عموما ریشه در فرهنگ جامعه، شخصیت افراد و نحوه اجرای قوانین دارد و نمی توان به سادگی آن را تغییر داد اما ما نیز ممکن است با رعایت نکردن برخی مسائل کار این سارقان آگاه یا ناآگاه وب را بیش از پیش آسان کنیم، این یادداشت نگاهی خواهد داشت به روش های کلی محافظت از مطالب وبلاگ در مقابل کپی غیر مجاز.

منظور از کپی غیر مجاز مطالب در وب چیست؟


قبل از اینکه به ادامه این مطلب بپردازیم، باید یادآور شویم که کپی غیر مجاز در وب، به حالتی گفته می شود که مطالب یک وبلاگ یا سایت، بدون کوچکترین تغییر یا تجزیه تحلیل، صرفا برای سوء استفاده از دسترنج دیگران و با آگاهی، کپی و بدون ذکر لینک منبع، در وبلاگ یا سایت دیگری درج می شود، بنابراین این مطلب شامل وبلاگ ها و سایت های با اخلاق حرفه ای، که همیشه لینک منابع مطالب را ذکر می کنند، نمی شود.

چه کسانی مطالب وبلاگ شما را کپی می کنند؟


پی بردن به اینکه چه کسانی مطالب وبلاگ یا سایت شما را کپی می کنند ممکن است در برخی مواقع کاری دشوار باشد، البته برعکس خیلی از موارد، در اینجا هر چه این کار دشوارتر باشد بهتر است، چون که کپی غیر مجاز توسط وبلاگ ها و سایت های کوچک، معمولا نمی تواند مسئله بزرگی برای یک وبلاگ یا سایت حرفه ای محسوب شود، مشکل زمانی است که یک وبلاگ یا سایت رقیب یا با شهرت کاذب، بدون توجه به زحمات یک وبلاگ نوپا اما قوی از لحاظ محتوا، دست به دزدی ناجوانمردانه محتوای آن می زند، در اینجاست که ممکن است به فرض در موتورهای جستجو، مطلبی که به نام شما است و خود، آن را برای اولین بار در وب منتشر کرده اید، به کام وبلاگ یا سایتی دیگر تمام شود، مثلا جستجوی عبارتی که در مطلب شماست منتهی به نمایش وبلاگ سارق مطالب شما شود، لذا یکی از روش های پی بردن به اینکه چه کسی مطالب وبلاگ را کپی می کند، استفاده از موتورهای جستجو است، یک روش دیگر نیز وجود دارد که البته لااقل کارایی اش برای وبلاگ های فارسی زبان اثبات نشده است و آن استفاده از سایت های پیدا کننده مطالب مشابه است، به فرض شما لینکی را در فیلد تعیین شده در این سایت ها درج می کنید و سایت مربوطه با جستجو در وب و صفحات ذخیره شده خود، مطالب مشابه با مطلب شما را نشان می دهد، یکی از معروف ترین ها در این زمینه www.copyscape.com است.

چگونه از مطالب وبلاگ در مقابل کپی شدن محافظت کنیم؟


واقعیت این است، راهی که بتواند صد در صد مطالب شما را در وب محافظت کند وجود ندارد، اما رعایت چند نکته می تواند کار کپی را برای سارقان مطلب نه غیر ممکن ولی لااقل تا حدودی سخت کند، چرا که بیشتر این افراد معمولا همیشه به دنبال راحت ترین روش ها یعنی یک کپی و به اصطلاح پیست ساده هستند و حتی حوصله تغییر چند عبارت را هم ندارند و این زحمت را به خودشان نمی دهند! از این رو رعایت چند روش پیشنهادی زیر می تواند تا حدودی مانعی باشد در مقابل این نوع افراد.

استفاده از لوگو یا نوشته روی تصاویر


برای محافظت از تصاویر خود، بهتر است آنها را در برنامه هایی نظیر فتوشاپ ویرایش کرده و لوگو یا عبارت مورد نظر خود را بر روی آنها درج نمائید، معمولا دزدان وب از خیر تغییر چنین تصاویری می گذرند و آنها را همانگونه که هست، منتشر می کنند.

