سه شنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۰

Tuesday, June 22, 2021 GMT +4:30

» آنچه برای شروع طراحی قالب یک وبلاگ باید بدانیم

web-blog-template-design

تجربه نشان داده اغلب وبلاگ نویسان حرفه ای پس از سپری شدن مدت زمانی از فعالیتشان در این حوزه، به فکر ایجاد تغییرات سفارشی در قالب وبلاگشان یا حتی طراحی قالب اختصاصی می افتند، در این بین برخی ترجیح می دهند کار طراحی را به دیگران واگذار و برخی نیز دست به کار شده و مشقت راه یادگیری را به جان می خرند تا پس از فراگیری آموزش های مربوط به CSS ، HTML و... خودشان قالب طراحی کنند، در هر صورت چه یک وبلاگ نویس علاقمند باشیم و چه یک فرد حرفه ای، در آموزش پیش رو هدف این است تا نکات کلیدی که برای شروع طراحی قالب یک وبلاگ مورد نیاز است را به صورت خلاصه و تیتروار شرح دهیم، به این امید که مطالعه این مطلب برای طیف های مختلف وبلاگ نویسان و همچنین طراحان وب مفید واقع شود.

قالب وبلاگ چیست؟


بد نیست قبل از پرداختن به نکات فنی کار طراحی، تعریف ساده ای از قالب وبلاگ داشته باشیم، در این رابطه می توان گفت قالب یک وبلاگ در واقع پوسته ای است که برای نمایش محتوا و امکانات آن وبلاگ استفاده می شود، همان طور که در دنیای واقعی لوازم یک مغازه نیاز به قرارگیری در قفسه ها و ویترینی خاص دارند، در دنیای صفر و یک نیز در حوزه وبلاگ نویسی، مطالب و امکانات باید در ویترین خاصی جای گیرند که این ویترین با کمک ابزارهایی مانند کدهای HTML، استایل CSS و عناصر گرافیکی (مانند تصاویر و...) ساخته می شود که در مجموع به آن قالب می گوییم.

آیا هر سرویس وبلاگی، اصول طراحی قالب مخصوص به خود دارد؟


در پاسخ به این سوال می توان گفت که قسمت عمده کار طراحی قالب بین سرویس های وبلاگی مختلف مشترک است که همان بخش کدنویسی HTML و استایل CSS در کنار استفاده از گرافیک وب است، اما آنچه که باعث به اصطلاح سازگار و متمایز شدن قالب ها از هم (به فرض قالب میهن بلاگ، بلاگ اسکای، پرشین بلاگ و...) می شود در واقع استفاده از تگ های اختصاصی این سرویس ها در کنار کدنویسی HTML کار است، منظور از تگ اختصاصی عبارات کلیدی و منحصربفردی هستند (معمولا محصور شده با علامت <>، [] و...) که هر سرویس وبلاگی برای ترجمه امکانات خاص خود به خروجی HTML از آنها استفاده می کند، این کدها عموما سلیقه ای هستند و از این رو بین سرویس های مختلف رویه یکسانی وجود ندارد، مثال ساده زیر تگ اختصاصی مربوط به نمایش عنوان نویسنده مطلب را بین چند سرویس وبلاگی مختلف نمایش می دهد:
نویسنده مطلب در پرشین بلاگ:
<-PostAuthor->
نویسنده مطلب در بلاگ اسکای:
<BlogSky:Post AuthorName />
نویسنده مطلب در میهن بلاگ:
[cb:post_author_name]
اگر این تگ ها را در یک قالب مخصوص آن سرویس استفاده کنید، در خروجی به جای تگ، نام نویسنده مطلب نمایش داده می شود!

تگ های اختصاصی قالب ها را کجا پیدا کنیم؟


در پاسخ باید گفت که اغلب سرویس های وبلاگی، در بخش ویرایش کد قالب یا راهنمای ویرایش قالب، به لیست تگ های اختصاصی سرویس خود اشاره کرده اند، کافی است کمی در محیط آن سرویس یا در وب جستجو کنید، همچنین می توانید از نمونه سورس کد قالب های پیش فرض آن سرویس استفاده و با کارکرد هر تگ اختصاصی و نحوه استفاده از آنها بیشتر آشنا شوید.

