article

فوت و فن وبلاگ نویسی حرفه ای چیست؟!

professional-weblog

اگر تا به حال مدیر یک یا چند وبلاگ بوده باشید حتما این سوال به ذهتان رسیده که به راستی فوت و فن وبلاگ نویس حرفه ای شدن در چیست؟! چگونه و از چه منابعی می توانیم قواعد حرفه ای بودن را در زمینه وبلاگ نویسی فرا بگیریم و اصولا حرفه ای بودن در وبلاگ نویسی به چه معنی است؟، واقعیت مطلب این است که طبق قوانین موجود در دنیای ما انجام هر کاری به صورت تخصصی کم و بیش نیاز به فراگیری دانش و داشتن مهارت لازم در آن کار دارد، مدیریت وبلاگ یا همان وبلاگ نویسی نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نیست بلکه می تواند نمود برجسته ای از آن باشد، چرا که وبلاگ های زیادی هر روز ایجاد و به روزرسانی می شوند اما حتی با داشتن محتوای خوب و قابل قبول به ندرت کاربردی و پرمخاطب می گردند یا اگر هم مخاطبی داشته باشند پیشرفتشان ثابت و در سیر مشخصی نیست و ممکن است یک بار برای همیشه باشند! به هر صورت در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه بتوانیم در این عرصه حرفه ای باشیم.

وبلاگ نویس حرفه ای کیست؟!


در پاسخ به سوال بالا می توان گفت که وبلاگ نویس حرفه ای کسی است که قبل از هر چیز به موضوع فعالیت وبلاگ خود اشراف کامل دارد، به طور مثال معلم ریاضی است و وبلاگی در این خصوص اداره می کند یا یک عکاس است و به صورت تخصصی وبلاگش را به موضوع عکاسی اختصاص داده، لذا اینکه بتوانیم اطلاعاتی به دیگران ارائه کنیم که در حیطه تخصصی ما یا موضوع مورد علاقه ما است و وقت زیادی در روز صرف آن می کنیم می تواند گام اول در حرفه ای بودن باشد، همچنین از نظر فنی وبلاگ نویس حرفه ای با محیط وب تا حدود زیادی آشنا است و می تواند نیازهای مرتبط با وبلاگش را بدون کمک دیگران مرتفع کند، برای این منظور نیز قاعدتا منابعی را مطالعه و از قبل تمرین و تکرار کرده است، لذا دو فاکتور ارائه محتوای مورد نیاز کاربران و آشنایی با اصول فنی دو رکن اصلی وبلاگ نویسی حرفه ای هستند و اگر می خواهیم از زحمتی که برای نوشتن مطالب و مدیریت وبلاگمان می کشیم حداکثر نتیجه را داشته باشیم داشتن این چند فاکتور و رعایت چند نکته ای که در ادامه خواهیم دید کافی است تا ما را به یک وبلاگ نویس حرفه ای تبدیل کند! البته گستردگی دنیای وب و سیال بودن روند پیشرفت دنیای تکنولوژی باعث می شود تا راه ترقی و فراگیری چیزهای جدید همواره گشوده باشد.

محتوا حرف اول را می زند!