استفاده از متن copyright در وبلاگ


یکی دیگر از روش های محافظت مطالب وبلاگ در برابر سارقان وب، استفاده از متن کپی رایت یا حقوق مولف اثر است، البته این روش برای کسانی که خود را به خواب زده اند، موثر نخواهد بود اما برای آنها که ممکن است از روی ناآگاهی یا غفلت، مطالب را بدون ذکر منبع و لینک درج کنند، موثر خواهد بود؛ متن کپی رایت را می توانید در فوتر وبلاگ مثلا به صورت زیر درج کنید:
© 2012 https://webgoo.ir
یا آن را به صورت یک متاتگ در قسمت هدر قرار دهید:
<meta name="copyright" content="(c) 2012 https://webgoo.ir" />
و همچنین از روش درج متن های توضیحی در کدنویسی قالب وبلاگ استفاده کنید:
<!-- Copyright 2012 https://webgoo.ir -->
یادآور می شویم که استفاده از این روش، نمی تواند به طور صد در صد مطالب وبلاگ یا سایت شما را در مقابل کپی شدن محافظت کند، اما لااقل برای برخی افراد با وجدان، موثر خواهد بود.

استفاده از جاوا اسکریپت برای غیر فعال کردن کلیک راست


استفاده از جاوا اسکریپت برای غیر فعال کردن کلیک راست، یکی دیگر از روش های مرسوم محافظت از مطالب وبلاگ در مقابل کپی شدن است، البته این روش توصیه نمی شود، چون بیشتر کاربران وب هیچ سوء نیت خاصی ندارند و کمتر پیدا می شود افرادی که بخواهند از حاصل دسترنج دیگران سوء استفاده کنند، به همین دلیل صحیح نیست که به خاطر عده ای، تمام افراد را به زحمت بیندازیم، از طرفی آنها که کار حرفه ای! خود را سرقت تحت وب قرار می دهند، همیشه روش هایی برای کپی مطالب سایت یا وبلاگ شما پیدا خواهند کرد؛ به هر صورت کد زیر کلیک راست را در وبلاگ غیر فعال خواهد کرد:
<script type="text/javascript">
document.oncontextmenu=function(){
return false;
}
</script>

استفاده از آدرس کامل تصاویر به جای حالت دایرکتوری


این نکته مخصوصا در مورد وبسایت ها اهمیت زیادی دارد، چرا که اگر تصاویر و فایل ها را به صورت دایرکتوری در وب منتشر کنیم، کار کپی و انتقال غیر مجاز آنها بسیار راحت تر خواهد شد، منظور این است که به فرض تصویر را اگر به صورت زیر درج کنید:
../image/image.jpg
در مقابل این حالت:
http://www.example.com/image/image.jpg
حالت اول کار را برای کپی کنندگان بسیار آسان تر خواهد کرد تا اینکه بخواهند عناوین سایت شما را تک تک از مطالب حذف کنند، این کار مخصوصا برای مطالب طولانی یا به تعداد زیاد، حداقل باعث به زحمت افتادن طرف مقابل می شود و با توجه به خصیصه این گونه افراد، که پیش تر هم گفتیم، ممکن است از خیر تغییر آدرس ها نیز بگذرند.

هوش مصنوعی ربات های خرنده گوگل


خوشبختانه موتور جستجوی گوگل که تقریبا می توان عنوان غول جستجو را بر آن نهاد، در زمینه شناسایی مطالب اصلی از مطالب کپی شده، تا حدود زیادی به صورت هوشمندانه عمل می کند و حتی ممکن است وبلاگ ها یا سایت های خاطی را در دراز مدت از لیست جستجوی خود حذف نماید، اینکه گوگل چگونه پی به اصلی یا کپی بودن یک مطلب می برد، در درجه اول به تاریخ ایندکس شدن آن بر می گردد، وقتی گوگل یک مطلب را ایندکس می کند، در برخورد با موارد مشابه بعد از ایندکس مطلب اصلی، برچسب کپی یا همسان به آنها می دهد و در لیست جستجو، ابتدا مطلب اصلی قرار می گیرد و مطالب کپی شده ممکن است در ردیف های بعدی قرار گیرند یا به کل حذف گردند؛ تکنیک دیگر گوگل در این رابطه، این است که اگرچه ممکن است برخی وبلاگ ها یا سایت های زرد، بدون درج لینک، اقدام به کپی غیر مجاز مطالب کنند، اما در دراز مدت، وبلاگ ها و سایت های با اخلاق حرفه ای (که تعدادشان خیلی بیشتر است)، در صورت استفاده از محتوای شما، به مطلب اصلی لینک می دهند و این باعث شناسایی شدن مطالب اصلی از مطالب کپی  شده در جستجوی گوگل می شود.