آیا یادگیری HTML و CSS برای طراحی قالب ضروری است؟


شاید اغلب کسانی که مشتاق وبلاگ و وبلاگ نویسی هستند از شنیدن عبارت کدهای HTML و CSS، پیچیدگی و سختی کار را برداشت و گاها از طی ادامه مسیر منصرف شوند، هرچند این موضوع تا حدودی نیز درست است اما آنطور نیست که نتوانیم از عهده اش بربیاییم! باید توجه کنیم که طراحی قالب وبلاگ بدون آشنایی با کدهای HTML و استایل CSS عملا متصور نیست (حتی اگر از برنامه های آماده استفاده کنیم)، یادگیری این مهارت ها نیز آنطور که از دور سخت به نظر می رسد، پیچیده و مبهم نیست، آموزش های زیادی در وب و حتی به صورت کتاب وجود دارند که به راحتی شما را با دنیای تگ ها و استایل نویسی آشنا می کنند، طوری که پس از مدتی، کدنویسی وب جزء سرگرمی هایتان خواهد شد!

از چه برنامه ای برای کدنویسی و طراحی قالب وب استفاده کنیم؟


اصولا نوشتن کدهای HTML و CSS با هر ابزاری که قابلیت تایپ در آن باشد (مانند Notepad ساده) امکانپذیر است، اما در دنیای حرفه ای بهتر است از یک نرم افزار تخصصی کمک بگیرید تا هم سرعت کار افزایش، دقت کدنویسی مضاعف و هم لذت کارتان را حس کنید، در این خصوص می توان از بین نرم افزارهای تجاری (که به لطف هکرهای مثبت! به صورت رایگان در اختیار ما قرار می گیرند)، Adobe Dreamweaver را نام برد و از بین نرم افزارهای متن باز می توان به Eclipses و NetBeans IDE اشاره کرد، در کنار این برنامه ها بهتر است جایی نیز برای برنامه به ظاهر ساده اما واقعا کارآمد ++Notepad قائل شویم که در شرایط های مختلف می تواند دستیار خوبی برایمان باشد!

برای یک طراح وب شدن چقدر زمان مورد نیاز است؟


این سوالی است که اغلب علاقمندان به فراگیری این مهارت مطرح می کنند، واقعیت این است که هیچ پاسخ روشنی برای آن وجود ندارد! اگر استعداد، علاقه و پشتکار لازم را داشته باشید خیلی زود این مسیر را طی خواهید کرد اما اگر سطحی به موضوع نگاه کنید و وقت کافی صرف نکنید، مطمئنا فرآیند تبدیل شدن به یک فرد حرفه ای به همان نسبت طولانی تر خواهد شد، اگر بخواهیم با عدد و ارقام صحبت کنیم شاید برای فردی که هیچ زمینه قبلی در این رابطه نداشته، مدت 2 سال تا سطح قابل قبول، زمان مناسبی باشد!