یک وبلاگ خوب در درجه اول باید محتوای خوبی داشته باشد، مهم نیست در چه زمینه ای می نویسیم، مهم این است که در هر کاری نهایت دقت و حوصله را به خرج داده و اطلاعاتمان را در آن زمینه افزایش دهیم تا مطالبی شایسته مخاطبان داشته باشیم، برخی فکر می کنند نوشتن کار ساده ای است و صفحات وبلاگ ها، سایت ها و در کل محتوای وب خود به خود و به آسانی ایجاد می شوند اما وقتی خودشان قلم به دست می گیرند ممکن است برای نوشتن یک مطلب ساده ساعتها وقت صرف کنند! در تهیه محتوای خوب باید ایده ها و عناوین مطالب وبلاگمان را با نیازهای مخاطبانمان تطبیق دهیم و سعی کنیم همواره خودمان مطلب بنویسیم و محتوایی جدید ایجاد نمائیم نه اینکه صرفا از این و آن کپی برداری کنیم، اگر هم این کار را انجام می دهیم باید حتما محدود به موارد ضروری باشد و منبع  آن را به همراه لینک ذکر نمائیم، با این کار به مخاطبانمان این پیام را القا می کنیم که ما به اصول اخلاقی و حقوق پدیدآورنده پایبند هستیم و در نتیجه اعتماد آنها به وبلاگمان بیشتر خواهد شد، یکی دیگر از روش های ایجاد محتوای خوب برای وبلاگ ترجمه از زبانهای دیگر به زبان فارسی است، به عنوان مثال ترجمه از چندین سایت مرجع و ایجاد یک مقاله خوب می تواند یک روش حرفه ای تهیه و انتشار محتوا برای وبلاگ باشد، در این حالت مهم است که درستی مطالب را با چندین مرجع مختلف تطبیق دهیم تا محتوای قابل استنادی داشته باشیم.

HTML و CSS را یاد بگیریم


تهیه محتوای خوب و کاربرپسند برای وبلاگ تنها می تواند گام اول باشد، در گام دوم لازم است که اصول فنی وب را در حد رفع نیاز بلد باشیم، متاسفانه بیشتر دوستان وبلاگ نویسمان آگاهی چندانی از کدهای پایه HTML و CSS ندارند و حتی با بروز مشکلات فنی کوچک یا برای سفارشی سازی های جزئی قالب وبلاگشان دست به دامن دیگران می شوند و یا به فرض در یک تصمیم ناگهانی قالب وبلاگشان را به طور کامل تغییر می دهند! HTML زبان پایه دنیای وب است که مرورگرها با پردازش آن نهایتا خروجی را نمایش می دهند، یادگیری HTML چندان زمانبر نیست و به جهت قراردادی بودن اصول آن به راحتی قابل درک و استفاده است، به طور مثال برای برجسته کردن یک نوشته کافی است آن را درون کدهای زیر قرار دهیم:
<strong>متن برجسته را اینجا درج کنید</strong>
یا برای ایجاد فاصله و خط جدید کافی است از تگ زیر استفاده نمائیم:
<br>
در بیشتر قالبهای وبلاگ در کنار HTML از CSS برای شکل دهی و فرمت بندی استفاده می شود که در مجموع به آن استایل (Style) قالب گفته می شود، CSS نیز به راحتی قابل یادگیری است و پس از آشنایی با HTML می توانیم به سرعت وارد دنیای آن شویم، با فراگیری HTML و CSS می توانیم درک کاملی از کد قالب وبلاگمان داشته و آن را مطابق سلیقه خود ویرایش نمائیم یا حتی قالب وبلاگ سفارشی و جدید طراحی کنیم.

صفحه بندی مطالب را در حد استاندارد قرار دهیم


هرچند توانایی تهیه محتوای خوب و آشنایی با اصول فنی دو رکن اصلی وبلاگ نویس حرفه ای بودن است، اما یک وبلاگ حرفه ای موارد جزئی دیگری را نیز باید رعایت کند از جمله اینکه تعداد مطالب صفحه نخست و سایر صفحات وبلاگمان را در حد استاندارد قرار دهیم (به عنوان مثال 10 مورد)، وبلاگ هایی که در صفحه نخستشان بعضا بیش از 30 مطلب را به مخاطبان نشان می دهند باعث بارگذاری دیرتر صفحه وبلاگ و در نتیجه انصراف بازدیدکننده می شوند، نگران این موضوع نباشید که اگر تعداد مطالب صفحه نخست محدود باشد بازدیدکننده به سایر مطالب قدیمی تر مراجعه نمی کند، تجربه ثابت کرده در صورتی که محتوای ارائه شده توسط وبلاگ شما کاربرپسند و مورد نیاز کاربران باشد، آنها چه از طریق جستجو در وب و چه از طریق قسمت آرشیو وبلاگ به مطالب قدیمی تر نیز مراجعه خواهند نمود.