شکایت از وبلاگ ها و سایت های خاطی


یکی دیگر از روش هایی که می توان با آن از مطالب وبلاگ محافظت کرد، شکایت از وبلاگ ها یا سایت های خاطی است، این شکایت هم می تواند تقریبا از سه طریق صورت گیرد، روش اول تماس با مدیر وبلاگ یا سایت مربوطه و اعلام نقض قوانین مربوط به حقوق مولف مطلب است، شاید تصور کنید این روش جوابگو نیست، البته تا حدود زیادی حق با شماست، اما توجه داشته باشید که همیشه افراد از روی عمد، مطالب شما را بدون ذکر منبع و لینک، کپی نمی کنند، برخی به دلایل مختلف از جمله ناآگاهی، عجله در کار و... بدون سوء نیت و سهوا مرتکب این خطا می شوند، بنابراین تماس با اینگونه افراد قطعا نتیجه خواهد داد، اما برای دسته دوم که از روی عمد مطالب شما را می دزدند، یا باید از طریق سرویس دهنده آنها اقدام کنید یا اینکه از این فراتر رفته و به موتور جستجوی گوگل نقض قوانین کپی برداری را گزارش دهید، در بیشتر موارد اگر واقعا حق با شما باشد، پس از مدتی گوگل آن وبلاگ یا سایت را تنبیه خواهد کرد! چون خوشبختانه این شرکت تاکید زیادی بر جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری و کپی شده دارد؛ با مراجعه به آدرس زیر می توانید از طریق گوگل شکایت خود را پیگیری کنید.
تماس با گوگل:
http://www.google.com/intl/en/contact
شکایت و بررسی تخلفات:
http://www.google.com/support/bin/static.py?page=ts.cs&ts=1114905&hl=en
در پایان این مطلب، خوشحال می شویم نظر شما را در رابطه با پدیده کپی غیر مجاز مطالب دیگران در وبلاگ ها و وبسایت ها، که مخصوصا در بین برخی از هم وطنانمان نیز شایع است، بدانیم.
sectionدسته بندی: مهارتهای وب » وبلاگ نویسی
related مطالب بیشتر:
» پلیر قدرتمند، ساده و زیبا برای پخش آهنگ در وب
» نحوه قرار دادن کلیپ فلش در سایت و وبلاگ
» نحوه درج تصویر در وبلاگ و سایت
» چگونه از تمام امکانات وبلاگ خود استفاده کنیم؟
» نحوه قرار دادن فاوآیکن (Favicon) در نوار آدرس سایت و وبلاگ
commentنظرات (۳۷ یادداشت برای این مطلب ارسال شده است)
more یادداشت های جدید بر اساس تاریخ ارسال در انتهای یادداشت های موجود نمایش داده می شوند.
نویسنده: yaser
زمان: ۱۲:۳۸:۰۸ - تاریخ: ۱۳۹۴/۱۲/۰۶
خیلی کمک کرد ممنون
نویسنده: حلیل
زمان: ۱۸:۵۴:۲۹ - تاریخ: ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
سلام در سایتی اگر مطلبی رو کپی کنم حروف به هم ریخته و بعضی نیز حذف شده میاد میشه بگید چطور این کار را انجام میده . ممنون
پاسخ: 
لطفا آدرس سایت مورد نظر را جهت بررسی درج کنید!
نویسنده: کهکشان
زمان: ۱۷:۲۲:۰۳ - تاریخ: ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
به عنوان یک وبلاگ نوپا که تأکید زیادی بر تولید محتوای اصیل داریم، به همین زودی بر سر این مسائل درگیر دعوا با این و آن شده‌ایم. مطلبی که شما نوشته‌اید، بسیار برایمان مفید بود. اما چند سؤال: آیا راهی دارد که مطمئن شویم گوگل مطلب ما را به محض انتشار ایندکس خواهد کرد؟ قاعدتاً اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی (مثل توییتر رسمی سایت) مفید است، اما چه میزان؟ آیا کپی‌کننده می‌تواند با ذکر منبع، تمام مطلب ما را کپی کند؟ مشکل آن است که خوانندگان وقتی با تمام مطلب مواجه شوند دیگر دلیلی ندارد به سایت ما بیایند و کپی‌کننده با عواید ناشی از تبلیغات خوش به حالش می‌شود و با آن لینک، بهانه‌ی اخلاقی برای خودش مهیا کرده و سر ما که به همین عایدی‌های مشروع تبلیغاتی دل خوش کرده‌ایم و برنامه ریخته‌ایم بی‌کلاه می‌ماند. ظاهراً مجوز انتشار Right to quote جواب‌گوی ماست. شما می‌توانید در این زمینه کمکمان کنید؟ آیا این مجوزها در زبان فارسی ترجمه شده‌اند یا مرسومند؟ امیدوارم این کامنت آنقدر طولانی نشده باشد که مشمول بند سوم مقررات نشر کامنت شما شود.
پاسخ: 