از چه منبعی برای یادگیری دانش طراحی وب استفاده کنیم؟


پاسخ این سوال کمی به سلیقه شما بستگی دارد، برخی با یادگیری از طریق کتاب میانه خوبی دارند، برخی به صورت ویدئو و عده ای نیز وب را ترجیح می دهند، به هر حال امروزه در زمینه یادگیری CSS، HTML و در کل طراحی وب، سایت های زیادی (چه به زبان فارسی و چه انگلیسی) مشغول فعالیت هستند که در بهترین حالت می توانید ترکیبی از چند سایت را هم زمان داشته باشید، همچنین کتاب های تالیفی یا ترجمه شده خوبی در این زمینه وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر کافی است سری به کتاب فروشی ها بزنید!
در پایان این مطلب باید یادآور شویم که فراگیری طراحی یا برنامه نویسی وب باید به صورت تدریجی و پلکانی صورت گیرد، بدین معنی که هیچ گاه بدون مطالعه و تمرین کافی در مباحث مقدماتی، به مباحث پیشرفته تر رجوع نکنید، در غیر این صورت ممکن است موجبات دلسردی شما فراهم شده و از ادامه مسیر منصرف گردید، اگر با حوصله پیش بروید بعد از مدتی آنقدر مسلط خواهید شد که هر نوع طرحی را به راحتی کدنویسی کنید!
دسته بندی: مهارتهای وب » وبلاگ نویسی
related مطالب بیشتر:
» نحوه قرار دادن فاوآیکن (Favicon) در نوار آدرس سایت و وبلاگ
» نحوه قرار دادن کلیپ فلش در سایت و وبلاگ
» محافظت از مطالب وبلاگ در مقابل کپی غیر مجاز!
» اشتباهات رایج در وبلاگ نویسی غیر حرفه ای!
» فوت و فن وبلاگ نویسی حرفه ای چیست؟!
commentنظرات (۲۱ یادداشت برای این مطلب ارسال شده است)
more یادداشت های جدید بر اساس تاریخ ارسال در انتهای یادداشت های موجود نمایش داده می شوند.
نویسنده: محمد حسین
۱۲:۲۳ ۱۳۹۴/۰۱/۲۸
خوشحالم که باز می نویسید :)
پاسخ: 
:-)
نویسنده: بهنام
۰۴:۳۱ ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
خیلی خوشحال شدم استاد عزیزم ادامه بدین ما پی گیر هستیم :)
پاسخ: 
ممنون دوست گرامی :-)
نویسنده: حامد
۱۴:۵۸ ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
ممنون از مطالب آموزنده ای که گذاشتید.
نویسنده: Amirhosein
۲۱:۵۷ ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
با سلام
واقعا سایت خوبی دارید من نکته های خیلی ریزی از اینجا گرفتم
آموزش جی کوئری رو نمیذارید؟ آیا؟
پاسخ: 
سلام
در کوتاه مدت خیر، اما در آینده بخشی برای فریم ورک ها و کتابخانه ها در نظر گرفته خواهد شد.
نویسنده: داوود
۱۱:۱۵ ۱۳۹۴/۰۹/۱۴
سلام آقای مهندس؛ ممنونم ازتون بخاطر مقاله خوبتون. واقعا زیبا بود. استاد احساس میکنم فرایند یادگیری طراحی وب مثل زبان یه خورده طاقت فرسا و مداوم باید باشه، یعنی اینکه شما باید همیشه تمرین داشته باشی و در کنارش مطالعه اگه نه چیزهایی رو که یادگرفتیم به زودی فراموش خواهیم کرد. روندش یه خورده سخت و طولانی مدت هستش ولی در عوض بعد از یادگیری احساس میکنم لذت بخش و جذابه. استاد دو تا سوال برام پیش اومده:
1- اینکه مثلا میگن از قالبهای رایگان و نال شده استفاده نکنین یعنی چی؟ آخه قالب اگه نال باشه که مثل نرم افزار نمیتونه آسیب برسونه به ما.
2- اینکه میگن قالبهای نال شده ممکنه مخرب باشن منظورشون یعنی همون لینکهای کد گذاری شده در داخل قالب هستش؟؟ یعنی چون ما نمیایم و کل کدهای قالب رو نگاه کنیم ممکنه لینک کد مخربی توش باشه؟؟ چون خود css که به تنهایی نمیتونه ویروسی باشه مگه اینکه به جایی لینک بخوره. البته من قبلا یه جا شنیده بودم که با css هم میشه ویروس نوشت ولی نمیدونم چجوری منظورشون بوده.
مرسی و متشکرم از لطفتون.
پاسخ: 
سلام
- قالب های به اصطلاح نال شده و از منابع نامشخص اغلب دارای کدهای رمزی یا encode شده هستند که ممکن است یک کد مخرب یا تبلیغاتی PHP، JavaScript و... درون آنها مخفی باشد!، عمده ضرر این گونه کدها هم متوجه سرور و سایت شما است نه الزما سیستم عامل! لذا اگر تمام سورس ها بررسی شده و هیچ عبارت رمزی خاصی دیده نمی شود، قاعدتا استفاده از آن قالب به این لحاظ مشکلی نخواهد داشت!