استفاده از فونت و ظاهر استاندارد


نکته دیگری که باید در وبلاگمان رعایت کنیم این است که همیشه از یک فونت غالب و اندازه مناسب استفاده نمائیم، فونت های رنگارنگ و با اندازه های مختلف اگر با توجه به موضوع وبلاگمان غیر ضروری استفاده شده باشند حرفه ای بودن کارمان را زیر سوال خواهند برد، روزنامه ای را تصور کنید که برای درج مطالبش از چندین فونت رنگارنگ استفاده می کند، تصور شما از این روزنامه چه خواهد بود؟!

اسکریپت های جاوا را در حد نیاز درج کنیم


برخی فکر می کنند باید وبلاگشان را با کدهای جاوا اسکریپتی پر کنند تا کاربران را مات و مبهوت نمایند! تصور کنید وارد وبلاگی می شوید و به دنبال مطلبی هستید، قبل از ورود، چندین پیام خوش آمد، نظر دهید، عضو شوید و... ظاهر می شود، در نوار وضعیت مطالبی می آیند و می روند، دور نشانه گر ماوس آیکن هایی در چرخش هستند، پشت زمینه وبلاگ باران و برف می بارد و مواردی از این قبیل، اینها اگر بیش از حد و خارج از عرف وبلاگ نویسی استفاده شوند نه تنها کمکی به جلب بازدیدکننده نمی کنند بلکه یکی از عوامل اصلی در عدم مراجعه مجدد کاربر به وبلاگمان محسوب می شوند، لذا همواره توصیه می شود تا در استفاده از این اسکریپت ها به حد نیاز اکتفا کنیم.

از امکانات جانبی در حد نیاز استفاده کنیم


یکی دیگر از اشتباهاتی که متاسفانه وبلاگ نویسان مرتکب می شوند استفاده زیاد از برنامه های سوم شخص (Third Party) است، یعنی برنامه هایی که توسط برنامه نویسان و منابعی خارج از پشتیبانی اصلی سرویس وبلاگ برای سیستم مدیریت وبلاگمان نوشته می شود، به طور مثال سیستم آمارگیر، کد ضرب المثل، پیج رنک، پخش موزیک و... که توسط سایت های ارائه کننده ابزار رایگان وبلاگ نویسی در اختیارمان قرار می گیرند، این نوع برنامه ها اگر به تعداد کم استفاده شوند چندان مشکلی پیش نمی آید ولی استفاده بیش از حد اغلب موجب کند شدن سرعت بارگذاری صفحه و ناهمگونی در وبلاگ می شود، برخی از این ابزارها نیز لینک های غیر استاندارد، تبلیغاتی و پنهانی در خود دارند که ممکن است رتبه وبلاگمان را در موتورهای جستجو کاهش دهند.

تبلیغات بیش از حد در وبلاگ ممنوع!