متاسفانه قوانین و مقررات مربوط به حفظ حقوق پدیدآورنده در کشور حداقل در حوزه وب چندان ضمانت اجرائی و ساز و کار مشخصی ندارد و لذا نمی توان روی آن حسابی باز کرد! اما به تجربه و همان طور که در مطلب گفته شده، در صورتی که شما به فعالیت حرفه ای خود در عرصه وب ادامه دهید، در بلند مدت وبگاه شما تبدیل به برند برتر شده و مخاطبان واقعی به راحتی می توانند کپی بودن مطالب سایر صفحات را تشخیص دهند، اتفاقا بر خلاف عقیده شما، اغلب کاربران ترجیح می دهند تنها اطلاعات را از سایت اصلی دریافت کنند و از این گذشته کسب رتبه بهتر در گوگل (به جهت وجود همان لینک های ارجاعی یا استناد به مطالب وبلاگتان در انجمن ها و...) عملا سایت ها و وبلاگ های کپی کننده را از دور رقابت خارج می کند! لذا در صورت رعایت نکات گفته شده، در این حد نیز کفایت می کند و جای نگرانی نیست!
نویسنده: محمد
زمان: ۱۱:۵۴:۱۵ - تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
با سلام من در وبلاگم گاهی بعضی مطالب مرتبط با وبلاگم را کپی میکنم و میخواهم لینک بدهم حال بهتر است برای لینک دادن از ادرس خود منبع استفاده کنم یا از سایت های کوتاه کننده استفاده کنم چون اگه ادرس خود سایت را قرار بدهم به رنک سایت خودم اسیب نمی رسد یا اگه مطلب تصویری داشت باید ادرس تصویر را تغییر دهم یا همان ادرس را قرار دهم به رنکم اسیب نمی رسد با تشکر
پاسخ: 
قاعدتا درج منبع باید به سایت اصلی باشد، در صورتی که تعداد لینک ها محدود به همان صفحه شود مشکلی به لحاظ رنک پیش نخواهد آمد، با این حال می توانید از پارامتر nofollow برای اینگونه لینک ها استفاده کنید، مثال:
<a href="http://www.example.com" rel="nofollow">لینک</a>
نویسنده: حمید
زمان: ۱۴:۵۰:۴۶ - تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
اهنگ را دستکاری کرده و بی اجازه در سایتش گذاشته و اقدام به حذفش کردم اما حذف نکرده
پاسخ: 
جهت بررسی و دریافت پاسخ لطفا آدرس سایت یا وبلاگ مورد نظر را درج نمائید.
زمان: ۰۱:۳۹:۳۴ - تاریخ: ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
با درود
اولا بخاطر مقاله خوبتون تشکر میکنم
امروز یکی از خوانندگان وبسایتم بهم اطلاع داد که یکی از مقالاتم در یک سایت با رتبه بالا کپی شده . فقط ناراحت شدم چون فکر میکنم هیچ کاری نمیشه کرد . نزدیک دو ساله که وبسایتمو راه انداختم و چون مقالات رو خودم مینویسم کلا سی تا مقاله منتشر کردم که خدا رو شکر همشون صفحه اول و بالا هستن . فکر کنم گوگل خوب میفهمه که کدوم مقاله دست اوله . ولی خیلی ناراحت کننده است مطلبی که هفته ها طول کشیده تا تکمیل شده براحتی دزدیده بشه . اگر راه مطمئنی برای مقابله هست لطفا کمک کنید
پاسخ: 
تقریبا تمام راههای موجود در مطلب گفته شده، متاسفانه پس از انتشار عمومی مطلب در وب جلوگیری از کپی های غیر مجاز به صورت صددرصد ممکن نیست و مسئله بیشتر یک معضل فرهنگی است.
نویسنده: امیر هادی نجاتی
زمان: ۲۱:۰۳:۵۰ - تاریخ: ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
ممنون از شما.
این قسمت (استفاده از جاوا اسکریپت برای غیر فعال کردن کلیک راست) واقعا به دردم خورد .
more لطفا پیش از ارسال یادداشت نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
- مواردی که به کلی خارج از موضوع این مطلب هستند را در فرم منوی "تماس با ما" مطرح و پاسخ را از طریق ایمیل دریافت کنید.
- به سوالات کلی، مبهم، غیرضروری و مشکلاتی که تلاشی برای رفع آن نکرده باشید پاسخ کوتاه و مختصر داده خواهد شد!
- کدها و اسکریپت های طولانی را ترجیحا در یک صفحه وب آنلاین قرار دهید تا امکان تست و بررسی وجود داشته باشد.
- تمام یادداشت ها بررسی و برای هر کاربر زمان مشخصی جهت پاسخگویی در نظر گرفته می شود، لطفا از طرح سوالات متعدد در بازه زمانی کوتاه خودداری کنید.