- دستورات CSS به خودی خود قابلیت اجرا به آن صورت که به سیستم آسیبی برسانند ندارند، منتها ممکن است درون فایل های CSS به یک لینک (به فرض آدرس URL یک تصویر پس زمینه) اشاره شده باشد که در واقع لینک به یک ویروس باشد! یا حتی خود فایل CSS دستکاری شده و به پسوند های قابل اجرا مانند php, exe, aspx و... تغییر ماهیت دهد، در هر حال رعایت نکات امنیتی ساده در سیستم عامل و سرور می تواند از اینگونه موارد جلوگیری کند!
نویسنده: ثمین
۱۳:۰۰ ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
با سلام و خسته نباشید.
وبلاگ من چند وقت پیش از طریق سایت بلاگفا حذف شد و کل مطالبی که نوشته بودم از بین رفت. اگه همون وبلاگ رو به سایت تبدیل کنم آیا مطالب قبلی که نوشته بودم دوباره با همون عنوان و تاریخی که ثبت کرده بوم در سایتم نمایش داده میشن؟ لازم به توضیح اینکه من از مطالبم backup نگرفتم. لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
پاسخ: 
سلام
متاسفانه خیر، سایت و وبلاگ در چنین شرایطی حتی در صورت تشابه اسمی، ارتباطی به لحاظ فنی با هم ندارند، مگر اینکه سایت شما از اطلاعات دیتابیس های قبلی (بلاگفا) استفاده کند که در عمل چنین کاری با توجه به حذف اطلاعات میسر نیست و بلاگفا هم سابقه خوبی در این زمینه ندارد!
نویسنده: yousefi
۱۸:۳۵ ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
با تشکر از شما من از صفحه شما چیز های زیادی یاد گرفتم
من یک سوال داشتم وبلاگ من وقتی که بخش مدیریتش فعال نیست بالا نمیاد
میشه راهنمایی کنید
پاسخ: 
منظورتان از "بخش مدیریتش فعال نیست" مشخص نیست؟! حدس ما این است که مشکل مربوط به Down شدن سرورهای بلاگفا می باشد، یعنی سرورهای بلاگفا به دلایل مختلف ممکن است به صورت مقطعی نتوانند سرویس ارائه کنند و وبلاگ شما از دسترس خارج شود!
نویسنده: طراحی سایت
۱۰:۵۲ ۱۳۹۵/۰۵/۱۰
سپاس از شما من یه وبلاگ تو tumblr دارم ولی مطالبش ایندکس نمیشه نمیدونید مشکل از کجاس؟
پاسخ: 
این مشکل ممکن است علت های مختلف داشته باشد، از جمله اشکال در کدنویسی قالب وبلاگ یا مواردی مانند تازه تاسیس و شناخته نشده بودن آن! در هر صورت بدون درج آدرس وبلاگ، امکان بررسی و ارائه پاسخ دقیق وجود ندارد!
نویسنده: sobhan
۰۱:۰۹ ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
سلام:
من وبلاگ موزیک دارم و نمی خوام وقت دانلود سایت اپلود باز شود چیکار کنم البته سایت سرویس دهنده من بلاگفا می باشد
با تشکر فراوان
پاسخ: 
متاسفانه راه حل کاربردی برای این موضوع وجود ندارد، اکثر سایت های آپلود رایگان برای مقاصد تجاری کاربر را ابتدا به سایت خود هدایت می کنند، تنها راه حل حرفه، استفاده از یک دامنه و هاست شخصی است!
نویسنده: amin
۲۱:۳۸ ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
ممنون از مطالب بسیار مفیدتون... .واقعا دمتون گرم
نویسنده: mahdi
۰۱:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
سلام استاد عزیز ، یه سوال داشتم ، توی لوکس بلاگ میخوام یه قالب طراحی کنم بعد نمیدونم چطوری بین پست ها فاصله ایجاد کنم ، یعنی پست ها به هم چسیده هستن ولی من میخوام بینشون یه مارجین باشه ، یعنی منظورم اینه که میخوام هر پست یه باکس جا باشه بعد یه فاصله تا پست بعدی داشته باشه ، ممنون میشم راهنماییم کنی
پاسخ: 
معمولا سیستم های وبلاگی برای ایجاد قسمت مطالب در قالب تگ اختصاصی در نظر می گیرند به فرض برای لوکس بلاگ در حال حاضر این تگ به صورت نمونه زیر است:
<LOXBLOG>
کدهای قسمت مطالب
</LOXBLOG>
در هنگام چاپ خروجی به تعداد مطالب کدهای درون این بلاک به صورت دور تکرار (Loop) اجرا می شود، یعنی به فرض اگر کد این قسمت به شکل زیر باشد:
<LOXBLOG>
<div class="blog-posts">
<div class="blog-posts-title">
<a href="<-PostLink->"><-PostTitle-></a>
</div>
<div class="blog-posts-content">
<-PostContent->
</div>
</div>
</LOXBLOG>
در خروجی نهایی بسته به تعداد مطالب چندین بلاک با کلاس blog-posts خواهیم داشت:
<div class="blog-posts">
</div>
<div class="blog-posts">
</div>
<div class="blog-posts">
</div>
به این ترتیب با در نظر گرفتن margin در استایل CSS می توانیم بین بلاک های مطالب فاصله ایجاد کنیم.
نویسنده: mahdi
۰۹:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