وبلاگهایی که بنرهای تبلیغاتی زیادی در گوشه و کنار به مخاطبان نشان می دهند یا از آنها برای کلیک بر روی آگهی دعوت می کنند معمولا از دید بازدیدکنندگان به وبلاگ های زرد تعبیر می شوند که اغلب هدفی جز تبلیغات ندارند، اگرچه یکی از هدفهای اصلی مدیریت وبلاگ می تواند کسب درآمد از آن باشد که به خودی خود بدون مشکل بوده و مورد پذیرش است، اما افراط در این امر و درج آگهی های غیرمرتبط و از منابع غیرمعتبر به حرفه ای بودن وبلاگمان آسیب جدی می زند، همواره توصیه می شود اگر از سایت های تبلیغات کلیکی در وبلاگ آگهی درج می کنیم از جمله سایتهای معتبر و خوش سابقه باشند، همچنین بنرها و آگهی های متنی حتی المقدور باید با موضوع فعالیت وبلاگ مرتبط، به تعداد استاندارد استفاده و حتما در مکانی مشخص که به بحث آگهی اختصاص داده شده باشد نمایش داده شوند تا اگر کاربران خواستند بر روی آنها کلیک کنند، نه اینکه ناخواسته یا اجباری مانند پنجره های پاپ آپ باشند که متاسفانه در بین وبلاگ ها و سایت های فارسی زبان وب به وفور شاهد این رویه هستیم.
sectionدسته بندی: مهارتهای وب » وبلاگ نویسی
related مطالب بیشتر:
» اشتباهات رایج در وبلاگ نویسی غیر حرفه ای!
» نحوه قرار دادن کلیپ فلش در سایت و وبلاگ
» نحوه درج تصویر در وبلاگ و سایت
» آنچه برای شروع طراحی قالب یک وبلاگ باید بدانیم
» پاسخ به سوالات و حل مشکلات وبلاگ نویسان
commentنظرات (۵۹ یادداشت برای این مطلب ارسال شده است)
more یادداشت های جدید بر اساس تاریخ ارسال در انتهای یادداشت های موجود نمایش داده می شوند.
نویسنده: نعیم
۲۲:۵۶ ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
سلام.. اقا لطفا من و راهنمایی کنید.. یه مورد برام پیش اومده هیچکس جواب گو نیست.. من 5 تا بلاگفا داشتم همشون هم صفحه اول گوگل بودند. خیلی زحمت کشیده بودم واسشون. یهو مهو شدن. الان سرچ میکنم میزنه همچین ادرسی وجود ندارد. یا میزنه ممکن است ادرس را اشتباه وارد کرده باشید یا وبلاگ حذف شده باشد
پاسخ: 
متاسفانه سایت بلاگفا از مدتها پیش دچار اختلالات ناشی از انتقال سرور (به گفته مدیریت بلاگفا) شده است که ظاهرا در این بین برخی از وبلاگ ها نیز دچار اشکال یا به کلی حذف شده اند، لذا در این خصوص می توانید به پشتیبانی این سایت مراجعه کنید!
نویسنده: fatemeh
۱۷:۲۸ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
سلام من یه سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید من میخوام نوشته هامو در وبلاگ در صفحات مختلفی داشته باشم مثلا وقتی بخش عکس با متن جدا باشه و کاربر با کلیک روی عنوان اون مطلب رو ببینه ولی من هرچی مینویسم تو یک صفحه نمایش داده میشه میشه کمکم کنید؟ باید چیکارکنم ؟؟ ممنون
پاسخ: 
قابلیت های ارائه شده توسط سرویس های وبلاگی عمدتا در چارچوب خاصی است، لذا قدرت مانور خارج از چارچوب در نظر گرفته شده عملا ممکن نیست! موردی که گفته اید هم باید جزء امکانات یک سرویس وبلاگی باشد در غیر اینصورت انجام آن عملا امکانپذیر نیست.
نویسنده: امید
۰۲:۴۳ ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
سلام. من یه مدت کوتاه وبلاگ نویسی می کنم . طی این مدت همیشه واسه قسمتهای « کلمات کلیدی» و «برچسب » مشکل دارم . هرچی بنویسم رد میشه باید چند بار تغیر بدم . الگوی خاصی داره ؟ چون برای هر مطلبم میخوام مثل مطالب قبلی پیش برم ولی رد میشه .
پاسخ: 
برخی سیستم های مدیریت محتوا برای جلوگیری از تداخل شناسایی اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی در پایگاه داده و در آدرس URL صفحات، محدودیت هایی برای موارد مشابه قرار می دهند که بهتر است آن را دستکاری نکنید! در غیر اینصورت ممکن است لینک های سایتتان دچار اشکالاتی شوند، بهتر است کلمات کلیدی را طوری انتخاب کنید که کمترین شباهت را به هم داشته باشند، کلمات کلیدی برای دسته بندی بهتر است لذا می توانید برای چند مطلب مشابه از یک کلمه کلیدی مشترک استفاده کنید.
نویسنده: آرش
۱۰:۰۰ ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
سلام جواب ندادین خوهشا کمک کنین من کد قالب از سایت پیچک کپی پیست میکنم تو ویرایش وبلاگ تایید میشه ولی تو وبلایگ میرم قالب قبلی هیچ تکون نخورده
پاسخ: 
لطفا آدرس وبلاگ را جهت بررسی درج کنید، ممکن است مشکل از Cache شدن صفحه باشد، برای اطمینان در مرورگرها و سیستم های مختلف وبلاگ را تست کنید، در مرورگر دکمه Ctrl + F5 را با هم فشار دهید.
نویسنده: رونیکا
۱۶:۵۱ ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