4 × 1
 refresh
آخرین دیدگاه ها
more برای دسترسی سریع به یادداشت مربوطه می توانید از لینک مطلب در کادر زیر استفاده کنید.
form سحر
در:
سلام من وقتی میخوام توی قسمت صفحات جداگانه وبلاگم گزینه ادامه مطلب رو بیارم باید چیکار کنم چون فقط قسمت نوشته جدید همچین قابلیتی...
۱۵:۰۸:۱۹ ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

form علی
در:
با سلام و درود فراوان یه کد جاوا دارم می خوام هر ثانیه نام یه فایل یا پوشه ای رو بگیرم برای مقایسه تا...
۱۱:۰۶:۲۲ ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

form علیرضا
در:
با سلام مجدد در پاسخ یکی از کامنت هایم فرمودین که جهت فراخوانی (اجرای) یک فایل در سرور راس ساعت مشخص و صرف...
۱۱:۲۸:۲۴ ۱۳۹۹/۰۳/۰۵

form علیرضا
در:
سلام اگر بخواهیم صفحات سایت رأس ساعت مشخصی مثلا ساعت 12 ظهر رفرش بشه چه کدی رو باید استفاده کنیم. ممنون
۰۴:۴۳:۴۷ ۱۳۹۹/۰۳/۰۵

form علی
در:
با سلام من یه فانکشن نوشتم چطور میشه از توی جاوااسکریپت اون رو صدا بزنم در حقیقت می خوام از توی جاوا یه فانکشنی...
۲۰:۵۹:۰۹ ۱۳۹۹/۰۳/۰۴

form رویا
در:
سلام. خسته نباشید من جدیدا در بلاگفا وبلاگی راه اندازی کردم اما مشکلی دارم. وقتی قسمتی از متن رو انتخاب میکنم و لینک میکنم،...
۱۹:۵۴:۰۰ ۱۳۹۹/۰۳/۰۴