سلام استاد ، فهمیدم چطوریه نیازی به پاسخ نیست، چقدرم ساده بود :) مرسی
پاسخ: 
بسیار خوب، برای اطلاع و استفاده احتمالی سایر کاربران پاسخ منتشر شد :)
نویسنده: mahdi
۱۸:۱۱ ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
سلام استاد ، بخش نظرات قالب لوکس بلاگ یعنی طرح کل صفحش رو چطوری دسترسی داشته باشیم که خودمون بتونیم طراحیش کنیم ؟ منظورم اینه که مثلا من از بخش نظراتش خوشم میاد و میخوام خودم طراحیش کنم ، کدهایی که نوشتم رو کجا باید قرار بدم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنی
پاسخ: 
تا آنجا که اطلاع داریم متاسفانه این بخش از سرویس های وبلاگی توسط کاربران قابل تغییر و سفارشی سازی نیست و برای تمام وبلاگ ها به یک شکل نمایش داده می شود، با این حال برای اطمینان امکانات معرفی شده سرویس دهنده را در صفحه اصلی سایت آن مطالعه و چند وبلاگ مختلف از این سرویس دهنده را بررسی کنید، در صورتی که تفاوتی در بخش نظرات وجود داشت ممکن است چنین امکانی در بخش ویرایش کدهای قالب در نظر گرفته شده باشد.
نویسنده: mahdi
۲۳:۱۴ ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
سلام استاد عزیز ، توی لوکس بلاگ میشه چیزی مثل پست های شاخص که توی وردپرس هست با جاوا اسکریپت درست کنیم که مثلا داخل یه باکس فقط عکس یه سری پست ها که یه دسته بندی مشخص رو دارن قرار بگیره و لینک شه به همون پست؟ بعد استاد شما آموزش وردپرس نمیزارین؟ اگه نه ، یکی دو تا منبع خوب لطف میکنی معرفی کنی؟ چندتا سوال دیگه هم دارم که گذاشتم کم کم بپرسم که سوالا زیاد نشن :) خیلی ممنون استاد عزیز واقعا لطف میکنی پاسخ میدی، موفق باشی
پاسخ: 
قدرت مانور در سیستم های رایگان وبلاگ نویسی معمولا کمتر است و صرفا می توانیم از امکانات تعریف شده آنها در چارچوب تگ های اختصاصی استفاده کنیم، با این توضیح اگر در خروجی HTML صفحات وبلاگ تصاویر پست ها با آی دی مشخص وجود دارند می توان صرفا برای همان صفحه با کدنویسی (زمانبر) به هدف مد نظرتان به صورت ناقص (فقط برای پست های همان صفحه) رسید اما در برنامه هایی مانند وردپرس امکان اجرای متدها و توابع مستقل وجود دارد که مستقیم از بانک اطلاعاتی نتایج را بر اساس هدف ما انتخاب می کنند، در مورد سوال دوم و بحث آموزش وردپرس، انجمن های تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند و فعلا برنامه ای برای آموزش این CMS پیشبینی نشده، منبع خاصی مد نظر نداریم منابع مختلف را بر اساس اعتبارشان بررسی کنید اما معمولا باید اغلب مشکلات را به صورت مورد به مورد در وب جستجو کنیم.
نویسنده: mahdi
۲۳:۴۶ ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
سلام ، استاد شرمنده یه سوال دیگه هم داشتم مثل قبلی ، مطالب مرتبط که انتهای هر پست میاد رو چطوری با جاوا اسکریپت توی لوکس بلاگ بصورت خودکار پیاده سازی کنیم که انتهای هر پست بصورت خودکار مثلا لینک چهار تا مطلب مرتبط قرار بگیره؟
پاسخ: 
لطفا آدرس وبلاگ را جهت بررسی درج کنید، مطالب مرتبط ابتدا باید در قسمت ارسال مطلب در پنل وبلاگ قابل تعریف باشد (سرویس دهنده وبلاگ این امکان را ارائه کند)، سپس در خروجی صفحه بتوانیم روی نحوه نمایش آن با کدنویسی (HTML و JavaScript) سفارشی سازی اعمال کنیم، اگر امکان تعریف مطالب مرتبط در پنل وبلاگ قسمت ارسال مطلب وجود نداشته باشد قاعدتا جاوا اسکریپت نیز کاربردی در این خصوص نخواهد داشت!
more لطفا پیش از ارسال یادداشت نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
- موارد غیرمرتبط با مباحث آموزش ها را در فرم منوی "تماس با ما" مطرح و پاسخ را از طریق ایمیل دریافت کنید.
- به سوالات کلی، مبهم و مشکلاتی که تلاشی برای رفع آن نکرده باشید پاسخ مختصر داده خواهد شد.
- کدها و اسکریپت های طولانی را ترجیحا در یک صفحه وب آنلاین قرار دهید تا امکان تست و بررسی وجود داشته باشد.
- از درج عناوین تبلیغاتی در فیلدها خودداری کنید، در صورتی که یادداشت تبلیغاتی تشخیص داده شود حذف خواهد شد.
- تمام یادداشت ها بررسی و زمانی جهت پاسخگویی در نظر گرفته می شود، لطفا از طرح سوالات متعدد خودداری کنید.