سلام
وقتتون بخیر
میشه یه کتاب در زمینه آموزش وبلاگ نوبسی به من معرفی کنین که از پایه آموزش بده و به زبان ساده باشه یا سایتی که همین کارو انجام بده.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
موفق باشید
پاسخ: 
برای فراگیری وبلاگ نویسی ابتدا باید با مباحث دانش عمومی کامپیوتر و به طور خاص کار با اینترنت آشنا باشیم و حداقل در حد نیمه حرفه ای اطلاعات خود را ارتقا دهیم، به دنبال منابع معجزه گر نباشیم! منابع آموزشی به میزان کافی در وب وجود دارد که در هر زمینه با جستجو در دسترس است، از مطالب بخش وبلاگ نویسی سایت نیز می توانید استفاده کنید.
نویسنده: علی
۱۲:۱۶ ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
نکات مفیدی بود. مرسی
۱۱:۴۶ ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
با سلام
من تازه وبلاگ نویسی رو شروع کردم و مطلب شما دید منو بازتر کرد
با سپاس از شما
نویسنده: Zahra
۱۲:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
سلام میشه یه وبلاگو با گوشی هم مدیریت کرد یا باید حتما از کامپیوتر استفاده کنیم
پاسخ: 
در صورتی که رابط کاربری پنل مدیریت وبلاگ برای گوشی های موبایل سازگار شده باشد در کل مشکلی از این نظر وجود ندارد، در غیر اینصورت می توانید وارد پنل شوید اما احتمالا به دلیل ابعاد کوچک صفحه نمایش در مقایسه با مانیتور در استفاده از امکانات قسمت مدیریت با زحمت و مشکل مواجه خواهید شد.
نویسنده: پارمیس
۰۸:۴۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
مطلب خوبی بود کاش بیشتر رو بحث مطلب نوشتن توضیح میدادید. مثلا چند خط باشه طرف حوصلش سر نره و چجوری جذاب تر باشه مطلبمون
پاسخ: 
بسیار ممنون از نقد سازنده شما.
نویسنده: Ai
۰۰:۴۵ ۱۳۹۸/۰۱/۰۶
ببخشيد من تازه ميخوام شروع كنم
همه رو بالا پايين كردم ولي چيزي نفهميدم
ميشه ساده تر توضيح بديد
پاسخ: 
مطلب به ساده ترین شکل ممکن نگارش شده، مباحثی مانند فراگیری HTML، CSS و مبانی وب باید در جای خود مطرح شوند و هر کدام نیاز به صرف مدت زمانی برای طی دوره آموزشی جداگانه دارند.
نویسنده: محمد یاسین
۱۳:۵۸ ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
با سلام ایا امکان ایجاد فرم لاگین برای وبلاگ است یا نه ؟؟؟
پاسخ: 
متاسفانه در حال حاضر امکان ساخت فرم عضویت و لاگین استاندارد برای سیستم بلاگفا و اغلب سرویس دهندگان وبلاگ وجود ندارد.
ایجاد فرم لاگین نیازمند برنامه نویسی سمت سرور است و در وبلاگ ها این امکان باید توسط سرویس دهنده وبلاگ فراهم شود، تنها می توانیم از ابزارهای رایگان جهت به فرض عضویت و ارسال خبرنامه استفاده کنیم.
۱۶:۰۶ ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
بلاگرها تاثیرات زیادی روی کسب و کارها دارند ، مقاله خوبیه ، بیشتر تولید کنید از این محتوا ها
نویسنده: شیما طیبی
۲۳:۵۲ ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
سلام خیلی مطلب مفیدی بود . همیشه به وبلاگ نویسی به چشم یه کار خسته کننده نگاه میکردم ولی خب یه مقدار نظرم تغییر کرد.
یه نکته : زیر تیتر اسکریپت های جاوا را در حد نیاز درج کنیم، خط پنجم یه مشکل تایپی داره بی زحمت برطرف کنید.
از عرف وبلاگ نویسی استفاده شوند نتنها کمکی به جلب بازدیدکننده نمی کنند
نه تنها را نوشتی نتنها
تشکر
پاسخ: 
ضمن تشکر از نکته سنجی، نگارش مطلب اصلاح شد.
نویسنده: شیما
۱۴:۱۱ ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
سلام آیا وقتی در قسمت وبلاگ دوستان وبلاگی رو ثبت میکنیم صاحب وبلاگ با استفاده از برنامه های خاصی میتونه متوجه بشه ؟
پاسخ: 
در صورتی که بازدیدکننده ها بر روی لینک دوستان کلیک کرده و از وبلاگ شما وارد وبلاگ مورد نظر شوند با ابزارهای شمارشگر بازدید می توان صفحات ارجاع دهنده را پیدا کرد، نتیجه اینکه چنین امکانی وجود دارد.
more لطفا پیش از ارسال یادداشت نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
- مواردی که به کلی خارج از موضوع این مطلب هستند را در فرم منوی "تماس با ما" مطرح و پاسخ را از طریق ایمیل دریافت کنید.
- به سوالات کلی، مبهم، غیرضروری و مشکلاتی که تلاشی برای رفع آن نکرده باشید پاسخ کوتاه و مختصر داده خواهد شد!
- کدها و اسکریپت های طولانی را ترجیحا در یک صفحه وب آنلاین قرار دهید تا امکان تست و بررسی وجود داشته باشد.
- تمام یادداشت ها بررسی و برای هر کاربر زمان مشخصی جهت پاسخگویی در نظر گرفته می شود، لطفا از طرح سوالات متعدد در بازه زمانی کوتاه خودداری کنید.