form علی
در:
چطور میشه همزمان با کلیک بر روی «تعویض کد» یعنی کد زیر: پوشه ساخته بشه. با سپاس
۰۹:۵۰:۲۷ ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

form علی
در:
با سلام... من یه متغیر تعریف کردم مثلا رو بهش متصل کنیم ممنون از پاسختون.
۰۶:۱۶:۲۷ ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

form یاسمن
در:
سلام یه برنامه ای که رشته رو به عنوان password دریافت کنه و کاراکتر فاصله نباشد طول رشته هم از 8 تا 50 باشه عدد...
۱۸:۵۲:۴۴ ۱۳۹۹/۰۳/۰۲

form مرتضی ق
در:
سلام خسته نباشید. یک سایت اصلی و مادر دارم مثلا www.m.com حالا سه سایت دیگر زیر مجموعه مثلا m1 و m2 و m3 من...
۱۸:۲۵:۱۱ ۱۳۹۹/۰۳/۰۲

form میترا
در:
با سلام ببخشید مطلبتون خیلی خوب بود یه سوال من با فتوشاپ انلاین کار می کنم نمی دونم چرا نمی تونم باهاش...
۱۸:۱۵:۱۰ ۱۳۹۹/۰۳/۰۲

form fatemeh
در:
پاراگراف زیر را داریم. چه تنظیماتی در CSS و HTML نیاز است تا در صفحه وببدرستی نمایش داده شود؟ میشه برا جواب این سوال...
۱۶:۳۲:۲۳ ۱۳۹۹/۰۳/۰۱

form علی
در:
با سلام و عرض ادب من یه فانکشن تعریف کردم و کدهای فایل ajax-loading-message.php رو درونش گذاشتم
۰۸:۴۲:۲۱ ۱۳۹۹/۰۳/۰۱

form Maryam
در:
سلام .. من میخاستم کدی بنویسم که خروجی آن دکمه on .. of باشه که با زدن دکمه رنگ پس زمینه تغییر کند ممنون میشم...
۰۲:۲۱:۳۴ ۱۳۹۹/۰۲/۳۱