9 × 5
 refresh

آخرین دیدگاه ها
more برای دسترسی سریع به یادداشت مربوطه می توانید از لینک مطلب در کادر زیر استفاده کنید.
form علیرضا
در:
مفید و کاربردی مرسی
۱۴۰۰/۰۳/۳۱

form محمود
در:
سلام مهندس وقت بخیر دوباره به کمک شما نیاز پیدا کردم ، چگونه می توان استایل صوت به یک متن داد. به...
۱۴۰۰/۰۳/۳۰

form پرتو
در:
سلام استاد خسته نباشید قالبم درست شد خیلی ممنون یه خواهش دیگه هم ازتون داشتم اینکه یه بوردر برای تک به تک پست ها جداگانه...
۱۴۰۰/۰۳/۲۴

form بهنیا
در:
سلام خسته نباشید ببخشید چطوری میتونم برای خود وبسایتم یه لینک بسازم؟ کد خاصی داره؟
۱۴۰۰/۰۳/۲۴

form Raha
در:
سلام وقت بخیر چه جوری می تونم از دو تا function باهم استفاده کنم. مثلا میخوام توی مسیج باکس دوتا عدد دلخواه بدم...
۱۴۰۰/۰۳/۲۴

form رها
در:
سلام ممنون میشم اگه راهنماییم کنید من میخوام تو جاوا اسکریپت توی مسیج باکس بصورت اختیاری عدد بدم و جمع و تفریق انجام بشه. ...
۱۴۰۰/۰۳/۲۴

form محمد
در:
با عرض سلام و احترام مجدد پیرو کامنت قبلی که لطف کرده و توجه فرمودید آدرس سایت این هست: از توجه و راهنمایی‌های همیشگی...
۱۴۰۰/۰۳/۲۳

form محمد
در:
سلام وقت بخیر با سپاس از تیم محترم وبگو یک سوال داشتم از خدمتتون در عکسی که در آدرس با...
۱۴۰۰/۰۳/۲۲

form پرتو
در:
با سلام استاد من براتون ایمیل فرستادم لطفا ایمیل خود را چک کنید با تشکر
۱۴۰۰/۰۳/۲۱

form پرتو
در:
سلام خوبید خسته نباشید من یه کد قالبی دارم که میشه براتون بفرستم و شما تغییرش بدین من قالبم رو می خاستم اگه...
۱۴۰۰/۰۳/۲۰

form سید ارمیا حسینی
در:
سلام ببخشید عالی بود اما اگه می خواستم مثلا چیزی رو ایجاد کنم که مثلا کاربر بعد از ورود به صحفه 5 ثانیه بعد وارد...
۱۴۰۰/۰۳/۲۰

form الی
در:
سلام وقت بخیر من میخوام یه سایت طراحی کنم و در قسمت هدر یه گیف بذارم ولی هر کار می کنم گیف نمایش داده...
۱۴۰۰/۰۳/۱۸