7 × 2
 refresh
آخرین دیدگاه ها
more برای دسترسی سریع به یادداشت مربوطه می توانید از لینک مطلب در کادر زیر استفاده کنید.
form مهسا
در:
سلام و خسته نباشید مشکلی برای وبلاگ من پیش اومده موقع ورود بهم پیام میده وبلاگ داره بروز رسانی میشه و بعدا وارد وبلاگ شوید...
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

form Moshtagh
در:
سلام و خسته نباشید بنده چند روزه که وقتی اطلاعات ورود به وبلاگم رو وارد تیترها و کلیک میکنم با چنین پاسخی مواجه میشم...
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

form mahtab
در:
سلام خسته نباشین ببخشید چرا بلاگفا باز نمیکنه ؟؟؟ میرم مدیریت وبلاگ نه تو بروز شده ها وبی هستم نه هم که...
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

form جواد
در:
سلام و عرض ادب. سایت من هک شده و یک کد ریدایرکت تو دیتابیس هاستم بارگزاری شده که آخر همه پست ها تو...
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

form نبی
در:
‏asc و desc رو جابجا نوشتی
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

form ساناز محمدی
در:
سلام مرسی از کدی که گذاشتید ♥
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

form mahtab
در:
سلام خسته نباشین ببخشید میخواستم بپرسم که چجوری میتونیم یه کلیپ رو از کامپیوتر از انیستا دانلود کنیم ؟؟ اها اینم بگم...
۱۳۹۹/۰۷/۰۲