form amir
در:
سلام ممنون از سایت خوبتون چطور میشه با جاوااسکریپت ایجکس و پی اچ پی بتونم تمامی جدول های دیتابیس رو هر کدوم با یه...
۲۰:۴۵:۵۲ ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
form علی
در:
با سلام و عرض ادب بسیار سایت پر محتوایی دارید تبریک... می خواستم بپرسم اگر بخواهیم مثلا کاربر روی یک لینکی در سایت...
۰۷:۲۲:۰۱ ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
form Edward ASharp
در:
سلام میشه همين فایلای کاملشو به من بدید؟
۰۰:۰۲:۲۱ ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
form میکاییل
در:
سلام من پروزه ای دارم با mvc نوشته شده و در روت سایت فایل htacsess دارم که کد های زیر توشه ...
۰۲:۳۰:۰۲ ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
form mahdi
در:
سلام استاد عزیز ، این درسته که با node.js دیگه نیازی به یادگیری php نخواهیم داشت؟
۲۲:۳۹:۳۶ ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
form امیر مهدی
در:
سلام ممنونم از اینکه کمکم کردید ولی من منو رو با زیر منوها می خواستم کد شما زیر منوها رو از بین برد. منظور من...
۲۲:۳۰:۱۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
form امیر مهدی
در:
سلام. من در طراحی منو سایت با مشکل برخوردم. من منو خودم رو ساختم و متوجه شدم که منو من مقداری فضا از سمت چپ...
۱۹:۲۴:۰۱ ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
form امین
در:
خیلی خیلی ممنون از اینکه جواب دادید اما الان که امتحان کردم مجموع همه ی سفارشات رو میزنه یعنی اگر 3 نفر سفارش دادن...
۱۳:۴۶:۵۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
form امین
در:
درود به شما خسته نباشید یک سوال داشتم خیلی گشتم اما پیدا نکردم من دیتابیسی برای مثال invert دارم میخوام یک صفحه...
۰۱:۰۰:۴۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
form امیر
در:
عالی بود. سپاس گذارم
۱۰:۱۹:۴۴ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
form فرامرز اسماعیلی
در:
سلام خسته نباشید. من داخل ویرایشگرهای notepad++ یا Braket دستور html رو می نویسم یعنی فایل متنی به صورت index.html رو می خواهم اجرا کنم...
۲۲:۴۱:۴۳ ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
form پری
در:
سلام بعضی از سایت ها وقتی اهنگ بعدی رو پلی میگنیم اهنگ قبلی که در حال پخش است به طور خودگار قطع میشود میشه این...
۱۴:۲۲:۲۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
form ilia Delbar
در:
خیلییییییییییی خوبه! فقط دلم می خواد یه برنامه درست کنم رنگ ها رو نشون بده (رنگ تگ ها)
۱۳:۱۵:۱۹ ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
form زهیر صفری
در:
با سلام چطور میتونم تاریخ تولد فرد ایرانی رو بگیره مثلا از input و سن فرد رو در input بعدی نمایش بده میتونید...
۱۲:۳۸:۵۷ ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
form حبیب
در:
با سلام بنده از طریق مودم خانه به اینترنت وصل شدم هم با کامپیوتر و هم با موبایل. اما ای پی در هر...
۰۳:۱۲:۵۴ ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
form امین
در:
سلام خسته نباشید امیدوارم جوابمو بدید من داخل یک صفحه این کد جاوا رو دارم میخوام خروجی که میده رو داخل...
۱۳:۴۴:۳۳ ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
form امیر هادی نجاتی
در:
ممنون از شما. این قسمت (استفاده از جاوا اسکریپت برای غیر فعال کردن کلیک راست) واقعا به دردم خورد .
۲۱:۰۳:۵۰ ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
form لیلا
در:
سلام ، ببخشید من میخوام یک مدرک رو در سایت آپلود کنم ولی ارور زیر رو میده . میشه راهنماییم کنید. ممنون
۱۴:۵۲:۴۷ ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
form زهرا جعفری
در:
با سلام بنده میخواهم در جاوااسکریپت یک textbox داشته باشم که در آن یک دکمه چشمک زن بذارم وسط متن و وقتی روی...
۱۰:۰۱:۵۱ ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
form جواد
در:
سلام. مقادیر و اطلاعاتی از یک سایت دیگه با همین متد file get contents میگیرم که روی لوکال هاست سرعتش خوبه، روی سرور هم بد...
۲۲:۰۳:۲۲ ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
form علی رضایی
در:
در خط آخر خطای نحوه ارسال آرگومان می دهد. خطای syntax است یا دستور مورد دارد؟
۱۳:۲۹:۴۹ ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
form علی
در:
سلام میخوام مطالب مرتبط با موضوعات سایتم رو در پایین اونها نمایش بدم چجوری میتونم این کار رو بکنم
۰۱:۲۸:۰۰ ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
form امیرحسین
در:
با سلام. من تو css میخوام از اتریبیوت border-radius استفاده کنم ولی وقتی مقدارشو مثلا توی div زیاد میذارم متن داخل div بیرون میاد میخواستم...