form علیرضا حسینی
در:
دمتون گرم خسته نباشید خیلی عالی بود
۱۴۰۰/۰۳/۱۸

form حامدترابی
در:
سلام چند وقته که وبلاگ شهیدحسن ترابی گودرزی باز نمیشه ولی با vpn باز میشه. میشه راهنماییم کنید. ممنون میشم
۱۴۰۰/۰۳/۱۶

form mahdi
در:
سلام استاد این تابع در لوکال هم ایمیل ارسال میکنه هم فایل ضمیمه ، البته زمپ رو یه سری تغییرات باید داد و حساب ایمیل...
۱۴۰۰/۰۳/۱۲

form mahdi
در:
سلام وقت بخیر ، استاد عزیز اگر ما با تابع mail یه تابعی بنویسیم که در لوکال قابلیت ارسال هر نوع ایمیلی رو داشته باشه...
۱۴۰۰/۰۳/۱۲

form masood
در:
سلام وقتتون بخیر ببخشید من یک سوالی دارم اگر بخوایم تنظیماتی که برای id و class در نظر داریم رو تو یه...
۱۴۰۰/۰۳/۱۱

form mahdi
در:
استاد وقتشو دارید امشب ببینیدش مثلا در حد نیم ساعت که وقتتونم گرفته نشه؟
۱۴۰۰/۰۳/۱۰

form mahdi
در:
سلام استاد وقت بخیر،استاد عزیز من یه چارت با جاوااسکریپت نوشتم که سه تا نمودار میلیه ای و خطی و نقطه ای رو در بر...
۱۴۰۰/۰۳/۱۰

form پرتو
در:
وای من نمی تونم توی زمینه طراحی قالب های دیگ فعالیت کنم چون خیلی سختن فک نکنم بتونم اگر جایی می شناسید که قالب های...
۱۴۰۰/۰۳/۰۹

form پرتو
در:
سلام خسته نباشید شرمنده مزاحم شدم دوباره، می خاستم بپرسم می ارزه کسی وبلاگ در مورد قالب سازی بزنه یا اینکه نه نمی ارزه آخه...
۱۴۰۰/۰۳/۰۹

form یاس
در:
سلام میخواستم بدونم چجوری باید فایل متنی HTML دارای هایپرلینک را باز کند و محتوای آنرا بخواند و سپس هایپرلینک های آن را شناسایی کند...
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

form sattar
در:
سلام، اون قسمتی که اعتبار سنجی ورود حروف فارسی هست مشکل داره یعنی کاربر رو اجبار به وارد کردن حروف فارسی میکنیم اما اگر مثلا...
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

form mahdi
در:
سلام استاد ckeditor بهتره یا TinyMCE؟ من اینو ckeditor دیدم که راست چین چپ چین نداشت بعد استاد عزیز من یه چیزی رو...
۱۴۰۰/۰۳/۰۶

form پرتو
در:
ممنونم از شما که کدش رو دادید فقط یه سوال داشتم و اونم اینکه این کد رو در کدوم قسمت قالب قرار بدم و ایا...
۱۴۰۰/۰۳/۰۴

form mahdi
در:
سلام نه استاد عزیز نیازی نیست چون خودمم فکر میکنم لوگو رو باید از قبل مثلا با فتوشاپ آماده داشت و فقط میخواستم این امکانم...
۱۴۰۰/۰۳/۰۳

form پرتو
در:
سلام خواستم تشکر کنم از کدی که قبلا بهم داده بودید درست شد قالبم واقعا ممنونم ازتون یه چیز دیگه می خاستم بگم اینکه یه...
۱۴۰۰/۰۳/۰۳

form دانیال
در:
باسلام خیلی ممنون بابت مطالب عالیه سایتتون این مطلب هم مثل بقیه مطالب عالی بود
۱۴۰۰/۰۳/۰۳

form mahdi
در:
سلام استاد عزیز ، بله استاد اونطوری قرار میگیره وقتی تصویر از قبل مثلا با فتوشاپ شفاف شده باشه ، ولی اگر بخوایم یک عکس...
۱۴۰۰/۰۳/۰۳
  در انتظار بررسی: ۰
 پاسخگویی به سوالات ممکن است تا 24 ساعت زمان ببرد.