form سعید
در:
سلام دستتون درد نکنه از پروژه شما استفاده کردم فقط یه مشکل اگه در یک صفحه دو تا لیست کشویی داشته باشیم چطوری...
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

form Iman Mafakheri
در:
سلام من یه قالب خارجی اوردم راست چینش کردم حتی فونتشم تغییر دادم اما متاسفانه وقتی متن فارسی مینویسم حروف رو جدا جدا مینویسه نمیدونم...
۱۳۹۹/۰۶/۳۰

form میثم صدیق
در:
سلام برای اضافه کردن یک المان با (append) من یک کلید گذاشتم اضافه میشه ولی با هر بار کلیک کردن اضافه میشود اگر بخواییم یک...
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

form amin
در:
سلام و خسته نباشید می خواستم Slash ( / ) رو به صورت اتوماتیک از تمامی URL ها حذف کنم البته با کمک htaccess...
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

form محمد
در:
سلام وقت بخیر من یه همچین کدی دارم میشه لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه؟ سپاسگزارم
۱۳۹۹/۰۶/۲۴

form سروش
در:
سلام . من اطلاعات را از دیتابیس دریافت میکنم و در جدول میبینم . میخوام مثلا 6 مورد آخر را در یک ردیف ببینم و...
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

form Behdad kanani
در:
سلام اصلا نمی شه اینکارو انجام داد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

form جعفری
در:
سلام قبل از تبدیل تاریخ نوشتید مثلا خب این مقدار تاریخ برای من در دیتابیس در جدولی بنام startedtm بصورت یونیکس...
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
form احمد
در:
با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید برای فایل دانلودی باید از چه دستوری استفاده کنم فایل با پسوند pdf رو میخوام بزارم اگر امکانش...
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
form شیما
در:
سلام آیا وقتی در قسمت وبلاگ دوستان وبلاگی رو ثبت میکنیم صاحب وبلاگ با استفاده از برنامه های خاصی میتونه متوجه بشه ؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
form mahtab
در:
سلام خسته نباشین من نمیدونم چرا مدیریت وبم برام باز میشه اما وقتی میزنم مشاهده وب رو میزنم نمیاره واسم فقط امیدوارم هک...
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
form ساناز محمدی
در:
سلام دوباره این ساب دامین بنده هست اگر یکی از مطالب را مشاهده کنید هر محصولی که ارسال شده داخل از طریق مدیریت یک...
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
form محسن
در:
سلام و عرض ادب مجدد کد زیر هم کار نمیکنه مشکل چی میتونه باشه ؟!
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
form ساناز محمدي
در:
سلام بنده یه ساب دامین دارم با دامنه شخصی حالا داخل این ساب دامین طرف آدرس سایت خودش رو داخل ساب دامین بنده میذاره مثلآ...
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
form محسن
در:
سلام و عرض ادب لطفا راهنمایی کنید مشکل کد زیر چیه
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
form احمد
در:
با عرض سلام ببخشید من با دستور append میخوام یه سطری رو به سبدم اضافه کنم ولی چطوری باید داخل append تگ ها رو بنویسم...
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
form احمد
در:
با عرض سلام مجدد و خسته نباشید ببخشید طبق فرمایش شما من قبل از دستور else دستور if را نوشته بودم تا جایی که اطلاع...
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
form احمد
در:
با سلام ببخشید طریقه استفاده از دستور else در ایجکس به چه صورت هست ایا باید دوباره فانکشن دان رو در هنگام شرط گذاشتن بزارم....
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
form مجتهد
در:
سلام ابتدائا از سایت مفیدتون تشکر می کنم. من خیلی از آموزه هام رو از سایت شما یاد گرفتم. یه سوال دارم...
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
form محمد حسین
در:
سلام لینک های من وقتی کلیک شوند اررور 404 تولید میکنند. علت چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  در انتظار بررسی: ۱
 پاسخگویی به سوالات ممکن است تا 24 ساعت زمان ببرد.