۱۹:۵۲:۳۰ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
form امیرعلی
در:
با سلام بنده میخواستم بدانم که میشود تگ div را با این روش ها پنهان کرد من میخواهم افزونه ی وردپرسی را...
۱۲:۳۹:۲۶ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
form یوسف رضایی
در:
با سلام و خسته نباشید خواستم بپرسم خروجی یک فرم (با چند گزینه) بر روی برووزر که اماده برای ارسال برای سرور هست را توی...
۱۱:۱۴:۰۳ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
form سعیده
در:
سلام من یه اهنگ که تو وبلاگم میزارم صفحه پخش اهنگ میاد و بلندگوش ولی اون مثلث پلی کنندش نمیاد یعنی عملا واسم...
۱۵:۴۱:۰۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
form مجید اسکندری فر
در:
سلام حدود 700 تصویر رو در وبلاگم بارگذاری کردم و حدود 6000 بازدید داشته علت عدم نمایش تصاویر بارگذاری شده در وبلاگم چیست؟ خیلی زحمت...
۱۰:۳۲:۴۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
form علیرضا
در:
سلام، ممنون از مطلب کاملتون یه نکته رو هم من اضافه کنم برای کاملتر شدن مقاله، هر آدرس آی پی از یک شناسه هاست...
۰۹:۳۷:۵۰ ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
form mahdi
در:
سلام استاد عزیز ، خیلی ممنون از راهنمایی ، انجامشون میدم، فکر میکنم همه این کارارو بلد باشم فقط WYSIWYG رو اصلا نشنیده بودم که...
۰۷:۱۸:۳۷ ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
form معصومه
در:
سلام، امروز دیدم که عکس های وبلاگم حذف شده چرا؟ چطور میتونم برشون گردونم؟ عکس ها رو از سایت پیکو فایل آپلود میکردم، هرچقدرم سعی...
۱۴:۵۳:۵۱ ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
form mahdi
در:
سلام استاد عزیز و گرامی ، یه درخواستی داشتم ازتون میخوام اگه براتون ممکنه من رو در جاوا اسکریپت بسنجی که بدونم چیا بلدم...
۱۴:۱۸:۵۸ ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
form امیر
در:
با سلام، خدمت دوستان عزیز دو جدول به نام‌های Messages و Comments موجود هستند. در جدول Comments فیلدی به نام IDElement وجود دارد که...
۰۵:۲۹:۳۸ ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
form ehsan hoseini sianaki
در:
سلام خیلی عالی و کاربردی بود. خسته نباشید.
۲۳:۰۰:۵۱ ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
form امید
در:
با سلام و عرض ادب فیلتری میخوام که تعداد جوابهای فیلترهای سایت tse بورس که با جاوا نوشته شده رو بگه مثلا قرار...
۰۰:۱۰:۵۱ ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
form احسان
در:
سلام ببخشید من هر کار میکنم تو گوشی اندروید با Html یه عکس رو در سایت خودم بزارم هیچی نمیشه فقط یه علامت عکس میاد...
۲۲:۲۸:۳۷ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
form hasti
در:
سلام . وقت بخیر . میشه مثالی بزنید که right over join برابر با inner join (داخلی) بشه . /با order و customer/ ...
۲۰:۰۵:۱۷ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
form میثم
در:
سلام مجدد من دیگه اینقدر با این کدها ور رفتم دیوونه شدم. این کل تابع منه. شما می تونید برای حل مشکلی که...
۱۷:۳۰:۳۱ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
form میثم
در:
سلام در تکمیل سوالی که خدمت شما عرض شد: ببینید ما دو تا فیلد فایل داریم توی اولی عکس اپ میشه و توی...
۱۶:۲۶:۲۶ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
form ماردین
در:
سلام من میخواستم ببینم چکار کنم که اولین query رو بدون حذف بقیه query ها حذف کنم
۱۵:۵۲:۵۴ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
form میثم
در:
سلام یه سوال خدمت شما داشتم. من با جاوا اسکریپت میخوام بخش فایل توی فرمم رو چک کنم. توی فرم 2 تا فیلد...
۱۱:۴۷:۵۲ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
form amir mtf
در:
سلام ببخشید من میخواستم در تگ این‌پوت برخی از کلمات و علامت ها رو حذف کنم. یک درخواست دیگر هم دارم اگه میشه کد...
۱۲:۳۷:۰۵ ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
form کیوان
در:
سلام ممنون از سایت خوبتون، من یه فرم دارم که اطلاعاتش رو از دیتابیس میگیره، چطور میتونم با نوشتن حلقه بعد از چاپ سه...
۱۸:۲۲:۲۴ ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
form mohammad
در:
آموزشتون خیلی فهما و دقیق بود ممنون
۲۱:۵۵:۳۸ ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
form محمودی
در:
سلام چطوری میتونم برای سایت ثبت نام کدبورسی و ثبت نام ارز دیجیتال بک لینک بگیرم
۱۵:۲۶:۰۷ ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
در انتظار بررسی: ۰